Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lutego 2019, 17:15

autor: AlexB

Absurdy wojny na zwiastunie miniserialu Paragraf 22

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun Paragrafu 22, czyli serialowej ekranizacji kultowej powieści Josepha Hellera. Sześcioodcinkowa produkcja zadebiutuje na platformie Hulu 17 maja.

Paragraf 22 autorstwa Josepha Hellera to bez wątpienia książka kultowa. To mocno satyryczne i jednocześnie przejmujące spojrzenie na wojnę porusza kolejne pokolenia czytelników już od 58 lat. Doczekało się ono już jednej ekranizacji – filmu Mike'a Nicholsa z 1970. Teraz otrzyma również miniserial. 17 maja na platformie Hulu zadebiutuje sześcioodcinkowa produkcja na podstawie prozy amerykańskiego pisarza. Poniżej możecie obejrzeć jej pierwszy zwiastun, który niedawno pojawił się w sieci.

Paragraf 22 opowiada historię Yossariana, bombardiera służącego w amerykańskim lotnictwie podczas II wojny światowej. Jego jednostka trafia do Włoch. Kolejne niebezpieczne loty sprawiają, że protagonista zaczyna udawać wariata, by uniknąć następnych misji. Niestety jest jeden problem - tytułowy kruczek, zgodnie z którym każdy żołnierz może sam zwolnić się ze służby z powodu choroby psychicznej, lecz jeśli ktoś się na to zdecyduje w trosce o własne życie, wówczas udowodni, że z jego umysłem jest wszystko w porządku i musi zostać w wojsku. Yossarian utknął zatem w tym niezbyt szczęśliwym dla siebie położeniu z plejadą niezwykle barwnych osobowości i jest świadkiem coraz bardziej absurdalnych sytuacji.

Na wojnie nie ma lekko. - Absurdy wojny na zwiastunie miniserialu Paragraf 22 - wiadomość - 2019-02-13
Na wojnie nie ma lekko.

Jednym z producentów serialowego Paragrafu 22 jest George Clooney. Znany aktor wyreżyserował również dwa odcinki i wcielił się w rolę porucznika Scheisskopfa. Prócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Christophera Abbotta (Dziewczyny, Grzesznica), Kyle'a Chandlera (Wilk z Wall Street, Wróg numer 1, Zdarzyło się jutro), Hugh Lauriego (Doktor House) oraz Giancarlo Gianniniego (Casino Royale, 007 Quantum of Solace, Hannibal).