Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Matrix Online

Twórcy gry Matrix Online wyciągają wtyczkę

Hed, 1 sierpnia 2009, 12:40

Matrix Online, czyli gra MMO osadzona w znanym uniwersum braci Wachowskich, zakończyła działalność wczoraj wieczorem. Produkcja działała na rynku kilka lat, ale nigdy nie zdobyła dużej popularności. W końcu autorzy musieli ostatecznie zadecydować o zaprzestaniu dalszego wspierania tego pomysłu i zamknięciu serwerów, co nastąpiło kilkanaście godzin temu.

The Matrix Online – twórcy wyciągną wtyczkę

Elrond, 30 maja 2009, 10:48

Czy pamiętacie The Matrix Online? Grę z rodzaju MMO, opartą na kultowej (w niektórych kręgach) trylogii autorstwa braci Wachowskich? Grę, która miała potencjał aby stać się hitem, ale potencjał ten rozmieniła na drobne? Jeśli należycie do niewielkiej już garstki graczy zwiedzających wirtualny świat Matrixa, przygotujcie się do wyciągnięcia wtyczki.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 lutego 2009)

Jiker, 12 lutego 2009, 09:09

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowe DLC do Left 4 Dead, zapowiedź nowego Namco Museum, Wolfenstein dopiero latem, The Matrix Online bez swojego głównego projektanta, wyjątkowy Saper w ofercie Xbox Live Arcade i inne. Zapraszamy do lektury.

Trylogia Matrix, a usługa XBLM

Major Doktor Upiorna, 22 maja 2007, 17:00

Z myślą o wszystkich miłośnikach filmowej trylogii spod znaku Matrix firma Microsoft przygotowała specjalna ofertę. Już dzisiaj usługa Xbox Live Marketplace została poszerzona o trzy filmy z Keanu Reevesem w roli głównej. The Matrix, The Matrix Reloaded i The Matrix Revolutions po raz pierwszy pojawiły się w wersji HD DVD.

Sony Online Entertainment zwiększa opłaty za granie w swoje produkcje MMO

Basza, 2 marca 2007, 13:47

Dość ciekawą wiadomość mailową otrzymali wszyscy subskrybenci pakietu Station Access, który oferuje możliwość gry w kilka produkcji z gatunku MMO firmy Sony Online Entertainment.

Sony Online Entertainment zwiększa opłaty abonamentowe

Jiker, 8 czerwca 2006, 13:25

Firma Sony Online Entertainment, wydawca licznych gier MMO, zdecydowała się na podniesienie miesięcznego abonamentu uprawniającego nas do gry w pozycje wchodzące w skład Station Access. Wraz z 1 czerwca kwota jaką należy uiścić wzrosła o $3, a więc do poziomu $24,99.

Pięcioczęściowy zestaw MMO od Sony

Thorwalian, 15 lutego 2006, 10:35

Sony Online Entertainment w oficjalnym oświadczeniu prasowym zaanonsowało Station Access Collection - kompilację gier przeznaczonych stricte do rozrywki wieloosobowej. Zestaw zadebiutuje na amerykańskim rynku czternastego marca i sprzedawany będzie w cenie 39.99 USD.

Już wkrótce w The Matrix Online pojawią się prawdziwe reklamy

Krystian Smoszna, 17 listopada 2005, 14:50

Użytkownicy The Matrix Online mogli do tej pory podziwiać w Mega City billboardy z reklamami wymyślonych przez autorów gry produktów (np. Slumberil, czy The Sentinel). Kolejne uaktualnienie, oznaczone liczbą 38, przyniesie w tej kwestii zasadnicze zmiany – na ogromnych tablicach pojawią się bowiem markowe towary, znane ze świata rzeczywistego.

Świat The Matrix Online już nigdy nie będzie taki sam

ComCo, 1 sierpnia 2005, 11:40

Administratorzy The Matrix Online - produkcji zaliczanej do gatunku MMOcRPG, opartej na motywach słynnej kinowej trylogii braci Wachowskich - zdecydowali się na zmniejszenie liczby wirtualnych światów (z dziewięciu do trzech), w których zmagania prowadzą gracze. Wszystko ze względu na bardzo niewielką społeczność użytkowników programu.

