Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 grudnia 2022, 12:00

autor: Aleksandra Wosz

Avatar 3 i Avatar 4 zostały częściowo nakręcone, by uniknąć „efektu Stranger Things”

Podczas tworzenia Avatara: Istoty Wody James Cameron jednocześnie nagrywał sceny do dopiero nadchodzących trzeciej i czwartej części serii. Reżyser przyznał, że odbywało się to w ten sposób, aby uniknąć „efektu Stranger Things”.

Źródło fot. Avatar: Istota wody; James Cameron; 20th Century Studios; 2022
i

Tworzenie filmów zajmuje bardzo dużo czasu, a jeśli dodać do tego kontynuacje, to rozwijanie serii filmowych potrafi pochłonąć wiele lat. W związku z tym James Cameron podjął decyzję o jednoczesnym nagrywaniu trzech części historii z Pandory, aby uniknąć efektu starzenia się postaci.

Avatar: Istota Wody przedstawia nam nowe, młode postacie. Akcja zapowiedzianych kontynuacji ma zaś rozgrywać się krótko po wydarzeniach z drugiej części, dlatego młodzi bohaterowie powinni tacy pozostać. Czas produkcji jednak wydłuża się, a aktorom przybywa lat. To właśnie było podstawą do kręcenia drugiego i trzeciego filmu oraz pierwszego aktu czwartego w tym samym czasie.

James Cameron w wywiadzie dla Entertainment Weekly wyznał, że lata lecą nieubłaganie, co najbardziej widać po części nowych aktorów w serii Avatar. Trinity Jo-Li Bliss została obsadzona do roli Tuk w wieku 7 lat, a teraz ma już 13 lat, zaś 12 letni Jack Champion, wcielający się w Spidera, niedawno osiągnął pełnoletniość. Cameron zrozumiał, że niedługo dzieci przestaną być dziećmi, co nazwał „efektem Stranger Things”.

W takim wypadku dostajesz – i uwielbiam, naprawdę uwielbiam ten serial – ale dostajesz efekt Stranger Things, w którym bohaterowie powinni nadal być w liceum, a wyglądają, jakby mieli 27 lat.

Zoe Saldana, wcielająca się w Neytiri, przyznała, że choć nagrywanie trzech filmów jednocześnie wydaje się przerażające, to było to godnym zadaniem. Wszystkie różnice między kolejnymi częściami zostały zaznaczone, a aktorzy zostali dobrze przygotowani do zaistniałej sytuacji.

Producent Jon Landau potwierdził, że w kontynuacji historii trafimy na inne tereny Pandory oraz poznamy nowe klany i kultury. Premiera trzeciej części serii Avatar zaplanowana jest na 20 grudnia 2024 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej