Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Myst III: Exile

Myst - zbiorcze wydanie z okazji 25. rocznicy serii sukcesem na Kickstarterze

AlexB, 10 kwietnia 2018, 11:42

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na specjalny pakiet wszystkich gier z cyklu Myst z okazji jego 25. urodzin. Już okazała się ona sporym sukcesem - minimalny cel akcji został osiągnięty błyskawicznie.

Odświeżone wersje wszystkich części Myst trafią do sprzedaży w tym roku

Ender, 18 marca 2018, 14:53

Studio Cyan ogłosiło właśnie, że odzyskało prawa do wydania wszystkich gier z przygodowej serii Myst. Dzięki temu jeszcze w tym roku pojawią się one w sprzedaży w odświeżonych i poprawionych wersjach, w pełni współpracujących z systemem Windows 10. Publikacja tytułów będzie towarzyszyć obchodom dwudziestej piątej rocznicy istnienia cyklu.

Powstanie filmowa adaptacja serii Myst

Hed, 1 października 2010, 11:17

Wygląda na to, że projekt filmowej adaptacji klasycznej przygodówki Myst w końcu zyskał poważne wsparcie. Tematem zainteresowały się firmy Roserock Films oraz Gran Via Productions, które pomogą w zrealizowaniu pomysłu. O stworzenie dzieła zabiegają od jakiegoś czasu dwaj fani kultowej gry - Adrian Vanderbosch oraz Isaac Testerman z Mysteria Film Group.

Myst również na PSP

Krystian Smoszna, 24 listopada 2005, 10:07

Niewiele ponad dwa miesiące temu, na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała ostatnia odsłona legendarnego cyklu Myst, wymownie zatytułowana Koniec Wieków. Nie oznacza to jednak, że kultowa marka zostanie definitywnie pogrzebana. Do wydania Mysta szykuje się bowiem koncern SEGA, tyle, że na PSP.

Cyan Worlds powraca zza grobu

Krystian Smoszna, 30 września 2005, 08:49

Na łamach serwisu A+E Interactive pojawił się interesujący artykuł, z którego treści wynika, że studio Cyan Worlds przetrwa jednak trudne chwile i wróci na dobre do walki o klienta. Przypominamy, że kilka tygodni temu pojawiły się niepokojące informacje o upadku firmy, muszącej zwolnić większość pracowników ze względu na trudną sytuację finansową.

Firma Cyan o krok od zamknięcia!

Henkel, 5 września 2005, 13:01

Dzisiejszego dnia do najweselszych nie zaliczą wszyscy wielbiciele gry Myst. Ostatnim tytułem z tej serii, który ujrzy światło dzienne i zostanie wydany w polskiej wersji językowej przez Cenega Poland będzie Myst V: Koniec Wieków – jego premiera w Polsce planowana jest na październik. Później studio Cyan Worlds zostanie prawdopodobnie zamknięte.

Wiemy więcej nt. Myst V: End of Ages

eLKaeR, 16 kwietnia 2005, 07:07

Nawet pierwsza generacja procesorów graficznych nVidia GeForce, pamiętająca 1999 rok, będzie ponoć w stanie obsłużyć piątą odsłonę cyklu Myst o podtytule End of Ages. Przekonamy się o tym jesienią bieżącego roku, gdyż właśnie wtedy rozpocznie się rozprowadzanie nowego dzieła firmy Cyan Worlds przez korporację Ubisoft Entertainment. Mamy dla Was świeżą porcję informacji na omawiany temat.

Oficjalna strona Myst V: End of Ages w sieci

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2005, 08:57

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, francuski koncern UbiSoft uruchomił oficjalną stronę swojego najnowszego produktu, piątej odsłony serii Myst. W chwili obecnej strona prezentuje się – łagodnie rzecz ujmując – biednie, ale mając w pamięci jak wyglądała na początku a jak później rozwinęła się oficjalna witryna poświęcona Myst IV: Revelation, możemy być dobrej myśli.

