Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Final Fantasy XI: Treasures of Aht Urhgan

Przegląd gier MMO (05/01/2010)

Rock Alone, 5 stycznia 2010, 10:48

Dzisiejszy artykuł rozpoczyna regularny cykl o grach Massive Multiplayer Online. Mimo, że gier MMO nie pojawia się zbyt wiele, przynajmniej w porównaniu do gier innych gatunków, to jednak materiałów na ich temat mamy coraz więcej.

Tajemniczy Bahamut od Square Enix - odliczanie

Łosiu, 13 listopada 2008, 09:26

Japońskie studio Square Enix, znane przede wszystkim z wspaniałej serii gier rpg – Final Fantasy, szykuje graczom kolejną niespodziankę. Jaką? Wszystko okaże się za cztery dni ...

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 maja 2008)

Jiker, 30 maja 2008, 11:28

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: 10 rocznica marki Tom Clancy’s, demo NASCARA 09, Football Manager z reklamami, 5 lat istnienia Wolfenstein: Enemy Territory, oficjalny serwis Collapse, darmowy Deus Ex, debiut Nintendo Channel. Życzymy miłej lektury.

Czym zajmie się Square Enix po Final Fantasy XI?

Przemysław Zamęcki, 28 listopada 2007, 09:40

Najważniejszą informacją, jaką z redaktorami Gamasutry podzielili się autorzy gry, jest potwierdzenie wcześniejszych doniesień o postępujących pracach nad zupełnie nową grą MMO. Niestety ciągle nie zadecydowano o charakterze tej produkcji.

Czwarty dodatek do Final Fantasy XI już dostępny

Misiek, 27 listopada 2007, 11:44

Firma Square Enix Ltd. ogłosiła, że najnowszy, czwarty już dodatek (Wings of Goddess) do jej sieciowego MMO – Final Fantasy XI – jest już dostępny w wersjach na komputery osobiste oraz Xboxa 360. Do jego uruchomienia wymagana jest oczywiście „podstawka”, czyli pełna wersja FF XI.

Square Enix uruchomi sklep dla fanów

BK, 19 czerwca 2007, 16:40

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Zapowiedziano Final Fantasy XI: Wings of the Goddess

eLKaeR, 14 maja 2007, 06:44

Online'owy świat Final Fantasy XI tętni życiem prawie dokładnie od pięciu lat, skupiając posiadaczy PeCetów oraz konsol (początkowo tylko PlayStation 2, a potem także Xbox 360). Korporacja Square Enix nie zamierza wcale zaprzestać rozwijania uniwersum Vana'diel i na dowód tego zapowiedziała premierę kolejnego rozszerzenia "jedenastki", noszącego nazwę Wings of the Goddess.

30 marca dniem rozpoczęcia europejskiej sprzedaży specjalnego zestawu gry Final Fantasy XI

Jiker, 8 marca 2007, 16:36

Firma Square Enix ogłosiła, że pod koniec marca wyda w Europie specjalną edycję gry Final Fantasy XI, noszącą podtytuł 2007 Edition. Przekazała również informację, że począwszy od dzisiaj każdy zainteresowany posiadacz podstawowej, Xboksowej lub pecetowej wersji tejże pozycji będzie mógł zaopatrzyć się w patch, uzupełniający ją o dwie lokalizacje – francuską oraz niemiecką.

Square Enix szykuje prezent dla graczy z okazji dwudziestych urodzin Final Fantasy

eLKaeR, 12 stycznia 2007, 09:44

Blisko siedemdziesiąt milionów sprzedanych gier – takim wynikiem może poszczycić się kultowa seria Final Fantasy, składająca się jak dotąd z dwunastu odsłon głównych i licznych epizodów pobocznych. Dokładnie 18 grudnia bieżącego roku minie dwadzieścia lat od chwili premiery pierwszej części "Ostatecznej Fantazji". Z tej okazji korporacja Square Enix sprawi nam prezent-niespodziankę.

Czym będzie nowa gra typu MMOcRPG twórców Final Fantasy XI?

eLKaeR, 18 lipca 2006, 16:16

Pierwsza gra z gatunku MMOcRPG, stworzona przez korporację Square Enix, ma już cztery lata. Mowa oczywiście o Final Fantasy XI – pozycji, dostępnej dla posiadaczy PC, PS2 i X360. Prosto z Dalekiego Wschodu zaczęły płynąć właśnie nieoficjalne informacje, dotyczące planowanej kontynuacji niniejszego produktu, dedykowanej komputerowemu systemowi Windows Vista oraz konsolom PlayStation 3 i Xbox 360.

Square Enix na E3

Vercetti, 3 maja 2006, 07:22

Posiadacze konsol nie mogą doczekać się nowości, jakie ekipa Square Enix zaprezentuje na nadchodzących targach E3. Producent popularnej serii Final Fantasy postanowił wreszcie ujawnić, jakie tytuły w dniach 10-12 maja zaatakują halę wystawową w Los Angeles.

Ubisoft europejskim wydawcą Final Fantasy XI

Elrond, 5 kwietnia 2006, 14:50

Przedstawiciele Ubisoftu poinformowali, iż to właśnie ta firma zdobyła prawa do wydania w Europie gry Final Fantasy XI w wersji na Xboxa 360 oraz rozszerzenia Treasures of Aht Urhgan do wspomnianej pozycji w wersjach na PS2 oraz PC. Należy zaznaczyć, iż Final Fantasy XI przeznaczona na konsolę Microsoftu zawiera oryginalną wersję gry jak również wszystkie 3 rozszerzenia.

Czystka w Final Fantasy XI

Thorwalian, 10 lutego 2006, 11:37

Koncern Square-Enix zablokował ponad 700 kont graczy w Final Fantasy XI - popularnej gry z gatunku MMOcRPG. Firma wystosowała specjalne oświadczenie prasowe, w którym wyjaśnia jak działania tzw. "farmerów złota" negatywnie wpłynęły na ekonomię wirtualnego świata.