Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2021, 12:55

autor: Karol Laska

Dwa prequele do Armii umarłych Netflixa już powstają. Snyder ma także plan na kontynuację

Zack Snyder ma już pomysł na to, jak rozwinąć uniwersum Armii umarłych. Reżyser ma plan na kontynuację netfliksowego filmu, a aktualnie pracuje nad innymi projektami związanymi z ową marką.

Armia umarłych nie zdążyła jeszcze zadebiutować na Netfliksie, a Zack Snyder ma już wiele pomysłów na rozwinięcie tegoż uniwersum, a część z nich wcielił już nawet w życie. Reżyser został zapytany o przyszłość serii przez dziennikarzy z portalu Screen Rant i nie wahał udzielić się bardzo szczegółowej odpowiedzi, obiecującej sobą wiele nowości z żywymi trupami w rolach głównych:

Trochę pukam w niemalowane drewno, ale gdyby była okazja do nakręcenia kontynuacji, Shay Hatten i ja wiemy, jak ją poprowadzić. Długo i dokładnie przyglądaliśmy się potencjalnej przyszłości serii i byłaby ona naprawdę szalona.

Aktualnie pracuję nad animowanym prequelem opowiadającym historię pochodzenia zombie, więc zapowiada się powrót Strefy 51 i pójście na całość. To pokręcona, fajna i twarda animacja dla dorosłych. Poza tym Matthias Schosityofer nakręcił Army of Thieves w Europie w czasach pandemii – proces produkcyjny filmu właśnie się kończy. To heist movie z elementami komedii romantycznej, a więc dzieło łączące gatunki.

Teraz, w razie kontynuacji, opowiedzieliśmy jeszcze więcej historii o zombie, bo tych mamy w zanadrzu naprawdę sporo.

Podsumowując wypowiedź Snydera, aktualnie powstają dwa prequele Armii umarłych – jeden z nich to tworzona przez reżysera animacja w kategorii R, a druga to komedia romantyczna o napadzie na bank kręcona przez Matthiasa Schosityofera. To one będą więc najbliższymi projektami w tymże uniwersum.

Więcej niż pewne wydaje się także powstanie sequela do Army of the Dead, skoro Snyder przyznaje, że ma na takowy pomysł. Co prawda los kontynuacji uzależniony jest zapewne od wyników oglądalności nadchodzącego filmu, ale z nimi raczej nie powinno być większych problemów. O tym przekonamy się po premierze zaplanowanej na 21 maja 2021 roku.

  1. Armia umarłych Netflixa to film o zombie z przesłaniem politycznym, twierdzi gwiazdor dzieła
  2. Strona internetowa Netfliksa

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej