Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2020, 15:03

Bannerlord dostanie emotki. Twórcy chwalą się zmianami

Deweloperzy ze studia TaleWorlds podsumowali zmiany w interfejsie oraz trybie multiplayer, których doczekała się lub doczeka niedługo gra Mount & Blade II: Bannerlord.

Bannerlord dostanie emotki. Twórcy chwalą się zmianami - ilustracja #1
Bannerlord ciągle się zmienia.

W SKRÓCIE:

  1. twórcy M&B2 opisali szereg zmian, które zaszły lub niedługo zajdą w grze;
  2. chodzi m.in. o system klanów, raportowanie graczy, emotikony, nowe mapy czy zmiany w równowadze rozgrywki.

Twórcy Mount & Blade II: Bannerlord podzielili się wieściami na temat ostatnich zmian w grze, a także poprawek, które są planowane w najbliższym czasie. Informacje dotyczą przede wszystkim interfejsu użytkownika oraz trybu wieloosobowego. Podsumowano je też w filmie, który znajdziecie poniżej.

Jedną z nowości jest zmieniony ekran rozmów – dzięki niemu zainicjowanie dialogu nie będzie wymagało ładowania całej sceny, co pozwoli rozpoczynać je zdecydowanie szybciej. Gracze otrzymają też zupełnie inny sposób komunikowania się – emotikony, których będzie można używać do reagowania na działania naszych wojsk.

W notce wspomniano też o mechanice, która pozwoli drużynie graczy założyć klan – będą one widoczne w specjalnej zakładce w lobby (poza nazwą wybieramy też frakcję, do której należymy, tag oraz sigil). Rozwiązanie skorzysta z systemu Bannerlord ID, który umożliwi wybranie unikatowej nazwy użytkownika, niezależnie od platformy, na której posiadamy grę (Bannerlord jest dostępny na Steamie oraz w Epic Games Store),

W notce opisano również nowe mapy do trybu Skirmish, zmiany w module Siege, poprawki balansu rozgrywki w walce oraz system służący do raportowania problematycznych graczy. Warto odnotować, że część zmian możecie już przetestować na własną rękę instalując patch beta oznaczony numerem e1.4.3.

  1. Gram w Bannerlord i mam do twórców pytanie: co wyście robili przez 10 lat?!
  2. Wszystko o Mount & Blade II: Bannerlord
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik
  4. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna