Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2021, 10:14

autor: Paweł Musiolik

Pracownicy Ubisoftu walczą o lepsze warunki pracy; publiczna petycja ma w tym pomóc

Grupa A Better Ubisoft zrzeszająca pracowników firmy Ubisoft wystosowała petycję, która ma na celu zebrać podpisy społeczności i pomóc w poprawie warunków pracy.

W SKRÓCIE:
  1. Grupa pracowników firmy Ubisoft w reakcji na brak systemowych rozwiązań problemów trapiących francuskiego wydawcę przygotowała publiczną petycję.
  2. Ich celem jest poprawa warunków pracy.

A Better Ubisoft, organizacja zrzeszająca pracowników francuskiej firmy, wystosowała list otwarty do zarządu, w którym zwraca uwagę, że jej postulaty sprzed stu dni nie zostały zrealizowane. Publiczne wystąpienie ma na celu zdobycie poparcia wśród społeczności dziennikarzy i graczy, by ci wywarli nacisk na Ubisoft.

100 dni temu podpisaliśmy się pod listem otwartym i wystosowaliśmy żądania w kierunku szefostwa firmy. Żadne z nich nie zostały spełnione, dlatego przygotowaliśmy petycję, pod którą może podpisać się każdy – możemy przeczytać w najnowszym komunikacie grupy A Better Ubisoft.

Francuska firma nie zabrała jeszcze głosu w sprawie aktualnej akcji. Wiemy jednak, że po pierwszym liście wypowiedział się Yves Guillemot, który zapewnił, że zapoznał się z postulatami i że część z nich została już zrealizowana. Inne miały wymagać czasu.

Z opinii A Better Ubisoft wynika, że nie wszystkie problemy zostały rozwiązane. Osoby oskarżone o niecne występki nie ponoszą odpowiedzialności i są przenoszone do innego studia, zamiast wylecieć z pracy.

Jakie są najnowsze postulaty, poza rozwiązaniem powyższego problemu? Zaproszenie zrzeszonych w grupie pracowników do stołu, by wspólnie rozwiązać trapiące firmę Ubisoft problemy, oraz prace zakrojone na szeroką skalę w branży w celu utworzenia standardów i zasad, które pozwolą naprawić sytuację i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Oczywiście wszystko przy udziale pracowników i reprezentantów związków zawodowych.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft