Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 września 2020, 12:09

autor: Karol Laska

2. sezon The Mandalorian ma pójść drogą Gry o tron. Są nowe zdjęcia

W sieci pojawiły się nowe fotosy z drugiego sezonu serialu Mandalorianin. Ponadto showrunner produkcji, Jon Favreau, wypowiedział się o swoich planach na rozwój poszczególnych wątków fabularnych.

2. sezon The Mandalorian ma pójść drogą Gry o tron. Są nowe zdjęcia - ilustracja #1
Twórcy nie zamierzają pójść na łatwiznę.

The Mandalorian jako jeden z niewielu seriali uniknął wszelkich opóźnień związanych z pandemią, głównie dzięki doskonałemu przygotowaniu Disneya na takie okoliczności (nagrywanie w oddzielnych pomieszczeniach, wielkie możliwości komputerowych efektów specjalnych). W związku z nadchodzącą premierą na oficjalnym profilu Star Wars na Facebooku pojawiły się świeżutkie kadry z nadchodzących odcinków dzieła. Najciekawsze z nich możecie zobaczyć także u nas. I tak, znalazło się również miejsce dla Baby Yody.

Pierwszy sezon potrafił przyciągnąć swoim oryginalnym podejściem do opowiedzenia historii w uniwersum Gwiezdnych wojen, ale twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że z każdym epizodem widz musi wsiąkać w fabułę jeszcze bardziej. Showrunner produkcji, Jon Favreau, podzielił się w wywiadzie na łamach serwisu Explore Entertainment swoimi nowymi pomysłami scenariuszowymi. Całkiem możliwe, że odejdziemy trochę od głównej postaci Mandalorianina.

2. sezon The Mandalorian ma pójść drogą Gry o tron. Są nowe zdjęcia - ilustracja #2
Dobrze ich znowu widzieć.

Nowy sezon ma za zadanie poszerzenie fabuły na skalę całego świata przedstawionego. Pojedyncze historie będą mniej indywidualne, choć każdy epizod zachowa własny smak, ale mam nadzieję, że uda nam się dodać trochę więcej głębi do serialu. […] Wprowadzając innych bohaterów, zyskamy okazję do śledzenia zupełnie odmiennych ścieżek fabularnych. Świat [Mandalorianina – dop. red.] jest wzorowany przede wszystkim na Grze o tron i na tym, jak rozwijali się jej bohaterowie na wielu różnych frontach – coś takiego pociąga mnie jako widza – Jon Favreau dla EW.

Słowa Favreau potwierdził producent wykonawczy Dave Filoni:

Wszystko stanie się o wiele większe, stawka będzie wyższa, ale i osobista historia Dziecka oraz Mandalorianina rozwinie się w sposób, który usatysfakcjonuje widzów.

Drugi sezon The Mandalorian zadebiutuje 30 października na platformie Disney+. Będzie on złożony z 8 odcinków, ukazujących się w cotygodniowych odstępach czasu. Do serialu powrócą Pedro Pascal, Giancarlo Esposito i Gina Carano. Do obsady dołączą Rosario Dawson, Katee Sackhoff oraz Tumera Morrison (w roli Boby Fetta).

2. sezon The Mandalorian ma pójść drogą Gry o tron. Są nowe zdjęcia - ilustracja #3
Czymże byłyby Gwiezdne wojny bez tego rodzaju uroczych kreatur?