Garść szczegółów na temat piątej odsłony serii Myst

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2005, 09:47

„Myst to więcej niż gra – jest to doświadczenie a w wielu przypadkach, także styl życia” – takimi oto słowy skomentował fakt prac nad kolejną częścią gry legendy Laurent Detoc, szef północnoamerykańskiego oddziału Ubi Soft. Firma postanowiła oficjalnie ogłosić zapowiedź programu, wydając tradycyjne oświadczenie prasowe.

Piąty Myst w produkcji!

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 08:25

Niezła sprzedaż gry Myst IV: Revelation, przyzwoite recenzje otrzymane w specjalistycznych magazynach (81% według GameRankings) oraz pozytywne opinie fanów sprawiły, że firmy Cyan Worlds oraz Ubi Soft postanowiły pójść za ciosem i rozpocząć pracę nad kolejną częścią sagi.

Myst – powspominajmy... cz. 3

Void, 26 listopada 2004, 10:44

I znów kazano nam czekać całe długie cztery lata, aż na sklepowych półkach zagościła trzecia część Mysta, tym razem z podtytułem „Exile”. Początkowo gry miało w ogóle nie być. Mimo oszałamiającego sukcesu na całym świecie, bracia Millerowie nie wykazywali chęci, by kontynuować przygody Atrusa i jego rodziny...

Myst zadebiutuje w galerii

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 13:14

Promować gry można na różne sposoby, uwzględniając te tradycyjne (reklama w prasie, telewizji a nawet kinach) jak i te mniej konwencjonalne. Na absolutnie nowatorski pomysł wpadła firma Ubi Soft, która zawarła umowę z londyńską galerią Country Hall. W ciągu trzech dni (17-19 września), w tej ostatniej zostanie zaprezentowana wystawa szkicy, zdjęć oraz innych materiałów graficznych, które posłużyły do powstania gier z serii Myst.

Vikings vs. Pirates nowym dziełem ojców cyklu Myst?

eLKaeR, 13 marca 2004, 12:32

Od blisko dwóch tygodni w Polsce można legalnie nabyć grę przygodowo-logiczną o nazwie Uru: Ages Beyond Myst, kosztującą 119,90 PLN i dystrybuowaną przez firmę Cenega Poland. Czwartą część kultowej serii Myst stworzyli pracownicy studia Cyan Worlds, którzy prawdopodobnie przygotowują obecnie następny produkt elektroniczno-rozrywkowy.

10 rocznica serii Myst

Kull, 28 września 2003, 12:23

Dokładnie 24 września minęła dziesiąta rocznica wydania pierwszej gry z cykl Myst. Na tą okazję zespół Cyan Worlds, Inc. opublikował na łamach serwisu urulive.ubi.com pierwszy rozdział wydanej w 1994 roku książki pt. „Myst: The Book of Atrus”. Prawdziwym jednak solenizantem jest Ryan Miller – twórca serii gier i autor powieści.

Ubi Soft i seria Myst - związani do 2008 roku

Łosiu, 9 października 2002, 08:52

Znany wydawca, firma Ubi Soft zawarła umowę z firmą Cyan Worlds, na mocy której do 2008 roku będzie wyłącznym, ogólnoświatowym wydawcą gier z serii Myst, w tym też tworzonego obecnie MMO - Myst Online. Nie można nie powiedzieć, iż jest to intratne porozumienie, bowiem gry z tej serii sprzedały się łącznie w ponad 11 milionach egzemplarzy na całym świecie (ostania część Myst 3: Exile w ponad milionie egzemplarzy).

Presto Studios - odejście u szczytu sławy

Łosiu, 4 września 2002, 08:18

San Diego Union Tribune przywitała nas bardzo złą i jednocześnie szokującą nowiną. Otóż firma Presto Studios, twórca trzeciej części przygodowej serii wszechczasów - Myst III: Exile, kończy swoją działalność. Wiadomość ta jest nie lada zaskoczeniem, nawet dla samych 21 pracowników firmy, ponieważ Presto Studios prosperuje prawidłowo, nie posiada żadnych długów finansowych, a przede wszystkim dysponuje olbrzymim potencjałem twórczym. W czym więc tkwi problem ?

Nowe edycje Myst III: Exile wkrótce w sklepach

Fajek, 13 marca 2002, 12:47

Wydawnictwo Play-It w odpowiedzi na bardzo dobre wyniki sprzedaży Mysta III w Polsce oraz zwiększające się zainteresowanie klientów akcesoriami związanymi z tą grą wyda już wkrótce dwie wersji Mysta III.

Myst Trilogy pod koniec marca

Łosiu, 8 marca 2002, 09:09

Znany zachodni wydawca, Ubi Soft, podał do wiadomości, że pod koniec marca bieżącego roku wyda specjalną edycję jednej z najpopularniejszych serii gier przygodowych - Myst Trilogy.

Myst III: Exile PL DVD już wkrótce

Solnica, 14 stycznia 2002, 17:06

Wydawnictwo Play-It zachęcone popularnością jaką wśród polskich graczy cieszy się Myst III, postanowiło wydać jego wznowienie w bardzo interesującej formie. Każdego fana gier przygodowych ucieszy z pewnością fakt, iż nowy Myst III dostępny będzie na jednej płycie DVD, w przystępnej cenie 99 PLN i polskiej wersji językowej.

Wygraj Myst III: Exile!

Michał Bobrowski, 31 października 2001, 13:28

Na półkach sklepowych w całym kraju można już znaleźć znakomitą grę przygodową Myst III: Exile. Ta wiadomość na pewno ucieszy wszystkich, tych, którzy w roku 1993 po raz pierwszy zapomnieli o bożym świecie i bez reszty pogrążyli się w rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek „pierwszego” Mysta. Dlatego też, zwłaszcza te osoby serdecznie zapraszam do udziału w naszym, kolejnym konkursie zorganizowanym z firma PlayIt, w którym na zwycięzców czeka 8 egzemplarzy Myst III: Exile.

Myst III PL w tłoczni...

Michał Bobrowski, 22 października 2001, 15:35

Polska wersja Myst III: Exile w zeszły czwartek trafiła do tłoczni. Istnieje zatem duża szansa, że termin premiery, 28 października zostanie dotrzymany! Warto również dodać, że w polskiej wersji gry został zaimplementowany najnowszy patch, niwelujący wszystkie błędy wykryte w wersji angielskiej.

Myst III: Exile PL - betatesty rozpoczęte

Fajek, 16 października 2001, 14:05

W ostatni piątek zakończył się montaż polskiej ścieżki dźwiękowej i integracja z filmami. Proces miał miejsce w centrali Presto Studios w San Diego, gdzie nad polską wersją pracowali autorzy Myst III: Exile. Bardzo ważną informacją jest także to, iż zapewniono prawidłową obsługę polskich znaków na platformach PC i Macintosh – donosi firma Play-It, polski wydawca tego tytułu.

Polska wersja Myst III już prawie gotowa

Fajek, 6 października 2001, 00:15

Wydawać by się mogło że gry z gatunku „point’n’click” straciły bezpowrotnie swoją popularność na rzecz klasycznych przygodówek. Po wynikach sprzedaży Mysta III na świecie (1,000,000 egzemplarzy) takie domniemania są zupełnie nieprawdziwe.

Recenzja Myst III: Exile, beta test Empire Earth

Solnica, 2 października 2001, 11:08

Już wkrótce za sprawą firmy PlayIt! dane nam będzie zagrać w dwie bardzo ciekawe gry: Myst III Exile oraz Empire Earth. Aby uprzyjemnić sobie czas pozostały do pojawienia się tych tytułów na półkach sklepowych, już teraz możecie zapoznać się z nowymi materiałami na temat tych tytułów, które zamieściliśmy dzisiaj na naszych stronach.

Polonizacja Myst III: Exile

Fajek, 12 września 2001, 14:46

Firma Play-It przekazała nam informacje na temat polonizacji oraz wydania gry Myst III: Exile w naszym kraju. Podobno wszystkie prace polonizacyjne zostały zakończone i w tym momencie trwa implementacja tekstów do kodu gry.

Arcanum wcześniej! - PlayIt uaktualnia swój plan wydawniczy

Sznur, 22 sierpnia 2001, 19:24

Polski dystrybutor PlayIt uaktualnił dzisiaj swój plan wydawniczy, przyspieszając premiery kilku tytułów. Szczególnie cieszy nas, że Arcanum: Przypowieść o Maszynie i Magyi pojawi się w kraju już 17 września, a nie jak wcześniej planowano na początku października.

Max idzie do szkoły...

Michał Bobrowski, 21 sierpnia 2001, 10:20

Według najnowszych informacji uzyskanych od przedstawiciela firmy Play It premiera długo oczekiwanej gry Max Payne nastąpi na samym początku września. No cóż, nauczyciele będą mieli nie lada konkurencję... W przypadku dwóch pozostałych najbliższych pozycji z Play It’u musimy uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości...

The Sims zdetronizowany

Fajek, 4 lipca 2001, 11:29

Po wielu tygodniach okupowania pierwszego miejsca na liście najlepiej sprzedający się gier w Stanach Zjednoczonych, The Sims, swoisty symulator życia został pokonany przez inną grę.

Nowe gry w ofercie Play It!

Fajek, 15 czerwca 2001, 15:51

Polski dystrybutor oprogramowania, firma Play It! poinformowała o nawiązaniu współpracy z takimi wydawcami jak Ubi Soft i Infogrames.

Myst III: Exile – świetne wyniki sprzedaży

Soulcatcher, 2 czerwca 2001, 11:15

Seria przygodowych gier z pod znaku „Myst” wzbudza podziw i zazdrość producentów oraz dystrybutorów gier jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży. Przez pierwsze dwa tygodnie (w USA) sprzedano 75 000 egzemplarzy Myst III: Exile.

Ubi Soft wydał Myst III: Exile

Sznur, 7 maja 2001, 18:24

Po blisko miesięcznym oczekiwaniu, Ubi Soft nareszcie do sklepów wypuścił Myst III: Exile, który od jutra będzie dostępny na rynku północnoamerykańskim. Oprócz wersji podstawowej dostępne będzie również wydanie kolekcjonerskie.

Myst III: Exile Gold

Solnica, 11 kwietnia 2001, 09:00

Czy pamiętacie jeszcze pierwszą część Myst’a i popularność jaką w swoim czasie cieszyła się ta gra? Już wkrótce będzie nam dane zagrać w najnowszą, trzecią odsłonę tego tytułu a to ponownie za sprawą Presto Studios który poinformował, iż Myst III: Exile został ozłocony.

Zbliża się premiera Myst III: Exile

Sznur, 5 kwietnia 2001, 19:15

Zbliża się premiera kolejnej znakomitej gry. Pod koniec tygodnia zostaną zakończone prace nad trzecią częścią legendarnej gry przygodowej Myst III: Exile. Oznacza to, iż gra osiągnie status gold i będzie gotowa do tłoczenia.

Zapowiedź Myst III: Exile

Solnica, 28 marca 2001, 12:29

Światowa premiera Myst III: Exile zapowiedziana jest na 7-ego maja. Niedługo później, za pośrednictwem firmy Play It!, gra ta powinna ukazać się również w Polsce. Już dziś dzięki umieszczonej na naszych stronach zapowiedzi będziecie mogli nieco bliżej zapoznać się z tym tytułem.

Ubi Soft opóźnia daty wydania gier z GAME Studios

Sznur, 8 marca 2001, 15:34

Z najnowszych informacji na temat przejęcia GAME Studio przez Ubi Soft okazuje się, że transakcja spowodowała kłopoty organizacyjne, które odbiją się częściowo na terminach wydań gier. Dzisiaj Ubi Soft podał nowy plan wydawniczy z, którego wynika, że większość tytułów z nowo pozyskanej firmy została przesunięta w przyszłość.