Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2021, 13:30

AC Valhalla z kamerą jak w God of War - oto jak to zrobić

Jeden z użytkowników Reddita opisał, jak dzięki prostej zmianie parametrów w plikach można zmodyfikować kamerę w Assassin's Creed: Valhalla w taki sposób, by jej umiejscowienie przypominało to znane z ostatniej odsłony cyklu God of War. Ma to zapewnić kompletnie inne doświadczenie płynące z rozgrywki.

W SKRÓCIE
  1. Istnieje sposób, by zmienić umiejscowienie kamery w Assassin's Creed: Valhalla na bardziej podobne do God of War z 2018 roku.
  2. Wymaga to zmiany jednego parametru w pliku ACValhalla.ini.

Po oficjalnej zapowiedzi Assassin's Creed: Valhalla pojawiły się głosy, że firma Ubisoft nieco pozazdrościła sukcesu ostatniego God of War i przez to postanowiła osadzić swój ubiegłoroczny tytuł właśnie w klimatach nordyckich. I faktycznie, w momentach, gdy podczas zabawy w ostatniej odsłonie przebojowego cyklu gier akcji TPP trafiamy do świata mitów, można nieco poczuć klimat hitu ekipy Santa Monica z 2018 roku. Co ciekawe, istnieje pewien sposób, by jeszcze bardziej upodobnić Valhallę do God of War sprzed dwóch lat, przynajmniej na PC. Chodzi o zmianę umiejscowienia kamery w taki sposób, by przypominało ono tę znaną z ostatnich przygód Kratosa.

Instrukcję, w jaki sposób tego dokonać, stworzył jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie TheQuatum. Najpierw musicie odnaleźć plik ACValhalla.ini. Domyślnie powinien się on znajdować w C:\Użytkownicy\<Nazwa użytkownika>\Dokumenty\Assassin's Creed Valhalla. Po jego otwarciu poszukajcie linijki FOVScale, zmień znajdującą się tam wartość na 0.45000 i zapisz modyfikację. W ten sposób po uruchomieniu Assassin's Creed: Valhalla będziesz mógł cieszyć się kamerą niczym w God of War.

Uwaga! Zanim zaczniecie jakiekolwiek zmienianie plików pamiętajcie, by zrobić ich kopie zapasowe. Pozwoli to szybko przywrócić domyślny stan, jeśli modyfikacje uszkodzą grę bądź efekt końcowy nie będzie Was zadowalał.

Zgodnie ze słowami TheQuatuma, umiejscowienie kamery w stylu ostatniego God of War zapewnia zupełne inne, bardziej wciągające doświadczenie w Assassin's Creed: Valhalla. I o ile rzeczywiście może być tak, że akcja obserwowana z takiej perspektywy będzie bardziej filmowa, to należy pamiętać, że ubiegłoroczna produkcja firmy Ubisoft nie jest do niej oficjalnie przystosowana, zatem mogą wystąpić pewne problemy.

Autor screenów: TheQuatum

Przypominamy, że Assassin's Creed: Valhalla jest dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X. Na wszystkich tych platformach tytuł posiada polską wersję językową (obejmującą tylko napisy).

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry