Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2013, 08:06

autor: Adrian Werner

Ace Combat – firma Namco nakręca spekulacje dotyczące nowej odsłony serii

Fanów serii Ace Combat zelektryzowały spekulacje, według których firma Namco Bandai już wkrótce ujawni kolejną odsłonę cyklu. Prawdopodobnie powróci ona do fikcyjnego świata znanego jako Strangereal.

Obrazek, który wywołał całe zamieszanie. - Ace Combat – firma Namco nakręca spekulacje dotyczące nowej odsłony serii   - wiadomość - 2013-06-23
Obrazek, który wywołał całe zamieszanie.

Ace Combat: Assault Horizon okazało się sporym rozczarowaniem, ale nikt chyba nie przepuszczał, że porażka tej gry oznaczać będzie koniec całej serii. Teraz wiele wskazuje na to, że już wkrótce doczekamy się ujawnienia kolejnej odsłony cyklu i projekt będzie bardziej odpowiadał upodobaniom miłośników marki.

Wszystko za sprawą aktualizacji oficjalnego facebookowego konta serii. Pojawił się na nim nowy obrazek, na którym dumnie pręży się logo Project Aces, czyli studia odpowiedzialnego za większość odsłon cyklu. Tym, co jest jednak najbardziej intrygujące w tej grafice jest tło. Możemy na nim zobaczyć coś, co wygląda jak deszcz meteorytów. Prawdopodobnie są to fragmenty asteroidy Ulysses 1994XF04, która odegrała kluczową rolę w scenariuszach wielu poprzednich odsłon. Oznaczałoby to porzucenie naszej rzeczywistości, która była tłem dla Ace Combat: Assault Horizon, i tym samym powrót do fikcyjnego świata, ochrzczonego przez fanów jako Strangereal.

Wiele wskazuje więc na to, że firma Namco Bandai przymierza się do zapowiedzi kolejnej odsłony serii. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na ujawnienie projektu. Dobrą okazją do tego może być tegoroczna edycja targów Tokyo Games Show, która zorganizowana zostanie w dniach 19-22 września.

Ace Combat – firma Namco nakręca spekulacje dotyczące nowej odsłony serii   - ilustracja #2

Ace Combat to najpopularniejsza konsolowa seria gier lotniczych. Mechanizmy rozgrywki są w większości zręcznościowe, ale twórcy mają w zwyczaju wzbogacać zabawę lekkimi elementami symulacyjnymi. Cykl kładzie nacisk na szalenie efektowne bitwy powietrzne oraz bardzo rozbudowaną warstwę fabularną.

Marka zadebiutowała na automatach jako Air Combat, ale prawdziwy sukces znalazła dopiero po przeniesieniu na konsole. Seria święciła największe triumfy w czasach świetności PlayStation 2. Wtedy to na rynek trafiły Ace Combat 04: Shattered Skies, Ace Combat 5: The Unsung War oraz Ace Combat Zero: The Belkan War. Cykl doczekał się również licznych adaptacji na urządzenia mobilne i konsole przenośne.

Większość odsłon serii toczy się w świecie Strangereal. Jest to alternatywna wersja Ziemi, która przypomina naszą planetę pod względem biologicznym, ale różni się układem kontynentów i państw oraz historią.