Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Star Wars Galaxies: An Empire Divided

Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Batman: Arkham City, Battlefield 3) 21/12/11

Jiker, 21 grudnia 2011, 14:53

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Batman: Arkham City, Saints Row: The Third i Battlefield 3, końcu Star Wars: Galaxies na filmie i nowej łatce do pecetowego Skyrim.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Star Wars Galaxies, Lord of the Rings) 16/11/12

Jiker, 16 grudnia 2011, 15:20

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sukcesie APB, darmowym dodatku do Battlefield 3 na PS3, umowie LEGO w sprawie Władcy Pierścieni, a także końcu Star Wars Galaxies.

Sony Online Entertainment opisuje koniec gry Star Wars Galaxies

Kono, 4 grudnia 2011, 07:55

Firma Sony Online Entertainment podała do wiadomości plan oficjalnego zakończenie żywota gry MMORPG Star Wars Galaxies. Serwery zostaną wyłączone 15 grudnia o godzinie 5 rano polskiego czasu.

Wieści ze świata (Resident Evil, Hitman: Absolution, Sony HMZ-T1) 1/09/11

Jiker, 1 września 2011, 14:22

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości marki Resident Evil, futurystycznym headsecie Sony, obchodach końca Star Wars Galaxies, a także sukcesie studia Playdead. Zapraszamy do lektury.

Protesty fanów Star Wars Galaxies nieskuteczne

Ender, 17 lipca 2011, 14:28

Zdesperowani fani Star Wars Galaxies domagający się zmiany modelu finansowania i pozostawienia przy życiu gry, której serwery zostaną wyłączone pod koniec tego roku, mogą już ostatecznie porzucić nadzieje na to, że uda im się uratować swój ukochany tytuł.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Star Wars Galaxies, Left 4 Dead 2) 12/07/11

Jiker, 12 lipca 2011, 14:20

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" poświęcamy strzelance MMO PlanetSide 2, Rainowi z Mortal Kombat, aplikacji Nintendo Video na 3DS-a, a także omawiamy przyczynę końca Star Wars Galaxies.

Nadchodzi kres Star Wars Galaxies

Olek, 25 czerwca 2011, 14:42

Firma Sony Computer Entertainment ogłosiła, że jeszcze przed końcem roku wyłączone zostaną serwery z grą MMO Star Wars Galaxies. Tytuł nigdy nie cieszył się rekordową popularnością, ale w ciągu 8 lat od premiery zgromadził grono wiernych fanów. 15 grudnia ambitna produkcja przejdzie do historii. Wcześniej ze sklepów wycofane zostaną ostatnie egzemplarze gry oraz towarzyszącej jej karcianki.

Przegląd gier MMO (15/02/2010)

Rock Alone, 15 lutego 2010, 09:36

Witam w najnowszym wydaniu Przeglądu MMO. Dzisiaj kolejne zmiany w układzie artykułu - wprowadziłem nowy dział, w ramach którego będę publikował krótkie ale ważne wiadomości o wydarzeniach w świecie masowych gier online. Powodem takiej zmiany jest chęć zaprezentowania tych informacji, które są istotne ale na tyle małe, że nie zasługują na odrębny artykuł.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Heavy Rain, EverQuest II) 27/1/10

Jiker, 27 stycznia 2010, 13:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: problemy Red 5 Studios, nowości w EverQuest II i Star Wars Galaxies, premierowe plany Global Agenda, nowości w Xbox Live, kolekcjonerska edycja Super Street Fighter IV i inne. Zapraszamy do lektury.

Gracze Star Wars Galaxies stworzyli ponad 3 miliony zadań!

Elrond, 21 listopada 2009, 13:49

Podczas gdy gracze będący fanami Gwiezdnych Wojen z niecierpliwością oczekują na premierę potencjalnego hitu, Star Wars: The Old Republic, całkiem dobrze radzi sobie nieco zapomniana już gra, osadzona również w uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa, Star Wars Galaxies. Drugie życie we wspomniany tytuł tchnął wydany całkiem niedawno Star Wars Chronicles Master System.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Star Wars Galaxies, Command & Conquer 4) 16/09/09

Jiker, 16 września 2009, 12:49

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sony zamyka serwery Star Wars Galaxies, nowa powieść Dragon Age: Początek, data premiery wersji demonstracyjnej Ninja Gaiden Sigma II, powstanie remake Clayfightera, plany wydawnicze Nintendo i inne. Zapraszamy do lektury.

LucasArts: The Old Republic tylko na PC, Galaxies będzie żyło

Animol, 24 października 2008, 09:56

Koniec plotek i niedopowiedzeń. Szef działu gier sieciowych LucasArts, Tom Nichols, nie pozostawia konsolowym graczom żadnych złudzeń – Star Wars: The Old Republic będzie tylko na pecety. Potwierdził również, że Star Wars Galaxies dalej będzie wspierane.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 3 lipca 2008, 09:34

W czwartek w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera Persony, przygody Marker Mana, darmowy American McGee, nowa karcianka z Gwiezdnych Wojen, opóźnienie Socom: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

Sony Online Entertainment zwiększa opłaty za granie w swoje produkcje MMO

Basza, 2 marca 2007, 13:47

Dość ciekawą wiadomość mailową otrzymali wszyscy subskrybenci pakietu Station Access, który oferuje możliwość gry w kilka produkcji z gatunku MMO firmy Sony Online Entertainment.

Jeden z autorów Star Wars: Galaxies zakłada własne studio

Vercetti, 22 lutego 2007, 15:35

Anthony Castoro, człowiek mający spory wpływ na rozwój gatunku MMO, a zarazem jeden z głównych projektantów serii Star Wars: Galaxies postanowił założyć własne studio deweloperskie, które jego zdaniem już wkrótce zabłyśnie innowacyjnymi pomysłami w dziedzinie gier sieciowych.

Pięć gier z cyklu Gwiezdne Wojny w jednym opakowaniu

Krystian Smoszna, 16 listopada 2006, 11:14

Przedstawiciele koncernu LucasArts poinformowali wczoraj o premierze atrakcyjnego zestawu pięciu gier komputerowych, zatytułowanego Star Wars: The Best of PC. Jak sama nazwa wskazuje, pakiet zawiera najlepsze (zdaniem producenta) programy skierowane do użytkowników „blaszaków”, które nawiązują do filmowej sagi Gwiezdne Wojny.

Star Wars Galaxies przez 14 dni za darmo

Elrond, 8 października 2006, 15:59

Przedstawiciele firm LucasArts oraz Sony Online Entertainment poinformowali, iż przez 14 dni można będzie przetestować pełną wersję gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided oraz jej pierwszego rozszerzenia, Jump to Lightspeed, zupełnie za darmo.

Star Wars Galaxies: The Complete Online Adventures w przygotowaniu

Krooliq, 24 lipca 2006, 11:57

Poniższa wiadomość zapewne zainteresuje wszystkie osoby, które w najbliższym czasie mają zamiar wkroczyć w świat Gwiezdnych Wojen. Firmy LucasArts oraz Sony Online Entertainment poinformowały, że zamierzają wydać produkt o nazwie Star Wars Galaxies: The Complete Online Adventures

Sony Online Entertainment zwiększa opłaty abonamentowe

Jiker, 8 czerwca 2006, 13:25

Firma Sony Online Entertainment, wydawca licznych gier MMO, zdecydowała się na podniesienie miesięcznego abonamentu uprawniającego nas do gry w pozycje wchodzące w skład Station Access. Wraz z 1 czerwca kwota jaką należy uiścić wzrosła o $3, a więc do poziomu $24,99.

Star Wars Galaxies na emeryturę? Autorzy gry zaprzeczają

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 10:06

Fani Star Wars Galaxies: An Empire Divided mieli w ostatnim czasie powody do niepokoju. Wszystko przez doniesienia anonimowych informatorów, którzy ogłosili zakończenie rozwijania programu i jego rychły upadek. Jak to zwykle bywa, plotka szybko przybrała na sile. Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że interweniować musieli autorzy gry.

Pięcioczęściowy zestaw MMO od Sony

Thorwalian, 15 lutego 2006, 10:35

Sony Online Entertainment w oficjalnym oświadczeniu prasowym zaanonsowało Station Access Collection - kompilację gier przeznaczonych stricte do rozrywki wieloosobowej. Zestaw zadebiutuje na amerykańskim rynku czternastego marca i sprzedawany będzie w cenie 39.99 USD.