Szefowie Monolith zwolnili osiemdziesiąt osób

ComCo, 22 czerwca 2005, 10:21

Ostatnie „przejęcie” The Matrix Online przez korporację Sony Online Entertainment nie mogło niestety nie odbić się na producencie wspomnianej gry, zespole Monolith Productions. Swoiste wyjście tego studia z segmentu produkcji MMORPG oznaczało bowiem koniec pracy dla osiemdziesięciu osób.

Superman, Batman, Wonder Woman bohaterami gier MMO?

Elrond, 18 czerwca 2005, 12:44

Przedstawiciele firm Sony Online Entertainment oraz Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowali o podpisaniu ekskluzywnego, długoterminowego porozumienia, dzięki któremu Sony otrzymało zgodę na stworzenie gry w oparciu o marki DC Comics, przeznaczonej dla PeCetów i konsol następnej generacji.

The Matrix Online pod jednym dachem z EverQuest i Star Wars Galaxies

eLKaeR, 17 czerwca 2005, 13:44

Logo Sony Online Entertainment, a więc znak graficzny jednego z oddziałów wielkiej dalekowschodniej korporacji, znamy głównie z produktów marki EverQuest i Star Wars Galaxies. Zatem owa firma specjalizuje się w grach typu MMOcRPG i ciągle dąży do zwiększania swojej roli na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Właśnie dlatego przejęła teraz kontrolę nad dość groźną konkurencyjną pozycją.

The Matrix Online bez ... Morfeusza

Elrond, 27 maja 2005, 15:25

Dość nietypową reklamę swojego produktu postanowili zrealizować twórcy i wydawcy The Matrix Online. Otóż gracze, którzy 26 maja weszli do świata gry, ze zgrozą stwierdzili, iż Morfeusz, jedna z bardziej charakterystycznych i charyzmatycznych postaci, nie żyje.

Comiesięczne uaktualnienia Matrix Online

Elrond, 17 kwietnia 2005, 15:34

Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment oraz Monolith poinformowały, iż gracze Matrix Online mogą spodziewać comiesięcznych uaktualnień gry. Będą miały one postać regularnie organizowanych imprez w świecie gry, podczas których zostaną przedstawione nowe funkcjonalności czy misje.

Europa jeszcze poczeka na The Matrix Online

eLKaeR, 9 kwietnia 2005, 09:09

PeCetowa gra typu MMOcRPG, powstała na kanwie słynnej filmowej sagi The Matrix, dostępna jest już w Ameryce Północnej – informowaliśmy Szanownych Czytelników o tym 23 marca bieżącego roku. Niestety mieszkańcy Europy muszą jeszcze trochę poczekać na otrzymanie biletu wstępu do ogromnego wirtualnego świata „Matrycy”.

The Matrix Online już jest!

Krooliq, 23 marca 2005, 11:08

Wreszcie jest! Długo oczekiwana gra MMOcRPG, oparta na motywach słynnej kinowej trylogii autorstwa braci Wachowskich, czyli The Matrix Online trafiła wczoraj do amerykańskich sklepów, o czym z dumą poinformowały firmy Warner Bros Interactive Entertainment oraz SEGA.

"Złoty" status The Matrix Online

eLKaeR, 11 marca 2005, 14:07

Nareszcie dobiegł końca developing długo oczekiwanej gry typu MMOcRPG pt. The Matrix Online, będącej wieloosobową elektroniczno-rozrywkową wariacją na temat znanej filmowej sagi. Przed połączonymi sztabami Monolith Productions i SEGA pozostał jeszcze ostatni etap, poprzedzający inaugurację rynkowej dystrybucji produktu.

Nowe terminy dla The Matrix Online i zapisy na europejskie beta-testy

eLKaeR, 15 lutego 2005, 10:47

Korporacja Shiny Entertainment przygotowuje grę pt. The Matrix: Path of Neo, o czym szerzej napisaliśmy wczoraj wieczorem. Natomiast firma Monolith Productions właściwie kończy już developing nowego produktu typu MMOcRPG o nazwie The Matrix Online. Jednak niestety nie sprawdzą się wcześniejsze zapowiedzi, dotyczące terminu premiery (vide news z 3 lutego 2005).

The Matrix Online już w marcu!

Krystian Smoszna, 3 lutego 2005, 15:55

Znamy już dokładną datę premiery gry The Matrix Online w Europie. Koncern Sega Europe poinformował w dniu wczorajszym, że program znajdzie się w oficjalnej sprzedaży od 25 marca 2005 roku, czyli wcześniej niż w Stanach Zjednoczonych (tam debiut rynkowy programu zapowiedziany jest na 30 marca).

Więcej beta-testerów The Matrix Online

eLKaeR, 30 stycznia 2005, 17:17

Przedpremierowe testy gry typu MMOcRPG pt. The Matrix Online, wzbudzającej ogromne zainteresowanie entuzjastów elektronicznej rozrywki, rozpoczęto w czerwcu ubiegłego roku. Firma Monolith Productions dopuściła jednak do prób tylko garstkę ludzi, zamiast obiecywanych kilku tysięcy osób. Wkrótce sytuacja ulegnie zmianie i w wirtualnej rzeczywistości pojawi się mnóstwo nowych bohaterów.

The Matrix Online dopiero na wiosnę przyszłego roku

Krystian Smoszna, 14 grudnia 2004, 12:41

Przed kilkoma dniami namawialiśmy Was do wzięcia udziału w specjalnej promocji gry The Matrix Online, poprzez złożenie przedpremierowego zamówienia na jej zakup. Przy okazji podaliśmy do wiadomości datę premiery programu, która przewidziana była na miesiąc styczeń. Cóż, w chwili obecnej jest już ona nieaktualna.

The Matrix Online z upominkiem w zamówieniu przedpremierowym

ComCo, 8 grudnia 2004, 07:55

Rynkowy debiut produkcji Massively Multiplayer Online spod znaku „podążania za białym króliczkiem”, czyli The Matrix Online zaplanowano na styczeń 2005 roku. Zamiast wypatrywania gry na sklepowych półkach, warto już teraz złożyć przedpremierowe zamówienie - wydawca zaproponował bowiem wartościowy bonus.

Player vs. Player w The Matrix Online potwierdzony

Elrond, 11 listopada 2004, 13:25

Firmy Warner Bros. oraz Monolith zdecydowały się na opublikowanie pierwszych szczegółów dotyczących systemu walki Player vs. Player w grze The Matrix Online. Tak więc wiadomo już na pewno, że oprócz zmagań z komputerowymi przeciwnikami, których zachowanie jak wiadomo determinowane jest dzięki sztucznej inteligencji, będziemy mieli okazję zmierzyć się z "żywymi" graczami.

The Matrix Online z gwiazdorską obsadą

Speed, 31 października 2004, 13:12

Przedstawiciele wytwórni Warner Bros. poinformowali, że głosów w nadchodzącej produkcji MMO zatytułowanej The Matrix Online, użyczą największe gwiazdy filmowej trylogii braci Wachowskich.

The Matrix Online w listopadzie tylko dla niektórych

eLKaeR, 17 września 2004, 10:10

Już wkrótce wystartuje akcja przedpremierowego zamawiania PeCetowej gry MMOcRPG pt. The Matrix Online. Wszyscy klienci, którzy wezmą udział w rzeczonym przedsięwzięciu, otrzymają 18 listopada 2004 możliwość zasilenia grona testerów w tzw. zamkniętej fazie beta. Zatem na pewno pełna wersja niniejszego produktu nie trafi do punktów dystrybucyjnych w zapowiadanym dotychczas jesiennym terminie.

