Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Sid Meier's Civilization III

Sid Meier - „Dziś nie zrobiłbym Civilization. Nie wiem nawet, czy bym w nią zagrał”

Dameredet, 9 września 2020, 11:02

Sid Meier udzielił wywiadu, w którym promuje swoją autobiografię i dzieli się przemyśleniami na temat świata gier. Wyznał też, że dziś raczej nie stworzyłby Civilization.

Sid Meier’s Civilization III: Złota Edycja udostępniona za darmo

Vergil, 19 października 2017, 21:32

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników serii Sid Meier’s Civilization – jej trzecią odsłonę aktualnie można bowiem zdobyć za darmo. Warto jednak się pospieszyć, gdyż oferta jest ograniczona czasowo.

Wieści ze świata (Total War: Attila, Civilization III, The Last Guardian) 18/3/15

luckie, 18 marca 2015, 13:10

Dziś piszemy m.in. o nowym DLC do gry Total War: Attila, transferze Civilization III do Steamworks oraz wznowieniu praw Sony do marki The Last Guardian. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Borderlands i seria Cywilizacja przetrwają zamknięcie GameSpy

luckie, 23 kwietnia 2014, 10:26

Zamknięcie usługi GameSpy nie będzie oznaczało końca multiplayera dla Borderlands oraz Cywilizacji III i IV. Firma 2K ujawniła, że 31 maja 2014 roku gry te zostaną przeniesione do Steamworks.

Na facebookowe Civilization jeszcze trochę poczekamy

Adrian Werner, 2 lutego 2010, 10:25

Spora grupa fanów gier facebookowych, którym przejadło się życie rolnika i mają ochotę zamienić Farmville na coś z większą ikrą z radością przywitała wieści o Civilization Network, czyli nowym wcieleniu legendarnej serii autorstwa Sida Meiera. Teraz dowiedzieliśmy się kiedy wystartuje beta tego projektu.

Projekt Civilization MMO skasowany?

Jiker, 24 listopada 2009, 12:25

Firma 2K Games podjęła decyzję o kasacji strategicznej gry MMO, która według doniesień amerykańskich blogerów miała być sieciową wersją Cywilizacji. W projekt był podobno zaangażowany Scott Jennings, postać znana bywalcom świata MMO, który poinformował pod koniec zeszłego miesiąca o utracie stanowiska.

Nowe Civilization dla użytkowników serwisu Facebook

Gambrinus, 22 października 2009, 09:03

Ogromna popularność serwisów społecznościowych pobudza twórców gier do niecodziennych działań. Sid Meier, legendarny projektant gier komputerowych, znany szczególnie z wybitnej serii Civilization, zapowiedział nową odsłonę tej serii przeznaczoną specjalnie dla… Facebooka.

Take-Two raportuje straty, lecz w przyszłość patrzy z nadzieją

Jiker, 27 maja 2009, 10:50

Najnowszy raport finansowy koncernu Take-Two obfituje w sporą liczbę niezwykle interesujących wiadomości. Do tej pory wyodrębniliśmy z niego trzy obszerne informacje – pisaliśmy o opóźnieniu premiery Mafii 2 i Red Dead Redemption, podaliśmy datę premiery BioShocka 2, a także ujawniliśmy pierwsze szczegóły na temat drugiego rozszerzenia do Grand Theft Auto IV.

Sid Meier w Księdze Rekordów Guinness'a

vampire, 30 maja 2008, 15:09

Znany i zasłużony dla branży twórca gier - Sid Meier trafił do tegorocznego wydania Księgi Rekordów Guinness'a, jako najbardziej utytułowany deweloper. Największy sukces przyniosła mu oczywiście seria genialnych strategii Civilization, której pierwsza część ukazała się 1991 roku.

Sid Meier myśli o MMO

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 11:34

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Sid Meier's Civilization Revolution zapowiedziane!

Vercetti, 28 czerwca 2007, 15:11

Sid Meier, twórca kultowego Civilization od dłuższego czasu nie krył się z faktem, że chętnie stworzyłby kolejną edycję swego dzieła, poświęconą tym razem konsolom nowej generacji, a także przenośnym maszynkom do grania. Już wkrótce znany na całym świecie projektant strategii turowych będzie miał okazję, aby spełnić swoje marzenie. Wszystko za sprawą zaanonsowanego dzisiaj przez Firaxis Games prod

Edukacyjna gra na silniku Civilization III dla kanadyjskich studentów

Metatron, 1 czerwca 2007, 16:07

Pod szyldem 2K Games, marki wydawniczej firmy Take-Two, ukaże się HistoriCanada: The New World – stworzona na silniku Sid Meier's Civilization III gra edukacyjna, mającą na celu przybliżenie kanadyjskim studentom historii ich kraju.

Chcesz grać Polakami w kolejnej edycji gry Sid Meier's Civilization? Podpisz petycję!

Krystian Smoszna, 17 listopada 2006, 11:04

Brak Polaków jako grywalnej nacji w kolejnych odsłonach cyklu Sid Meier’s Civilization, nie daje spokoju jego rodzimym sympatykom. Fani skupieni wokół jednej z fanowskich stron internetowych poświęconych legendarnej serii gier, postanowili ten stan rzeczy zmienić, chwytając się sposobu najprostszego z możliwych – petycji.

Koncern 2K Games będzie dystrybuował swoje produkty za pośrednictwem usługi Steam

Krystian Smoszna, 25 października 2006, 10:07

Stworzona przez firmę Valve Corporation usługa Steam, to już prawdziwa potęga w dziedzinie elektronicznej dystrybucji gier. Ogromny potencjał systemu, który ma już ponad dziesięć milionów zarejestrowanych użytkowników, został zauważony przez potentatów w branży elektronicznej rozrywki.

Niespodzianka dla fanów cyklu Sid Meier's Civilization od 2K Games

Krystian Smoszna, 8 września 2006, 08:41

Sporo atrakcji przygotował dla fanów cyklu Sid Meier’s Civilization koncern 2K Games. Już w październiku na amerykańskim rynku pojawi się atrakcyjnie wydany zestaw, który zawierać będzie niemal wszystkie odsłony legendarnej serii.

Nie napisał książki, bo grał w Civilization

Vercetti, 19 sierpnia 2006, 12:57

Szkocki pisarz science-fiction, Iain Banks od lat przyznaje, że gry komputerowe to jego pasja. Jak donosi dziennik The Independent, autor m.in. książki pt. „The Player of Games” zaczął ostatnio traktować swoje hobby nazbyt poważnie.

Kolejna Cywilizacja dopiero za kilka lat?

Elrond, 30 stycznia 2006, 12:47

Redaktorzy magazynu Edge przeprowadzili wywiad z guru branży rozrywki elektronicznej, Sidem Meierem. W rozmowie poruszono m.in. temat korzeni, historii i przyszłości znakomitej serii strategicznej, Civilization. Fanów, którzy nieśmiało w marzeniach widzą już Civilization V, muszę zmartwić - kolejna odsłona sagi nie pojawi się zbyt prędko.

Cywilizacja dla posiadaczy N-Gage

ComCo, 18 stycznia 2006, 11:57

Po premierze Civilization IV mnóstwo graczy wyraźnie „zachorowało” na ten tytuł (świadczą o tym zarówno świetnie oceny zbierane w branżowej prasie, jak i szybko rosnąca liczba sprzedanych egzemplarzy programu). Z tej „gorączki” postanowiły skorzystać firmy Nokia i Atari, które zapowiedziały wydanie Cywilizacji na platformę N-Gage.

Zdecyduj co chcesz zobaczyć w nowej Cywilizacji

Thorwalian, 21 grudnia 2005, 11:34

Nie milkną echa pojawienia się na rynku Sid Meier's Civilization IV, długo oczekiwanej czwartej odsłony popularnej serii. Tymczasem na poczet przyszłych produkcji sygnowanych tą marką, developerzy z Firaxis Games, postanowili zasięgnąć opinii samych graczy.

Nowe szczegóły na temat Sid Meier's Civilization IV

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 07:09

Firma Firaxis Games pod przewodnictwem Sida Meiera, od kilku miesięcy pracuje nad kolejną odsłoną słynnego cyklu o nazwie Civilization. Wczoraj opublikowano garść szczegółów na temat nowej gry, które rzucają nieco światła na zmiany, jakie czekają użytkowników po jej premierze.

Cywilizacja na ekranach telefonów komórkowych

Cisek, 18 marca 2005, 14:30

Komórkowe wersje znanych gier to nie nowość. Wystarczy wspomnieć, że na małe ekraniki telefonów trafiły takie tytuły jak Driv3r, Might & Magic, Port Royale 2, czy Baldur’s Gate. Ostatnio do gry włączył się Electronic Arts, otwierając oddział odpowiedzialny tylko za komórkowe wersje swoich przebojów. I oto spotyka nas kolejna ogromna niespodzianka.

