Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2015, 12:21

autor: "Luc"

Apple zmienia zdanie - Ultimate General: Gettysburg wraca na AppStore

Gra Ultimate General: Gettysburg została wczoraj wycofana z dystrybucji na platformie AppStore. Dziś Apple zmieniło jednak swoją decyzję i zwolennicy Maców oraz urządzeń z system iOS ponownie mogą pobrać produkcję z dedykowanego sklepu.

Strategiczne batalie podczas wojny secesyjnej ponownie na AppStore. - Apple zmienia zdanie - Ultimate General: Gettysburg wraca na AppStore - wiadomość - 2015-06-27
Strategiczne batalie podczas wojny secesyjnej ponownie na AppStore.

Wczoraj informowaliśmy Was o nietypowej sytuacji do jakiej doszło na AppStore. Firma Apple zdecydowała się usunąć z listy dostępnych produktów gry, w których pojawiała się flaga amerykańskich Konfederatów. Z naszej perspektywy wykorzystanie tych charakterystycznych symboli nie jest przejawem niczego szczególnego, ale w Stanach Zjednoczonych wiele środowisk uznaje je jednak za przejaw rasizmu. Jedną z ofiar czystek była produkcja Ultimate General: Gettysburg, której twórcy w kategoryczny sposób odmówili wprowadzania jakichkolwiek zmian w swojej grze z uwagi na wierność historycznym faktom. Decyzja koncernu z Cupertino oburzyła wiele osób i najwyraźniej negatywny odzew opinii publicznej przyniósł skutki – Apple przywróciło dziś do dystrybucji wspomniany tytuł studia Game-Labs.

Wiele gier usunięto z AppStore z uwagi na wykorzystanie właśnie tej flagi. - Apple zmienia zdanie - Ultimate General: Gettysburg wraca na AppStore - wiadomość - 2015-06-27
Wiele gier usunięto z AppStore z uwagi na wykorzystanie właśnie tej flagi.

Deweloperzy o tej decyzji poinformowali swoich fanów w osobny poście na firmowym blogu. Oficjalnym powodem, dla którego Apple zmieniło swoją decyzję, było ponoć uznanie Ultimate General: Gettysburg za „produkcję wykorzystującą symbole Konfederacji jedynie w celach edukacyjnych”. Co ciekawe, podobnego zabiegu nie zastosowano w przypadku pozostałych, mniejszych gier, choć kwestia ta może się jeszcze zmienić. Warto zauważyć także, że całe zamieszanie bardzo mocno przysłużyło się popularności gry – po przywróceniu do AppStore odnotowała spory skok w ilości pozytywnych recenzji, deweloper zaliczył także znaczący wzrost zainteresowania produkcją na platformie Steam. Tytuł już wcześniej bronił się swoją jakością (zarówno w wersji na PC, jak i mobilnej), ale niewiele osób zdawało sobie sprawę z jego istnienia. Teraz niewątpliwie się to zmieniło.