Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2022, 10:32

Uroczo bezczeszczą Krzyżaków Sienkiewicza w nowej grze, będzie nagość

Na Steamie pojawiła się zapowiedź nowej gry będącej adaptacją Krzyżaków Sienkiewicza. Produkcja wygląda jednak inaczej, niż moglibyście sobie wyobrazić.

Źródło: Krzyżacy | 35mm.online

W SKRÓCIE:
  • Chińskie studio LongYou tworzy grową adaptację Krzyżaków Sienkiewicza.
  • Będzie to strategiczna gra karciana, która dość luźno podchodzi do materiału źródłowego.
  • Produkcja pozwoli nam stanąć naprzeciw Krzyżaków na czele drużyny wojowników i magów.

Prawdopodobnie każdy Polak kojarzy Krzyżaków. Niektórzy dzieło Sienkiewicza lubią, inni go nie znoszą, lecz niemal wszyscy musieli je napotkać na swojej drodze w szkolnych latach. Niedługo z tytułem w pewnym stopniu zapoznać będą się mogli także gracze z innych części świata. Powstaje bowiem gra na podstawie wspomnianej książki, która swoim klimatem nieco odbiega jednak od oryginału.

Tych Krzyżaków nie pokazujcie na lekcji polskiego

Uroczo bezczeszczą Krzyżaków Sienkiewicza w nowej grze, będzie nagość - ilustracja #1
Źródło: LongYou Game Studio

Myśląc o growej adaptacji Krzyżaków, większość graczy prawdopodobnie widziałoby oczyma wyobraźni dość konwencjonalnego, zachodniego RPG-a. Być może niektórzy pokusiliby się o zamianę literackiego oryginału w grę akcji, przygodówkę lub nawet soulslike’a.

Jestem jednak pewien, że nikt nie pomyślałby, iż książką zainspiruje się chińskie studio LongYou, które postanowi przerobić Krzyżaków na strategiczną grę karcianą pod tytułem Krzyżacy – The Knights of the Cross. Oczywiście wszystko w stylistyce anime, która sprawia, że Jagiełło będzie mógł pochwalić się stylową grzywką.

Karta gry pojawiła się już na Steamie i możemy z niej wyciągnąć nieco informacji na jej temat. Niestety tylko nieco, ponieważ twórcy do przetłumaczenia oryginalnego opisu produkcji najwyraźniej użyli Google Translate. Czasami trudno więc zrozumieć, o czym właściwie mowa.

Wiemy jednak, że produkcja jest luźną adaptacją książki, której fabuła musiała zostać dostosowana do zasad, jakimi rządzi się gra. Trafimy oczywiście na tereny Polski i Litwy, które są trapione najazdami Krzyżaków. My zaś będziemy musieli stawić im opór, zbierając doborową drużynę wojowników… i magów.

Uroczo bezczeszczą Krzyżaków Sienkiewicza w nowej grze, będzie nagość - ilustracja #2
Źródło: LongYou Game Studio

Mimo to w grze będą najprawdopodobniej występować sceny wzięte wprost ze stron książki Sienkiewicza. Wśród opublikowanych przez twórców screenów widać chociażby Danusię, która śpiewa w gospodzie tynieckiej (przynajmniej tak to wygląda).

Mimo wszystko raczej nie polecam zastępować szkolnej lektury wspomnianą produkcją. Szczególnie, że w tagach gry możemy znaleźć informację, iż będzie obejmowała nagość. Może to być jednak wyłącznie „chwyt marketingowy”, mający przyciągnąć do tytułu więcej graczy.

Ponadto gra nie będzie oferować polskiej wersji językowej. Paradoksalnie tytuł jest wyraźnie ukierunkowany na rynek chiński. Nawet angielskie tłumaczenie będzie obejmować jedynie interfejs. Nie można jednak wykluczyć, że do momentu premiery sytuacja ulegnie jeszcze zmianie, np. w związku z dużym zainteresowaniem w naszym kraju.

Uroczo bezczeszczą Krzyżaków Sienkiewicza w nowej grze, będzie nagość - ilustracja #3
Źródło: LongYou Game Studio

Jeśli jesteście wyjątkowo zainteresowani ograniem Krzyżaków – The Knights of the Cross to premiera gry została zaplanowana na 9 lutego 2023 roku. Poprzednie gry chińskiego studia otrzymywały zaś fanowskie tłumaczenia, więc być może tyczyć się to będzie także ich najnowszej produkcji.

  1. Krzyżacy - The Knights of the Cross – karta gry na Steamie

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej

E3 2021