Sid Meier's Civilization IV podąża śladami Sid Meier's Pirates!

eLKaeR, 11 marca 2005, 08:18

Wielu użytkowników uznało PeCetową grę Sid Meier’s Pirates! (polska premiera nastąpić ma w bieżącym miesiącu) produktem perfekcyjnie wykonanym od strony technicznej. Te same osoby powinny zatem docenić również czwartą część słynnej serii Sid Meier’s Civilization (vide news z 27 stycznia 2005), która powstaje w oparciu o identyczną technologię.

Civilization IV oficjalnie zapowiedziany, premiera jeszcze w tym roku!

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2005, 07:07

Coraz ciekawsze wieści płyną z obozu Take-Two Interactive. Okazuje się, że to właśnie ta firma wykupiła od Atari prawa do nazwy Civilization (o transakcji wartej 22 miliony dolarów pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku). Kolejna, czwarta już odsłona kultowej serii, której premierę zapowiedziano na koniec 2005 roku, zostanie wydana nakładem 2K Games, nowego oddziału Take-Two Interactive.

Jak będzie wyglądać Civilization IV?

eLKaeR, 4 grudnia 2004, 12:50

Cokolwiek enigmatyczna wydaje się sprawa, dokonanej przez korporację Atari przed niewiele ponad tygodniem (vide news z 25 listopada 2004), sprzedaży praw do legendarnej marki Civilization tajemniczemu kupcowi za około dwadzieścia milionów USD. Z kolei bardzo klarowny jest artykuł z najnowszego numeru prestiżowego magazynu PC Gamer, traktujący o czwartej części kultowej „Cywilizacji”.

Koncern Atari sprzedał prawa do Civilization. Komu? Nie wiadomo.

Krystian Smoszna, 25 listopada 2004, 09:42

Koncern Atari/Infogrames sprzedał prawa do Civilization – takie oto rewelacje można przeczytać w najnowszym raporcie finansowym firmy, podsumowującym pierwszą połowę roku fiskalnego 2005. Kto okazał się szczęśliwym nabywcą licencji jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii komputerowej rozrywki? Niestety, tego nie podano.

Na stronie Atari zaanonsowano cztery nowe produkcje, w tym Civilization IV

Krystian Smoszna, 21 października 2004, 13:36

Szybki wgląd w listę gier opublikowanych na oficjalnej stronie Atari prowadzi do niezwykle interesujących wniosków. Okazuje się, że koncern poważnie myśli o produkcji nowych tytułów i w pewnym sensie ich powstanie jest już pewne, z tym wyjątkiem, że dotąd nie zostały one oficjalnie zapowiedziane.

Zestaw Sid Meier's Civilization III: Complete zapowiedziany

Speed, 7 sierpnia 2004, 11:30

Przedstawiciele Atari i Firaxis Games poinformowali, że we wrześniu (dokładnie czternastego) na sklepowe półki z grami trafi nowy zestaw obu firm - Sid Meier's Civilization III: Complete. Niestety, nie będzie to nowa gra, „tylko” zbiór trzech wcześniej już wydanych programów Sida Meiera - Civilization III oraz dwóch jej dodatków, Conquests i Play the World.

Gry planszowe dla miłośników wirtualnych zmagań

ComCo, 29 grudnia 2003, 12:23

Swego czasu, zanim jeszcze PeCet na stałe zagościł w moim domu, długie godziny poświęcałem na gry planszowe. Bardzo dobrze pamiętam zmagania w pseudo-RPG „Magiczny Miecz” oraz „Magia i Miecz”, a także w wiele gier bitewnych, pokroju „Krety 1941”, „Bzury 1939” czy „Grunwaldu 1410”. Niestety, o częstym siedzeniu przy kolorowej planszy zapomniałem w momencie ujrzenia StarCrafta - teraz jedynie patrzę na pudełka z grami i wspominam stare czasy. (...) Gry planszowe nie zniknęły jednak z rynku, a wręcz uległy sporej ewolucji. Ładne figurki, żetony, dopracowane zasady to dzisiaj chleb powszedni. A co powiecie na „planszówki" wzorowane na popularnych produkcjach „growych”? Dobry pomysł na odpoczynek oczu od wielogodzinnego wpatrywania się w monitor czy raczej unikatowy sposób spędzania czasu?

Civilization III: Conquests już w sklepach

Testosteron, 5 listopada 2003, 17:15

Światło dzienne ujrzał nowy dodatek do legendarnej gry Sida Meiera - Civilization III. Conquests, bo tak właśnie zatytułowany jest ów dodatek, jest już drugim tego typu produktem po Play the World. Warto natomiast zaznaczyć, że w Conquests są zawarte wszystkie ulepszenia pochodzące z Play the World.

Sid Meier's Civilization III: Conquests – szczegóły

Łosiu, 19 maja 2003, 09:10

Pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy, iż firma Firaxis przygotowuje dodatek do trzeciej części Cywilizacji o podtytule Conquests, jednakże wówczas nie pojawiły się jeszcze informacje dotyczące tego, co wprowadzi on do oryginalnej gry. Dziś wiemy już, że ów add-on pozwoli graczom wziąć udział w ośmiu największych podbojach znanych z historii naszej cywilizacji, w tym podboju Mezopotamii czy Ameryki.

Civilization IV, a może Alpha Centauri II..., czyli nadszedł czas spekulacji...

Łosiu, 29 kwietnia 2003, 11:09

Powodem do takiego, a nie innego zatytułowania tej wiadomości, jest oficjalna informacja pochodząca z firm Infogrames i Firaxis, w której rzeczone instytucje zapowiadają, iż 14 maja na targach E3 przedstawią najnowszy projekt człowieka-legendy branży gier komputerowych - Sida Meiera. Przypominam, że cztery lata wcześniej, również na targach E3, zapowiedziano trzecią część Cywilizacji. Co zostanie zapowiedziane na tegorocznych targach E3? Obecnie wszystko na ten temat utrzymywane jest w najściślejszej tajemnicy.

Civilization 3 i Warcraft 3 w nowym wydaniu

Fajek, 6 listopada 2002, 13:57

6 listopada będzie bez wątpienia szczęśliwym dniem dla fanów gier strategicznych w Polsce! Dzisiaj do sklepów na terenie całego kraju trafi gra Civilization 3 - po raz pierwszy w pełnej, profesjonalnej, polskiej wersji językowej!

Zapowiedź: Sid Meier's Civilization III - Play the World

Fajek, 29 października 2002, 13:48

Sid Meier's Civilization III: Play the World to oficjalny dodatek do trzeciej części sławnej strategii turowej, przedstawiającej rozwój ziemskiej cywilizacji.

Sid Meier's Civilization III: Play the World - GOLD

Łosiu, 25 października 2002, 08:22

Firmy Infogrames i Firaxis Games oficjalnie poinformowały, iż dodatek do trzeciej części sławnej Cywilizacji Sida Meiera został ukończony. Sid Meier's Civilization III: Play the World znajdzie się w zachodnich sklepach w okolicach pierwszego listopada.

Oko w oko z samym Sidem Meierem

Jeż, 19 września 2002, 08:58

W listopadowym wydaniu angielskiego PC Gamera znajduje się niezwykle atrakcyjna oferta dla wielbicieli Civilization III. Jak wiadomo, prawie gotowy dodatek do Cywilizacji, pt. „Play the World” zawierać będzie wreszcie możliwość gry wieloosobowej. Jednakże, oprócz gry z kolegami, możemy się pokusić o pojedynek z samym Sidem Meierem.

Nowe cywilizacje w październiku

Sznur, 9 września 2002, 13:48

Infogrames poinformował, iż pod koniec października do sprzedaży trafią dwie gry ze słowem Civilization w tytule. Oprócz zapowiadanego już dodatku Civilization III: Play the World, gracze będą mogli również kupić wersję specjalną Civilization III Game of the Year Edition.

Prace nad dodatkiem do Civilization III w fazie beta

Robal, 23 sierpnia 2002, 09:46

Grupa Firaxis Games zawiadomiła, że prace nad najnowszym dodatkiem do kultowej jak na dzisiejszy dzień gry Civilization III weszły właśnie w fazę beta. Teraz producent koncentruje się głównie na wyszukiwaniu wszystkich błędów, jakie mogłyby przeszkadzać podczas zabawy.

Master of Orion 3 i Cywilizacja 3 - polskie wersje z CD Projektu!

Fajek, 17 maja 2002, 13:02

Firma CD Projekt poinformowała o podpisaniu umowy z Infogrames! W jej efekcie CD Projekt został dystrybutorem dwóch gier firmy Infogrames w Polsce. Po raz pierwszy zostaną one wydane w całkowicie zlokalizowanej polskiej wersji językowej!

Civilization III: Play the World zapowiedziany

Fajek, 2 maja 2002, 08:20

Infogrames poinformował, że już niebawem zostanie wydany tzw. expansion pac do gry Civilization III, zatytułowany: Civilization III: Play the World.

Oficjalna strona z modami do Civilization III

Łosiu, 27 lutego 2002, 09:20

Fani trzeciej części kultowej gry strategicznej Civilization stworzonej przez firmę Firaxis Games doczekali się otwarcia oficjalnej strony internetowej dedykowanej amatorskim modom, mapom i wskazówkom do gry.

