Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2021, 12:30

autor: Qskan

Anonymo powtórzy dziś mecz z NiP, ciąg dalszy Flashpoint-farsy

Afery CS:GO z turniejem Flashpoint w roli głównej ciąg dalszy. Organizatorzy zadecydowali, że polski zespół powtórzy trzecią mapę spotkania z Ninjas in Pyjamas dziś o godz. 21:00.

W SKRÓCIE:
  1. Organizatorzy turnieju Flashpoint ogłosili, że dziś o 21:00 odbędzie się powtórka meczu Anonymo Esports vs NiP.
  2. Sytuacja wynikła w związku ze skargą szwedzkiej drużyny na warunki internetowe w trakcie gry.
  3. Na światło dzienne wypłynęły nowe fakty odnośnie kulis feralnego meczu.

Wczoraj informowaliśmy o skandalicznej sytuacji, która zaistniała podczas turnieju Flashpoint - prestiżowych rozgrywek Counter-Strike’a: Global Offensive. Polski zespół Anonymo Esports wygrał w piątek mecz z Ninjas in Pyjamas. Decyzją organizatorów spotkanie zostanie jednak powtórzony z uwagi na problemy z internetem po stronie szwedzkiej drużyny. W nocy z poniedziałku na wtorek poznaliśmy dokładną datę oraz format rozgrywki. Dziś o godz. 21 drużyny rozegrają powtórnie trzecią mapę - Mirage, czyli spotkanie będzie rozgrywać się od stanu 1:1 w wygranych mapach. Zespół Flashpoint wystosował dziś oświadczenie, w którym odnosi się do ostatnich wydarzeń.

Organizatorzy przeprosili za błędy w komunikacji, które wywołały cały komunikacyjny chaos:

Informacje przekazane w niedzielę 16 maja i sposób, w jaki zostały one udostępnione przez wszystkie zaangażowane strony, nie dały jasnego i pełnego obrazu faktów i decyzji, które miały miejsce, i jesteśmy winni szczere przeprosiny wszystkim, od drużyn, po graczy i resztę społeczności. Bez względu na poziom złożoności i ilość dyskusji, które się odbyły, cała oficjalna komunikacja pozostaje naszą odpowiedzialnością i powinna być zarządzana ze znacznie wyższymi standardami.

Wyjaśnione zostały również kulisy całego spotkania - Szwedzi z NiP mieli problemy z utratą pakietów przed oraz w trakcie samego meczu (chociaż teorie stracie rzędu 30-40% w dalszym ciągu można włożyć między bajki). W trakcie przerwy technicznej gracze Anonymo byli chętni na przełożenie meczu do czasu rozwiązania problemów przeciwników, lecz zarząd polskiej drużyny miał prosić o wznowienie go zgodnie z zasadami turnieju. Portal Epicplayz dotarł do screenów z rozmowy pomiędzy adminem turnieju a CEO polskiej organizacji - Mateuszem „Sówkiem” Kowalczykiem. Rozmowa potwierdza wersję organizatorów.

Flashpoint podtrzymał swoje stanowisko dotyczące przełożenia meczu. Według organizatorów, „admin nie mógł, na czysto subiektywnej podstawie, podjąć decyzji o przełożeniu meczu, ponieważ jedna drużyna twierdziła, że ma problemy”. Powtórka meczu była jednak możliwa w momencie, kiedy zidentyfikowano źródło problemu - kiedy NiP dzień po meczu przedstawił dowody na to, że problemy z internetem były niezależne od zawodników.

[...] Po ponad 8 godzinach testów i analiz udało się zidentyfikować problem, który dotyczył graczy NIP, a który był spowodowany konfiguracją zabezpieczeń serwera i powodował poważne i uporczywe straty pakietów dla wszystkich graczy, niezależnie od centrum danych, routingu, użycia VPN lub innych opcji zwykle dostępnych dla graczy i drużyn, aby uniknąć typowych problemów z routingiem.

W ten sposób została podjęta decyzja o powtórzeniu meczu, która niestety, pomimo protestów Anonymo oraz dużej części środowiska CS:GO, została podtrzymana - spotkanie odbędzie się dziś o 21:00.

Rozmawialiśmy długo z obiema drużynami i skonsultowaliśmy się z CSPPA (Counter-Strike Professional Players' Association - dop. red.), a w poniedziałek 17 maja zostało potwierdzone, że trzecia mapa Best-of-Three (Mirage) zostanie powtórzona we wtorek 18 maja o 21:00 CEST.

Flashpoint obiecał zaktualizować swój regulamin, by zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. Dodatkowo od teraz drużyny będą miały dostęp do serwera na 24 godziny przed rozpoczęciem meczu, co pozwoli na odpowiednie sprawdzenie jakości połączenia. Niestety, marna to pociecha dla Anonymo Esports, które nie zawiniło w tej sprawie, a właśnie ich spotyka największa niesprawiedliwość. Finalną decyzję organizatorów podsumował gracz Anonymo - Paweł „innocent” Mocek:

To dzień, w którym wszyscy przegraliśmy jako gracze. Ten mecz nie ma zwycięzców, wszyscy będą przegranymi niezależnie od wyniku. Dobranoc.

Trudno nie zgodzić się z polskim pro-graczem. W tej sytuacji przegrywają wszyscy. Flashpoint przegrywa, bo PR-owa strata organizacji będzie ogromna przez cały ten bałagan i amatorszczyznę. NiP również - są tu przedstawiani jako zła potężna organizacja, która może zmieniać wynik przegranego spotkania w zależności od swojego widzimisię. No i na koniec przegrywa Bogu ducha winne Anonymo, którym odebrano pierwszy krok do przebicia się na Counter-Strike’owe salony. Niemniej jednak Sówek - CEO Anonymo zapowiedział na Twitterze, że podejmą rękawicę i zagrają najlepiej jak potrafią:

Rozmawialiśmy wewnętrznie o decyzji Flashpoint i oto co ustaliliśmy:

Zagramy.

Zawsze istnieje możliwość, że Valve się wtrąci, ale jeśli tego nie zrobią - zagramy mecz, BĘDZIEMY WALCZYĆ i dostarczymy show, którego na jaki ta historia zasługuje.

Pozostaje trzymać kciuki za Snaxa i spółkę, by na przekór wszystkim pokazali dziś swoją sportową wartość. Ponownie.