Beta testy The Matrix Online rozpoczęte

Kull, 3 czerwca 2004, 11:40

Spośród tysięcy zgłoszeń wybrano niewielką grupę graczy, którzy rozpoczynają właśnie beta testy gry MMOcRPG w świecie Matrix, pt. The Matrix Online.

SEGA wydawcą The Matrix Online

Krystian Smoszna, 11 maja 2004, 11:39

W przypadku gry The Matrix Online, powiedzenie „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” pasuje jak ulał. Po rezygnacji firmy UbiSoft z wydania programu, wielu branżowych fatalistów postawiło na nim krzyżyk i przewidziało rychły upadek całego projektu. Okazuje się jednak, że sprawy nie mają się źle, głównie dzięki firmie SEGA, która zawierając stosowną umowę z Warner Bros. podjęła się publikacji gry.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc zostać teraz beta-testerem The Matrix Online?

eLKaeR, 4 maja 2004, 09:55

Wprawdzie przed ponad dwoma miesiącami znana korporacja Ubi Soft Entertainment zrezygnowała z wydania nadchodzącej gry MMOcRPG pt. The Matrix Online (vide news z 26 lutego 2004), ale ludzie z Monolith Productions nieustannie pracują pod skrzydłami Warner Bros. Interactive Entertainment. Właśnie trwa poszukiwanie potencjalnych beta-testerów, celem zintensyfikowania developingu.

The Matrix Online zostanie zintegrowany z komunikatorem Instant Messenger

ComCo, 13 kwietnia 2004, 12:00

Firmy: Warner Brothers Interactive oraz America Online (AOL) poinformowały o podpisaniu ekskluzywnej umowy, na mocy której popularny komunikator internetowy Instant Messenger zostanie w pełni zintegrowany z nadchodzącą (i niecierpliwie wyczekiwaną przez fanów filmowej serii autorstwa braci Wachowskich) produkcją Massively Multiplayer Online, pt. The Matrix Online.

UbiSoft rezygnuje z wydania The Matrix Online. Warner Bros. zapewnia, że gra ukaże się w terminie

Krystian Smoszna, 26 lutego 2004, 11:40

W kilka tygodni po zaprzestaniu prac nad sieciową wersją Uru: Ages Beyond Myst (informowaliśmy Was o tym 5 lutego), firma UbiSoft rezygnuje z kolejnego MMORPG, tym razem The Matrix Online. Koncern postanowił wycofać się z umowy zawartej z Warner Bros. i wszystko wskazywało na to, że wspomniana wyżej gra, nie ujrzy w ogóle światła dziennego.

The Matrix Online - nowa strona internetowa, screenshoty itp.

eLKaeR, 15 listopada 2003, 09:23

Czym jest gra The Matrix Online, powstająca na kanwie filmowej trylogii pt. The Matrix i mająca trafić do sklepów z oprogramowaniem w przyszłym roku? Jeśli dniem i nocą nurtuje Was takie egzystencjalne pytanie, to powinniście natychmiast zaznajomić się z nową sieciową stroną (na temat dotychczasowej wersji napomknęliśmy 14 maja 2003) rzeczonej pozycji z gatunku MMOcRPG.

The Matrix Online – strona i pierwsze szczegóły

Łosiu, 14 maja 2003, 10:38

Po raz pierwszy o grze z gatunku MMO osadzonej w realiach świata „Matrycy” (Matrix) usłyszeliśmy na zeszłorocznych targach E3. Od chwili oficjalnej zapowiedzi gry The Matrix Online minął rok i przez cały ten czas twórcy nie uraczyli nas żadnymi informacjami na ten temat – dopiero teraz, w chwilą otwarcia kolejnych targów E3 korporacje Ubi Soft oraz Warner Bros uruchomiły oficjalną witrynę internetową tego tytułu i tym samym uchyliły rąbek tajemnicy związany z sieciowym Matrixem.

Matrix - massive multiplayer online

Fajek, 23 maja 2002, 10:59

Warner Bros., Monolith Productions i EON Entertainment stworzą grę z gatunku MMOcRPG bazującą na filmowym superhicie jakim niewątpliwie jest Matrix!