Najlepsze gry 2001 roku według GameSpy - część I - PC

Mariusz Klamra, 29 grudnia 2001, 15:35

Koniec roku to czas podsumowań i oczywiście plebiscytów na najlepsze (a czasami najgorsze) gry minionego sezonu. Jako jeden z pierwszych swoje nagrody przyznał jeden z największych amerykańskich serwisów – GameSpy.com. Co prawda pęd do bycia pierwszymi spowodował, że gry ukazujące się w grudniu zostały w znacznej części pominięte (a przecież w tym miesiącu ukazuje się zwykle najwięcej tytułów), nie umniejsza to jednak zbytnio wagi przyznanych wyróżnień.

Shuck Meier radzi

Solnica, 21 grudnia 2001, 11:10

„Zestaw porad, które początkującemu miłośnikowi tej wspaniałej gry pozwolą nieco rozwinąć skrzydła, a przynajmniej uchronią go od frustracji z powodu zbyt szybkiej przegranej.” - takim mianem określić można poradnik do Civilization III, który znajdziecie na naszych stronach.

Gwiazdkowa Promocja Cenowa w SKLEPIE Gry-OnLine tylko do piątku

Sznur, 18 grudnia 2001, 15:08

Przypominamy wszystkim o trwającej w SKLEPIE Gry-OnLine Gwiazdkowej Promocji Cenowej na trzy najnowsze gry strategiczne. Wyłącznie w naszym sklepie można w bardzo atrakcyjnych cenach sprawić upragniony prezent pod choinkę. Na zakupy zostało już jednak niewiele czasu, gdyż promocja na Sid Meier’s Civilization III, Empire Earth i Europa Universalis 2 będzie trwała wyłącznie do piątku 22 grudnia.

Recenzja Sid Meier's Civilization III

Solnica, 14 grudnia 2001, 14:04

Jakimi nowymi pomysłami zaskakuje nas trzecia część Cywilizacji? A może powiela jedynie sprawdzone schematy? Czy jej autorom udało się zachować ducha i grywalność poprzedniczek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w zamieszczonej właśnie na naszych stronach recenzji „trójeczki”. Zapraszam.

Premiera Civilization 3!

Fajek, 14 grudnia 2001, 12:34

Jedna z najlepszych strategii w historii gier na PC jest już w sprzedaży! Mowa oczywiście o Civilization 3, która w dniu dzisiejszym trafiła do sklepów na terenie całej Polski.

Gwiazdkowa Promocja Cenowa w SKLEPIE Gry-OnLine

Sznur, 13 grudnia 2001, 19:24

Dla wszystkich czytelników serwisu Gry-OnLine, wraz z sklepem wysyłkowym TimSoft, przygotowaliśmy specjalną Gwiazdkową Promocję Cenową. Już od dzisiaj wyłącznie w naszym SKLEPIE możecie kupić trzy premierowe tytuły po niezwykle atrakcyjnych cenach.

Ciekawostki ze świata gier (28/11/01)

Sznur, 28 listopada 2001, 14:00

Zespół Firaxis Games również nie ustrzegł się od wielu błędów zawartych w najnowszej adaptacji kultowej gry strategicznej Civilization III. Już w przyszłym tygodniu powinien pojawić się patch poprawiający większość z nich, m.in. kłopoty ze sterownikami nVidia pod Windows XP.

Sid Meier's Civilization III – istny szał!!!

Łosiu, 15 listopada 2001, 08:57

Tak, powyższy tytuł to prawda. Najnowsza odsłona słynnej serii stworzonej przez pana Sid’a Meier’a zajmuje nie tylko pierwsze lecz także drugie miejsce na liście sprzedaży NPD. W sumie nic dziwnego, na ten tytuł czekały dosłownie miliony.

Premiera Sid Meier's Civilization III...

Michał Bobrowski, 31 października 2001, 15:23

Infogrames ogłosił wydanie jednej z najbardziej oczekiwanych gier strategicznych tego roku - amerykańscy miłośnicy tego gatunku już od wczoraj mogą stać się właścicielami najmłodszego dziecka Sida Meiera.

Idą, idą święta...

Mariusz Klamra, 28 października 2001, 08:43

Wielkimi krokami nadciąga najlepszy w roku okres dla graczy – listopad i grudzień to tradycyjnie miesiące, w których ukazuje się najwięcej długo oczekiwanych gier. Oto krótkie podsumowanie dziesięciu naszym zdaniem najciekawszych premier najbliższych 2 tygodni: