Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2021, 08:56

autor: Aquma

Battlefield 6 - premiera w czwartym kwartale tego roku. Gra trafi też na PS4 i Xbox One

Przedstawiciele firmy Electronic Arts potwierdzili w czasie konferencji z inwestorami, że kolejna część cyklu strzelankowego Battlefield trafi na rynek w czwartym kwartale bieżącego roku. Gra ukaże się na pecetach, a także konsolach obecnej i poprzedniej generacji.

W SKRÓCIE:

  1. Battlefield 6 zostanie zapowiedziany w przyszłym miesiącu i ukaże się w ostatnim kwartale bieżącego roku;
  2. gra trafi na pecety oraz konsole obecnej i poprzedniej generacji.

Dzięki wczorajszej kwartalnej konferencji z inwestorami firmy Electronic Arts dowiedzieliśmy się, że najnowsza odsłona cyklu strzelankowego Battlefield trafi na rynek pomiędzy październikiem a grudniem bieżącego roku. Produkcja zostanie oficjalnie zapowiedziana w przyszłym miesiącu, a latem dowiemy się o niej znacznie więcej.

Ta gra ma wszystko, co fani uwielbiają w Battlefield. Cieszymy się, że już w przyszłym miesiącu możemy ujawnić grę, a latem podzielimy się znacznie większą ilością informacji na jej temat – stwierdził prezes Electronic Arts, Andrew Wilson.

To jednak nie wszystko. Prezes EA zdementował przy okazji plotki, jakoby BF6 miało trafić wyłącznie na konsole obecnej generacji – gra ukaże się na pięciu platformach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz pecetach. Jednak wersje dedykowane potężniejszym urządzeniom będą zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Battlefield będzie dostępny zarówno na current-genach, jak i next-genach, podobnie jak nasze tytuły sportowe. (…) w przypadku Battlefielda, to co możemy zrobić, jeśli chodzi o liczbę graczy, których możemy mieć równocześnie w grze, a także charakter zniszczeń i te zupełnie nowe momenty typu „Battlefield”, które są prawdziwie next-genowymi doświadczeniami - to wszystko możemy stworzyć w ramach naszych next-genowych franczyz dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej, pamięci i wydajności nowych konsol – przekonywał Andrew Wilson.

  1. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  2. Battlefield V – poradnik
  3. Battlefield – strona oficjalna