Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lipca 2020, 13:40

autor: Karol Laska

Avenger w sklepie z komiksami. Zobacz zakulisowe nagranie

Scott Derickson, reżyser pierwszej części Doktora Strange’a, podzielił się na Twitterze filmikiem z planu zdjęciowego. W przerwie pomiędzy nagraniami Benedict Cumberbatch odwiedził sklep z komiksami.

Avenger w sklepie z komiksami. Zobacz zakulisowe nagranie - ilustracja #1
Podobieństwo niezaprzeczalne.

Minęły już prawie cztery lata od światowej premiery filmu Doktor Strange – jednej z typowych superbohaterskich genez w dorobku Marvel Cinematic Universe. W postać tytułową wcielił się brytyjski aktor znany chociażby z roli Sherlocka Holmesa w serialu BBC, Benedict Cumberbatch. Produkcja przyjęła się pozytywnie zarówno wśród fanów, jak i krytyków.

Reżyser dzieła, Scott Derrickson, postanowił pochwalić się na swoim koncie twitterowym zakulisowym nagraniem. Widać na nim, jak Cumberbatch wchodzi w superbohaterskim stroju do amerykańskiego sklepu z komiksami. Wdaje się tam w zabawną interakcję z pracownikami, między innymi porównując swoją twarz do rysunkowej wersji Doktora Strange’a. Akcję tę zainicjował Derrickson i nie musiał on długo namawiać aktora.

Postać Stephena Strange’a mogliśmy śledzić również w Avengers: Infinity War oraz Avengers: Endgame. Szybko stała się ona ulubieńcem fanów i obiektem wielu memów. Na ten moment potwierdzono sequel produkcji pod tytułem Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Sama nazwa wskazuje, że Marvel w końcu będzie chciał wprowadzić pojęcie multiwersum, a więc zjawiska równoległych światów, przeplatających się ze sobą. Podobne praktyki mogliśmy oglądać w serialach CW pokroju Arrowa oraz Legends of Tomorrow.

Wiadomo też, że Scott Derrickson nie powróci do roli reżysera ze względu na wewnętrzne spory ze studiem. To smutna wiadomość, zważywszy na wysoki poziom oryginału, choć twórcę zastąpi cicha legenda kina superbohaterskiego – mowa o Samie Raimim. Jeżeli nie kojarzycie go z samego nazwiska, to wystarczy przytoczyć filmową trylogię Spider-Mana z Tobym Maguirem w roli głównej. Prawdziwa klasyka gatunku. Kontynuacja Doktora Strange’a miała zadebiutować w 2021 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa dzieło zobaczymy w marcu 2022.