Czego fani gier życzą sobie od Lucas Arts w 2006 roku?

ComCo, 29 grudnia 2005, 10:16

Strategia czasu rzeczywistego Star Wars: Empire At War to obecnie jedyny tytuł, którego premierę w przyszłym roku zapowiedziała korporacja LucasArts. Tymczasem, redaktorzy fanowskiej strony TheForce.net postanowili pójść o krok dalej i przygotowali własną listę życzeń dla wspomnianej firmy na 12 nadchodzących miesięcy.

Koniec zwrotów za Trials of Obi-Wan?

ComCo, 15 listopada 2005, 09:38

W niedzielę pisaliśmy o dość interesującej promocji firm LucasArts oraz Sony Online Entertainment. Mianowicie każdy gracz, który przed 3 listopada zamówił Trials of Obi-Wan - trzecie rozszerzenie MMOcRPG o nazwie Star Wars Galaxies, mógł poprosić o zwrot wpłaconych pieniędzy. Piszę „mógł”, gdyż czas przeszły najlepiej oddaje aktualnie całą sytuację.

Zwrot pieniędzy za Star Wars Galaxies: Trials of Obi-Wan

ComCo, 13 listopada 2005, 11:00

…jest możliwy. Otóż jeżeli posiadasz konto w MMOcRPG o nazwie Star Wars Galaxies i przed 3 listopada zamówiłeś trzecie już rozszerzenie tejże gry, noszące podtytuł Trials of Obi-Wan, to możesz poprosić o zwrot wpłaconych pieniędzy. Pod jednym warunkiem oczywiście.

Z pakietem startowym w świat Star Wars Galaxies

Łosiu, 9 listopada 2005, 15:00

LucasArts i Sony Online Entertainment wystosowały oświadczenie, w którym dały znać wszystkim fanom świata Gwiezdnych Wojen, iż 22 listopada bieżącego roku w sprzedaży pojawi się specjalna wersja gry Star Wars Galaxies z podtytułem The Starter Kit. Celem tego działania jest dostarczenie tym, którzy jeszcze nie spróbowali SW:G, kompleksowego zestawu, jaki pozwoli im szybko i bezproblemowo zapoznać się z wirtualnym uniwersum tej produkcji.

Japońskie Star Wars: Galaxies bez „mocy”

Jiker, 2 listopada 2005, 14:23

Sony Online Entertainment w porozumieniu z firmą LucasArts, zdecydowało się zamknąć japońskie serwery gry Star Wars: Galaxies, które działały bez komplikacji przez blisko rok. Konta graczy, którzy wykupili abonament aż poza grudzień 2005 roku, zostaną przeniesione na serwery europejskie i amerykańskie, jeżeli się na to oczywiście zgodzą. W innym wypadku zostaną im zwrócone pieniądze, które w cały interes zainwestowali. Mówi się trudno.

Ofiary huraganu Katrina i pomoc od społeczności graczy SOE.

Soulcatcher, 3 września 2005, 10:28

Sony Online Entertaiment właściciel takich gier MMO jak EverQuest, EverQuest 2, Star Wars Galaxies czy Planetside zorganizował akcję wśród swoich abonentów mającą na celu zebranie funduszy na pomoc dla ofiar huraganu Katrina.

Star Wars Galaxies coraz większa

Elrond, 20 sierpnia 2005, 18:43

Przedstawiciele LucasArts oraz Sony Online Entertainment poinformowali, iż znakomita gra MMO, Star Wars Galaxies, otrzyma kolejne, trzecie już rozszerzenie, zatytułowane Trials of Obi-Wan. Premiera dodatku nastąpi 1 listopada wraz z pojawieniem się na rynku gry Star Wars Battlefront II oraz filmu Star Wars : Episode III Revenge of the Sith na DVD.

Star Wars Galaxies poszerzona

Elrond, 15 czerwca 2005, 16:12

Jak wiadomo w grach MMO stagnacja jest zabójcza dla produktu, stąd też pojawiają się co pewien czas różnego rodzaju rozszerzenia wprowadzające do świata gry nowe elementy. Działając zgodnie z tą zasadą, firmy LucasArts i Sony nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie graczom Star Wars Galaxies rozrywki stojącej na jak najwyższym poziomie.

Star Wars Galaxies: Total Experience Pack w Polsce

ComCo, 30 maja 2005, 09:16

Już niedługo, rodzimi miłośnicy produkcji Massively Multiplayer Online dostaną kolejny powód do radości. Zestaw Star Wars Galaxies: Total Experience Pack, o którym pisaliśmy w drugiej połowie kwietnia trafi bowiem do powszechnej sprzedaży w naszym kraju.

Premiera Star Wars Galaxies: Rage of the Wookies

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 07:04

Fani gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided mogą już zacierać ręce. W dniu dzisiejszym, wszyscy zarejestrowani użytkownicy podstawowej wersji programu, będą mogli pobrać drugie rozszerzenie, zatytułowane Rage of the Wookies.

Star Wars Galaxies w zestawie z dodatkami

ComCo, 19 kwietnia 2005, 10:13

Wygląda na to, że LucasArts szykuje ciekawy zestaw dla wszystkich osób, które w najbliższym czasie pragną użyć mocy i wkroczyć w realia MMOcRPG, pt. Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Otóż 24 maja w sprzedaży najpewniej pojawi się specjalny pack o nazwie The Total Experience, zawierający wszystko, czego potrzebuje gracz pragnący rozpocząć przygodę w wirtualnym uniwersum omawianej pozycji.

Rage of the Wookies drugim dodatkiem do Star Wars: Galaxies

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 09:38

Już w maju użytkownicy gry Star Wars: Galaxies otrzymają nowy, dostępny w Internecie dodatek, zatytułowany Rage of the Wookies. Jak nietrudno się domyślić, add-on rozszerzy świat programu o nową planetę – Kashyyyk – z której pochodzi między innymi znany doskonale fanom filmu Chewbacca.

Przywiązanie do gry Star Wars Galaxies nagrodzone

Elrond, 3 lutego 2005, 16:10

Jak wiadomo, firmy zajmujące się grami typu MMO, zarabiają nie na sprzedaży samej gry (na tym też, ale to mniejsze pieniądze) a na comiesięcznej opłacie abonamentowej. Tutaj jednak pojawia się problem przyciągnięcia odpowiedniej liczby graczy, firmy sięgają więc po różne środki, od tworzenia dodatków do gry począwszy po ... nagrody dla subskrybentów skończywszy, jak to ma miejsce w Star Wars Galaxies.

Tarcia na linii LucasArts - Sony w sprawie Star Wars Galaxies

Elrond, 12 października 2004, 15:20

W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby między firmami LucasArts i Sony Online Entertainment pojawiły się rozbieżności, co do przyszłości MMORPG rozgrywającego się w świecie Gwiezdnych Wojen, Star Wars Galaxies. Mówi się, iż włodarze LucasArts nie są zadowoleni ze sposobu "prowadzenia" gry przez Sony, oraz kierunku rozwoju w jakim ona podąża.

Wielki powrót do świata Star Wars Galaxies

Klecha, 1 października 2004, 11:32

LucasArts daje możliwość powrotu, dla graczy, którzy jakiś czas temu zrezygnowali z zabawy w Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Użytkownicy, którzy nie logowali się na serwerach gry przez okres większy niż 2 miesiące otrzymają 10 dni zabawy w Galaxies całkowicie za darmo.

Zamów już dziś Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed i przyłącz się do beta-testów

Krystian Smoszna, 10 września 2004, 08:25

Z ciekawą inicjatywą wyszedł do fanów Star Wars Galaxies: An Empire Divided koncern LucasArts. Jeżeli już dzisiaj zamówisz w przedsprzedaży pierwszy dodatek do tej gry nazwie Jump to Lightspeed, będziesz miał szansę wziąć udział w rozpoczynających się w październiku jego beta-testach, bez konieczności losowania.

Pierwsza rocznica Star Wars Galaxies: An Empire Divided

[email protected], 29 czerwca 2004, 12:46

Zaledwie przedwczoraj świętowano trzecie urodziny Anarchy Online, a już dziś cieszyć mogą się osoby grające w Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Pierwszy rok, twórcom tego MMORPG, firmom LucasArts i Sony Online Entertainment, przysporzył wiele radości. Wszystko dlatego, że wspomniana pozycja stała się najszybciej rosnącą i rozwijającą się z dostępnych na rynku. Aktualnie może się ona poszczycić półmilionowym gronem zarejestrowanych graczy, z czego 115 tysięcy każdego dnia łączy się ze światem gry.

Zagraj w Star Wars Galaxies: An Empire Divided dzięki serwisowi FilePlanet.com

Phoenix, 4 czerwca 2004, 09:40

Star Wars, któż nie słyszał o tym tytule? Na ekranach kin zaprezentowano już 5 części filmowego cyklu, 6 jest w fazie produkcji. Nie inaczej też sprawa Gwiezdnych Wojen przedstawia się w branży elektroniczno-rozrywkowej, programów poświęconych uniwersowi filmu jest naprawdę wiele. Najbardziej odznaczającą się z tego grona grą jest chyba pozycja Star Wars Galaxies: An Empire Divided, doskonała aplikacja z gatunku MMOcRPG, która swoją światową premierę miała 26 czerwca 2003 roku, zaś w Polsce na sklepowych półkach pojawiła się 19 listopada tego samego roku. Natomiast dzięki serwisowi FilePlanet.com miłośnicy Star Wars z fanami MMO na czele mają doskonałą okazję na zwiedzenie świata gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided zupełnie za darmo!

Twój własny statek kosmiczny w świecie gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided

eLKaeR, 22 kwietnia 2004, 07:07

Już jesienią bieżącego roku koncern LucasArts powinien wydać debiutancki dodatek, dedykowany popularnej grze z gatunku MMOcRPG o nazwie Star Wars Galaxies: An Empire Divided i noszący podtytuł Jump to Lightspeed. Rynkową premierę produktu poprzedzą oczywiście kompleksowe beta-testy. Jednakże zanim wystartują sieciowe próby, ekipa wortalu GRY-OnLine chciałaby przedstawić Wam precyzyjne dane tekstowo-graficzne nt. omawianego rozszerzenia.

Gry Online - żyła złota

Fajek, 21 stycznia 2004, 16:50

Nie od dziś wiadomo, że szeroko pojęte gry sieciowe to przyszłość wirtualnej zabawy. Już teraz gatunek MMO (massive multiplayer online) generują ogromne przychody ich twórcom. Jak informuje jeden z internetowych serwisów, kilka najważniejszych tytułów w tym gatunku, takich jak: Star Wars – Galaxies, Anarchy Online, Dark Age of Camelot, Everquest czy Final Fantasy XI przyniosą ich wydawcom aż 1,3 miliarda dolarów zysku!

Która gra ma najlepszy dźwięk?

Wojak, 9 stycznia 2004, 06:45

Zachodni serwis RPGDot zdecydował się niedawno na przeprowadzenie plebiscytu, w którym czytelnicy wybrać mieli najlepsze ich zdaniem gry ubiegłego roku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, bowiem takie głosowanie nie jest w końcu żadną nowością, gdyby nie fakt, że oprócz dość standardowych kategorii w rodzaju „Gra Roku”, pojawiły się również te znacznie ciekawsze, np. ta, której wyniki właśnie ujawniono - „Najlepszy Dźwięk w RPG”.

Targ dla miłośników gier MMO

Wojak, 9 stycznia 2004, 06:36

W grach MMO (massive multiplayer online, czyli tych przeznaczonych tylko do rozgrywki w sieci) duże znaczenie, jak w życiu zresztą, pełną pieniądze bądź ich odpowiedniki (np. złoto czy srebro). Pomysłowi gracze już dawno temu wpadli na pomysł zdobywania wirtualnych pieniędzy, przedmiotów i innych potrzebnych im rzeczy przy pomocy pieniędzy prawdziwych – po prostu odkupywali je od tych, którym znudziły się już gry MMO. Do tej pory wielu graczy handlowało ze sobą głównie na stronach znanego serwisu ebay.com, ale teraz może się to zmienić, bowiem utworzony został specjalny, przeznaczony właśnie do tego celu „targ”.

Zaprojektuj i zamów własne gadżety Star Wars!

ComCo, 19 listopada 2003, 16:55

Fani Gwiezdnych Wojen mają ostatnio wiele powodów do radości. Nie dość, że doczekali się premiery takich pozycji jak Star Wars Galaxies: An Empire Divided czy Star Wars: Knights of the Old Republic, to mogą teraz również zaprojektować oraz zamówić przez Internet unikatowe gadżety Star Wars!

Pierwszy gracz-Jedi w uniwersum Star Wars Galaxies!

ComCo, 10 listopada 2003, 09:16

Ponad trzysta tysięcy osób to nie jest poparcie dla jednej z wielu partii politycznych w naszym kraju, ale liczba stałych użytkowników Star Wars Galaxies: An Empire Divided - świetnej produkcji MMORPG, bijącej rozmaite rekordy popularności na całym świecie. Ze szczegółową recenzją rzeczonego tytułu możecie zapoznać się pod tym adresem, a tymczasem jego twórcy ujawnili, iż w uniwersum programu pojawił się pierwszy gracz - użytkownik mocy Jedi!

Świat Star Wars Galaxies w formie prozaicznej, czyli nowy kąsek czytelniczy

eLKaeR, 19 października 2003, 14:32

Dostępna na Zachodzie od połowy bieżącego roku gra z gatunku MMOcRPG o nazwie Star Wars Galaxies: An Empire Divided zyskuje coraz większą popularność wśród entuzjastów wieloosobowej zabawy sieciowej. Na podstawie tego znakomitego wspólnego produktu firm Sony Online Entertainment i LucasArts powstaje właśnie powieść.

Star Wars Galaxies na Starym Kontynencie

ComCo, 20 września 2003, 11:35

Star Wars Galaxies: An Empire Divided jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier, zaliczających się do gatunku MMORPG (o czym świadczy zawrotna liczba ponad 300 tysięcy zarejestrowanych użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych). Tymczasem duet wydawniczy odpowiedzialny za tę produkcję, czyli LucasArts - Activision zapowiedział, iż serwery obsługujące omawiany tytuł zostaną uruchomione również w Europie. Począwszy od 31 października gracze z Wielkiej Brytanii oraz krajów skandynawskich będą mogli przyłączyć się do wirtualnego odwzorowania świata Star Wars, zaś od 7 listopada bieżącego roku dołączą do nich fani z Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Niemiec.

275 tysięcy zarejestrowanych fanów Star Wars Galaxies!

Phoenix, 28 sierpnia 2003, 11:16

Jak informuje firma LucasArts, wydawca gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided rzeczony tytuł w dniu dzisiejszym przekroczył już 275 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Produkt ten trafił na półki sklepowe w USA 26 czerwca i od tamtej pory powiększa swoją rzeszę fanów. W chwili obecnej jest drugim pod względem popularności programem z gatunku MMOcRPG (massive multiplayer online role-playing game) w Ameryce.

Sprzedaż itemów z MMORPG sposobem na życie

ComCo, 14 sierpnia 2003, 09:25

Nie od dziś wiadomo, że handel wirtualnymi przedmiotami może przynosić spore zyski w realnym świecie - szczególnie na Zachodzie. Niektórzy gracze tylko sporadycznie pozbywają się ekwipunku prowadzonej postaci, zaś inni znaleźli w takiej działalności swój sposób na życie. Jedną z takich osób jest Julian Dibbell, o którym traktuje artykuł serwisu internetowego BBC News.

Star Wars Galaxies bije rekordy sprzedaży, zaś jego użytkownicy świętują Dzień Niepodległości w USA podczas grania online!

ComCo, 4 lipca 2003, 10:39

Dopiero jeden tydzień minął od momentu komercyjnego startu gry zaliczającej się do gatunku MMOcRPG, której akcja rozgrywa się w świecie „Gwiezdnych Wojen”, tj. Star Wars Galaxies: An Empire Divided, a jej wydawca - firma LucasArts - może się już poszczycić ponad 125,000 tysiącami zarejestrowanych uczestników. Aby uczcić ten fakt i zarazem Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych, przygotowany został szereg „wewnątrzgrowych” imprez dla graczy...