Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2021, 11:53

AlterLife może być konkurentem The Sims; gracze obawiają się przekrętu

Simsy zyskały właśnie kolejnego konkurenta w postaci AlterLife. Produkcja VGG Studio otrzymała zwiastun, który zdradza pierwsze szczegóły dotyczące różnic w stosunku do dzieła Maxis. Tytuł budzi jednak obawy części graczy.

W SKRÓCIE:
  • AlterLife, czyli nowy konkurent The Sims, otrzymał właśnie pierwszy zwiastun.
  • Gra ma zaoferować realistyczną grafikę oraz więcej możliwości dostosowywania obiektów do naszych upodobań.
  • Jednocześnie w sieci pojawiły się obawy, że może być ona sprytnym oszustwem.

Seria The Sims zyskuje kolejnego konkurenta. Deweloperzy z VGG Studio zaprezentowali bowiem zwiastun produkcji AlterLife, która powinna przypaść do gustu fanom sandboxu od Maxis. W krótkim materiale wideo pokazano kilka różnic oraz usprawnień w stosunku do The Sims. Gra nadal jest jednak na bardzo wczesnym etapie prac.

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy jest zdecydowanie lepsza grafika. AlterLife może pochwalić się wyższą jakością tekstur, bardziej realistycznym stylem oraz wsparciem RTX. Gra oferuje również znacznie większe możliwości względem dostosowywania obiektów do naszych upodobań. AlterLife pozwoli na zmianę wielkości, wymiarów, a nawet kształtu mebli oraz sprzętu występującego w produkcji.

Wszystko to wydawałoby się bardzo zachęcające, gdyby nie jeden haczyk. Wśród części graczy pojawiły się bowiem obawy, że gra jest zwykłym oszustwem. Trudno powiedzieć, kto właściwie stoi za VGG Studio. W sieci brakuje jakichkolwiek informacji na temat twórców gry. W niektórych miejscach skupiających fanów The Sims oraz gier im podobnych pojawiły się jednak informacje, że autorem Alter Life może być osoba odpowiedzialna za People of Newberry.

Produkcja kryjąca się za tym tytułem była łudząco podobna do AlterLife. Również prezentowała ona realistyczny styl graficzny oraz używała wielu gotowych assetów. Jednocześnie jej zwiastuny nie ujawniały prawie żadnych elementów rzeczywistego gameplayu. Sprawa ta przyciągnęła uwagę twórców treści związanych z The Sims, którzy szybko ostrzegli swoich widzów przed grą. Okazała się ona być jedynie sposobem na przekonanie graczy, by wpłacili swoje pieniądze na konto Patreon twórcy.

Niecały rok temu People of Newberry prawie całkowicie zniknęło z sieci. Jedynymi śladami po produkcji są materiały przestrzegające przed grą. Urwał się także jakikolwiek kontakt z twórcą tytułu. Teraz na scenie pojawiło się za to studio VGG, które pracuje nad AlterLife, grą wyraźnie przypominającą wspomniany wcześniej tytuł.

Oczywiście nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że właśnie zapowiedziana produkcja to oszustwo mające na celu wykorzystać graczy. Możliwym jest, że podobieństwa między oboma tytułami to zwykły zbieg okoliczności. Na razie warto jednak podejść do AlterLife z ograniczonym zaufaniem.

Według zapowiedzi gra pojawi się tylko na PC. Na razie nie zdradzono jej daty premiery.