Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2015, 10:40

Battleborn - 15 minut zapisu rozgrywki z hybrydy FPS i MOBA od autorów Borderlands

Pojawił się kilkunastominutowy zapis rozgrywki z Battleborn, czyli sieciowej gry akcji łączącej elementy gatunków FPS i MOBA, nad którą pracuje znane z cyklu Borderlands studio Gearbox.

Sieciowa gra akcji Battleborn ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Dlatego autorzy, czyli ludzie ze studia Gearbox, nie mogli nie wykorzystać doskonałej okazji do promocji tego tytuły, jaką są targi E3. Autorzy stawili się na imprezę z grywalną wersją projektu i do sieci trafił właśnie nowy zapis rozgrywki. Materiał trwa piętnaście minut i pozwala wyrobić sobie całkiem dobrą opinię na temat w jakim kierunku zmierza ta produkcja.

Battleborn to nastawiona na tryb multiplayer gra akcji, która połączy elementy gatunków FPS i MOBA. Gracze wcielą się w jednego z co najmniej dwudziestu bohaterów, z których każdy posiadać ma inne umiejętności oraz uzbrojenie. Wszystkie postacie będziemy mogli rozwijać za zdobyte punkty doświadczenia. Te postępy zostaną zresetowane po zakończeniu meczu, ale sukcesy znajdą przełożenie na ogólny rozwój konta, co zapewni dostęp m.in. do dodatkowych herosów. Produkcja zaoferuje dwa podstawowe typu rozgrywki – kooperacyjną kampanię dla maksymalnie pięciu osób oraz tradycyjną rywalizację multiplayer. Gracze bawiący się w PvP wybiorą między kilkoma trybami, w tym Incursion, gdzie dwie drużyny będą próbowały przebić się przez fortyfikacje należące do drugiej strony w celu zniszczenia znajdującej się za nimi bazy.

Przypomnijmy na koniec, że Battleborn zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera nastąpi w tym roku, ale na razie twórcy nie są w stanie podać dokładnej daty. Warto dodać, że będzie to tradycyjna płatna pozycja, a nie produkcja typu Free-2-Play, co w przypadku projektów zainspirowanych gatunkiem MOBA jest rzadkością.

  1. Battleborn – oficjalna strona gry
  2. Battleborn - Gearbox krzyżuje League of Legends z Borderlands (zapowiedź)