Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2020, 09:02

autor: Aquma

Antywirus Microsoft Defender zmierza na iOS i Android

Program antywirusowy Windows Defender trafi na kolejne platformy. Aplikacja otrzymała wersję dedykowaną systemowi Linux, a w kolejce są także wydania dla urządzeń mobilnych działających w oparciu o iOS i Android.

Windows Defender trafia na kolejne platformy. - Antywirus Microsoft Defender zmierza na iOS i Android - wiadomość - 2020-02-21
Windows Defender trafia na kolejne platformy.

W SKRÓCIE:

  1. Microsoft Defender pojawi się na smartfonach z Androidem i iOS;
  2. w przyszłym tygodniu dowiemy się więcej o tych wersjach;
  3. program trafił także na Linuksa.

Wygląda na to, że w końcu dowiedzieliśmy się, czemu służyła zmiana nazwy programu antywirusowego Windows Defender, którą przeprowadzono w zeszłym roku. Firma Microsoft poinformowała, że aplikacja znana z systemu operacyjnego Windows otrzyma także wersje dedykowane urządzeniom mobilnym działającym w oparciu o iOS oraz Androida. Informacja pojawiła się w notce opublikowanej na firmowym blogu.

Zapewnienie kompleksowej ochrony na wielu platformach za pomocą jednego rozwiązania i ujednoliconego widoku jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W przyszłym tygodniu, na konferencji RSA, przedstawimy naszą inwestycję w mobilną ochronę przed zagrożeniami - pracę, jaką wykonujemy w celu wprowadzenia naszych rozwiązań na systemy Android i iOS - czytamy.

Mobilny Microsoft Defender był również tematem rozmowy, którą wiceprezes Microsoftu, Rob Lefferts, odbył z dziennikarzami stacji CNBC. Jego zdaniem platformy mobilne mogą stać się bezpieczniejsze dzięki programowi giganta z Redmond.

Są dość bezpieczne (mowa o urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS – przyp. red.), ale dość bezpieczne to nie to samo, co bezpieczne. Malware zdarza się na tych platformach – przekonywał przedstawiciel Microsoftu.

Warto odnotować, że Defender właśnie otrzymał wersję dedykowaną komputerowemu systemowi operacyjnemu Linux. Pozostaje nam tylko poczekać na więcej informacji o wydaniach przeznaczonych dla smartfonów. Wspomniana w pierwszym cytacie konferencja RSA to wydarzenie poświęcone cyberbezpieczeństwu, które odbędzie się w dniach 24-27 lutego 2020 roku, w Moscone Center w San Francisco.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok
  3. Najlepszy darmowy antywirus na Android | TOP 2019