Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2013, 12:59

autor: Hed

Aion free-to-play otrzyma polską wersję pod koniec lipca

Gra MMO Aion będzie dostępna po polsku pod koniec tego miesiąca. Firma Gameforge planuje uruchomić serwer dla Polaków. W sierpniu ta produkcja free-to-play otrzyma też sporą aktualizację 4.0.

Polska wersja gry Aion wystartuje 31 lipca. - Aion free-to-play otrzyma polską wersję pod koniec lipca - wiadomość - 2013-06-27
Polska wersja gry Aion wystartuje 31 lipca.

Gra MMO Aion otrzyma polską wersję językową jeszcze w tym miesiącu. Firma Gameforge poinformowała, że 31 lipca do serwerów niemiecko-, francusko- i anglojęzycznych dołączą światy polski, włoski oraz hiszpański. Wraz z zapleczem serwerowym i tłumaczeniem Gameforge uruchomi infrastrukturę dedykowaną wymienionym językom: strony internetowe, fora, czy centrum pomocy technicznej. Polskojęzyczny klient gry pozwoli też logować się na angielskich serwerach.

Wraz z powyższą informacją, wydawca przypomniał, że gra niedługo doczeka się potężnej aktualizacji. Tak zwana wersja 4.0 wyjdzie w sierpniu i będzie zawierała sporo nowej treści. Szczegóły przedstawiono na specjalnej stronie, dostępnej także w wersji polskiej. Za kilka tygodni Aion otrzyma 2 klasy, 3 obszary, 6 instancji, 3 twierdze, 6 garnizonów i wiele innych elementów. Rozszerzenie podniesie też maksymalny poziom doświadczenia postaci do 65.

Od ponad roku Aion jest dostępny w systemie free-to-play, co tchnęło nowe życie w wirtualny świat fantasy Atreia. Jak informuje wydawca, przejście na wersję bezpłatną zaowocowało utworzeniem 2,7 miliona nowych kont. Obecnie do gry loguje się podobno 3,5 miliona graczy. Wzrost popularności wymagał otworzenia czterech nowych serwerów i pozwolił nadal rozwijać grę. W aktualizacji 3.9 wprowadzono między innymi „specjalne serwery instancji” oraz „serwery dla graczy początkujących”.

  1. Oficjalna strona gry Aion

Aion free-to-play otrzyma polską wersję pod koniec lipca - ilustracja #2Aion to gra MMO stworzona przez firmę NCSoft, która rozgrywa się w świecie fantasy Atreia, rozdartym przez odwieczną wojnę. Cechą charakterystyczną produkcji jest to, że jej bohaterowie dysponują skrzydłami, więc mogą latać. Aion ma też ciekawy system starć między graczami, powiązany z tradycyjną rozgrywką PvE. Większość walk odbywa się w specjalnych strefach poświęconych rywalizacji, które zawierają twierdze i wiele innych strategicznych punktów.