filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 czerwca 2022, 09:25

autor: Mateusz Marzec

Aktor z Wychowane przez wilki prosi o pomoc w ocaleniu serialu

HBO Max potwierdziło, że po dwóch sezonach anuluje dramat sci-fi, Raised by Wolves. Abubakar Salim zabiera głos w sprawie i wzywa fanów do pomocy w ratowaniu serialu.

Źródło: Materiały promocyjne HBO Max

Stworzony przez Guzikowskiego Raised by Wolves miał premierę w 2020 roku. Kiedy serial został przedłużony o drugi sezon wkrótce po premierze, HBO Max podało, że była to ich najlepiej sprzedająca się produkcja oryginalna od czasu uruchomienia platformy cztery miesiące wcześniej. Drugi sezon miał swoją premierę 3 lutego.

Jak informowaliśmy wczoraj, serial science fiction wyprodukowany przez Ridleya Scotta (Blade Runner) zostaje anulowany po dwóch sezonach.

Chociaż nie będziemy kontynuować produkcji trzeciego sezonu Raised by Wolves, jesteśmy niezmiernie wdzięczni wspaniałej obsadzie i ekipie, Aaronowi Guzikowskiemu, Ridleyowi Scottowi, Davidowi W. Zuckerowi i całemu zespołowi Scott Free Productions za ich piękny kunszt i wyjątkową zdolność do zanurzenia fanów w świecie Kepler-22b – napisano w oświadczeniu HBO Max.

Rezygnacja z trzeciego sezonu Raised by Wolves mogła być wynikiem połączenia WarnerMedia, która została sprzedana przez AT&T, z Discovery, tworząc Warner Bros. Discovery. Nowe władze, kierowane przez CEO Discovery, Davida Zaslava, wprowadziły własne zasady w ciągu miesiąca od przejęcia spółki, m.in. pozbywając się CNN+ i zamykając produkcję nowych seriali w TNT i TBS. Prezes David Zaslav zapowiedział wcześniej, że ograniczy wydatki o 3 miliardy dolarów.

Abubakar Salim podzielił się wiadomością o rezygnacji z trzeciego sezonu Raised by Wolves, kiedy informacja nie została jeszcze publicznie ujawniona. Tym samym aktor wezwał fanów do pomocy w ratowaniu serialu:

To nic dziwnego, zwłaszcza po fuzjach i tym, co dzieje się w Warnerze, że wiele seriali nie doczekało się zakończenia swoich historii. Niestety, jednym z takich seriali jest Raised by Wolves. Nic jeszcze nie zostało publicznie ujawnione. A jest ku temu powód. Ważny powód. Jednym z nich chcę się teraz z Wami podzielić. Jest nadzieja. Znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji: mamy w pełni rozwiniętą i zaplanowaną fabułę, stojący za nami zespół produkcyjny typu Goliat, niesamowite przyjęcie ze strony krytyków i recenzentów, a co najważniejsze, bazę społeczności, która jest tak silna na arenie międzynarodowej, że nie można jej zignorować. Powód anulowania projektu nie został ogłoszony, a to dlatego, że wciąż istnieje szansa, iż historia może być kontynuowana i dokończona w nowym domu. I tu właśnie wkraczacie Wy wszyscy. (…) Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których siła głosu społeczności może spowodować zmiany. (…) Proszę Was, abyście okazali tę miłość, aby Wasz głos był słyszalny na portalach społecznościowych i pomógł nam znaleźć nowy dom.

O serialu

Serial Raised by Wolves opowiada o dwóch androidach, Ojcu (Abubakar Salim) i Matce (Amanda Collins), które otrzymują zadanie wychowania ludzkich dzieci na planecie Kepler-22b po tym, jak Ziemia zostaje zniszczona przez wojnę. Jednak gdy kolonia ludzi na odległej planecie jest na skraju rozpadu z powodu różnic religijnych, androidy uświadamiają sobie, jakim wyzwaniem i niebezpieczeństwem jest próba kontrolowania ludzkich przekonań.

W Raised by Wolves występują: Amanda Collin jako Matka, Abubakar Salim jako Ojciec, Travis Fimmel jako Marcus, Niamh Algar jako Sue i Kim Engelbrecht jako Decima. W drugim sezonie w obsadzie znaleźli się również Winta McGrath, Jordan Loughran, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Aasiya Shah, Ivy Wong, Peter Christoffersen, Selina Jones, Morgan Santo, James Harkness i Jennifer Saayeng.

Serial został stworzony przez Aarona Guzikowskiego, który jest producentem wykonawczym wraz z Ridleyem Scottem i jego Scott Free Productions, Davidem W. Zuckerem, Jordanem Sheehanem, Adamem Kolbrennerem i Markiem Huffamem. Scott wyreżyserował dwa pierwsze odcinki pierwszego sezonu Raised by Wolves.

HBO Max kupisz tutaj