Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2020, 15:00

autor: Smoczy

Apex Legends wkrótce na Steamie - jest przeciek

Informacje odnalezione w plikach gry sugerują pojawienie się Apex Legends na platformie Steam. Twórcy gry puścili również oczko w stronę graczy Portala.

Apex Legends wkrótce na Steamie - jest przeciek - ilustracja #1
Apex Legends już niedługo może być dostępny również na Steamie.

Obecnie Apex Legends figuruje jako tytuł dostępny jedynie na platformie Origin. Pojawiające się jednak w sieci informacje sugerują, że gra już wkrótce może zagościć na Steamie.

W zeszłym roku Mike Blank, wiceprezes firmy EA w wywiadzie dla serwisu Engadget poruszył temat pojawienia się kilku gier multiplayer, w tym Apex Legends, na platformie należącej do Valve. Od tego czasu temat ucichł i w tej sprawie nie pojawiło się nic więcej.

Kilka dni temu natrafiono na przecieki dotyczące zeszłorocznego battle royale. Data minerzy (osoby specjalizujące się w przeszukiwaniu plików gry w celu odnalezienia ukrytych informacji) dotarli do przedmiotu, jakim jest... brelok w kształcie ziemniaka.

Więc to zostało dodane w plikach:

"v_charm_valve_potato"

to może wskazywać na coś związanego z Valve, lub może Steamem

GLaDOs w Apex Legends

Plik nosi nazwę “v_charm_valve_potato” i jest to ewidentne nawiązanie do serii Portal, gdzie GLaDOs (Genetic Lifeform and Disk Operating System) to system sprawujący kontrolę nad placówką, w której się znajdujemy. GLaDOs towarzyszy graczowi przez praktycznie całą rozgrywkę i finalnie okazuje się czymś zupełnie innym, niż spodziewaliśmy się na początku. W pewnym momencie przygody system zostaje zamknięty w ziemniaczanej baterii, którą możemy zobaczyć właśnie na grafikach znajdujących się w plikach Apex Legends.

Apex Legends wkrótce na Steamie - jest przeciek - ilustracja #2
GlaDOs w formie ziemniacznego breloka (fot. @Shrugtal)

Nie posiadamy żadnych informacji dotyczących dokładnej daty pojawienia się Apex Legends na Steamie. We wcześniej wspomnianym wywiadzie Mike Blank mówił o 2020 roku. Sam fakt, że grafiki nawiązujące do platformy Valve znajdują się już w plikach gry, świadczy o tym, że jest do tego znacznie bliżej. Oficjalnie jednak nie mamy żadnych informacji. Pozostaje nam jedynie czekać na rozwój wydarzeń.

  1. Apex Legends - strona oficjalna
  2. Wszystko o Apex Legends