Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2023, 11:05

autor: Adrian Werner

97% pozytywnych recenzji na Steam - nowa strategia zachwyca, mimo że wygląda jak stary Windows

Gracze na Steamie rozpływają się w zachwytach nad Rule the Waves 3. Produkcja wygląda jak arkusz kalkulacyjny, ale gameplay ma jak marzenie.

Źródło fot. Slitherine
i

Lubimy pisać o superniszowych grach, które odnoszą sukcesy. Najnowszą propozycją tego typu jest Rule the Waves 3, czyli wojenna strategia morska przypominająca wyglądem bardziej arkusz kalkulacyjny lub interfejs Windowsa z lat 90. niż tytuł z 2023 roku.

  1. Gra ukazała się 18 maja i dostępna jest wyłącznie na PC.
  2. Produkcję możecie kupić na Steamie za 184,99 złotych lub w sklepie Slitherine za 177,99 zł. Gra nie oferuje polskiej wersji językowej.
  3. Rule the Waves 3 spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem na Steamie – spośród 151 wystawionych do tej pory recenzji aż 97% jest pozytywnych.
  4. Pracownik będącej wydawcą firmy Slitherine żartobliwie skomentował ten sukces, twierdząc, że „Rule the Waves 3 to Zelda gier o zarządzaniu flotą”. To odniesienie do The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, w przypadku której średnia ocen według serwisu Opencritic wynosi także 97%.
  5. Rekord aktywności ustanowiony w dniu premiery wyniósł 812 graczy bawiących się równocześnie, co jak na produkcję tak niszową jest imponującym wynikiem.

W recenzjach na Steamie gracze chwalą wyśmienitą i szalenie głęboką rozgrywkę, obejmującą nie tylko walkę, ale również rozwój flot na przestrzeni dekad. Jednocześnie wielu z nich podkreśla, że opanowanie gry nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nikomu nie przeszkadza za to prosta grafika, co nie dziwi, gdyż Rule of the Waves 3 kupują fani gier wojennych, którzy dobrze wiedzą, czego się spodziewać po takich tytułach.

Poniżej przytaczamy kilka opinii ze Steam:

Najlepsza morska gra bitewna na rynku, o absolutnie ogromnym zasięgu. Żadna inna gra nie oddaje tak dobrze klimatu różnych epok. (…) Dodam też, że nie należy się bać jej złożoności. Tak, to skomplikowana gra i wygląda jak arkusz kalkulacyjny Excel. Ale powiedziałbym, że jest łatwiejsza do opanowania niż większość gier strategicznych. Wiele rzeczy da się zautomatyzować, a wielkość flot można dostosować, więc nie musisz zarządzać gigantycznymi flotami podczas pierwszej rozgrywki, a po raz pierwszy w serii instrukcja świetnie wyjaśnia, jak działa gra.

Jeśli lubisz historię i wojny morskie, to nie przejmuj się oldskulową grafiką. Ta gra jest po prostu niesamowita.

Uwielbiam tę grę. Z pewnością jest trochę niszowa, ale też absolutnie świetna. Moja dziewczyna zdenerwowała się, że nie chciałem się położyć do lóżka, ponieważ byłem w środku bitwy lotniskowców, próbując zniszczyć brytyjskie siły ponad trzykrotnie większe od moich.

  1. Rule the Waves 3 na Steamie