Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 17:43

autor: GRG

Respawn usuwa z Apex Legends technikę poruszania się i wzbudza kontrowersje

Respawn usunie z Apex Legends technikę tap-strafingu w nadchodzącej aktualizacji 10.1, co wzbudziło spore kontrowersje wśród graczy.

Studio Respawn ogłosiło usunięcie z gry Apex Legends możliwości używania tap-strafingu w nadchodzącej aktualizacji 10.1.

Mowa o zaawansowanej technice poruszania się, która pozwala pecetowym graczom na wykonywanie gwałtownych ruchów przy pomocy klawiatury i myszy, dając im przewagę nad użytkownikami konsol. Najlepiej obejrzeć na poniższym gameplayu, czym dokładnie jest tap-strafing.

Decyzja podzieliła społeczność Apex Legends, co było zresztą do przewidzenia. Konsolowi gracze cieszą się ze zmian, pecetowcy uważają je za niesprawiedliwe. Ich zdaniem jest to jeszcze jedno wzmocnienie użytkowników gamepadów, którzy od dawna mają wspomaganie celowania.

Usunięcie tap-strafingu jest kolejnym krokiem podjętym przez Respawn w odpowiedzi na apele graczy. Przypomnijmy, że jedna z niedawno wprowadzonych postaci w grze, Seer, została osłabiona z powodu źle zbalansowanych umiejętności.

Data publikacji aktualizacji 10.1 jest jeszcze nieznana, ale możemy być pewni, że nastąpi to w trwającym obecnie 10 sezonie gry.