Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Fanowski remake Bitwy o Śródziemie na osiemnastominutowym gameplayu

AlexB, 18 sierpnia 2020, 14:14

W sieci pojawiła się prezentacja gameplayu BFME: Reforged, czyli fanowskiego remake'u Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie powstającego na silniku Unreal Engine 4. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy projekt będzie miał swoją oficjalną premierę.

Zobacz Isengard z fanowskiego remake'u Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie

Serek, 6 lutego 2020, 11:25

W sieci pojawił się nowy filmik prezentujący Isengard w BFME: Reforged, czyli fanowskiej, odświeżonej wersji gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie. Tytuł powstaje na Unreal Engine 4 i będzie całkowicie darmowy.

Prawa do gier na podstawie Władcy Pierścieni wracają do Warnera

Filip „fsm” Grabski, 13 marca 2009, 11:26

Przez osiem lat Electronic Arts posiadało prawa do tworzenia komputerowych adaptacji na podstawie Władcy Pierścieni. Przyszedł czas na zmiany - licencja wraca do pierwotnego właściciela. Czy czekają nas lepsze produkcje?

Bitwa o Śródziemie - trzy gry w jednym opakowaniu już 20 marca w USA

Krystian Smoszna, 8 marca 2007, 07:06

Już za niespełna dwa tygodnie, na rynku elektronicznej rozrywki pojawi się specjalny zestaw przygotowany przez koncern Electronic Arts, w którym znajdziemy wszystkie opublikowane dotąd gry z cyklu Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie.

Peter Jackson nie wyreżyseruje filmu The Hobbit

Jiker, 22 listopada 2006, 15:52

Peter Jackson nie będzie reżyserem filmu The Hobbit, opartego na słynnej książce Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Powodem rozstania twórcy trzech odsłon Władcy Pierścieni z wytwórniami New Line Cinema oraz MGM (jednocześnie dystrybutorem filmu) były różnice w kwestii wysokości wynagrodzenia za tę trylogię.

Mistrzostwa Świata w Śródziemiu

Redakcja GRYOnline.pl, 7 września 2005, 18:18

Za niespełna miesiąc ruszają Mistrzostwa Świata w grze Bitwa o Śródziemie. Mistrzostwa organizowane są przez serwis BFME Center International Tournament (bfme.pl) wspólnymi siłami z Electronic Arts Polska, EA LA, NVIDIĄ, Intelem i MSI. Cenne nagrody czekają na zwycięzców turnieju, a pierwszym krokiem winno być zarejestrowanie się na stronie bfme.pl

Electronic Arts z „książkową” licencją The Lord of the Rings

ComCo, 25 lipca 2005, 11:10

Do tej pory koncern Electronic Arts posiadał jedynie umowę z wytwórnią New Line Cinema, na mocy której mógł tworzyć gry oparte na poszczególnych częściach filmowej adaptacji „Władcy Pierścieni”. Ostatnio, przedstawiciele EA podpisali kolejne porozumienie licencyjne - tym razem z firmą Tolkien Enterprises, a rzecz dotyczy książkowej trylogii J.R.R. Tolkiena.

Lord of the Rings: Battle for Middle Earth 2 oficjalnie w produkcji!

ComCo, 24 lipca 2005, 11:22

Wygląda na to, że nasza wiadomość z 28 czerwca o przygotowywaniu sequela The Battle for Middle-Earth znalazła swoje potwierdzenie w rzeczywistości - koncern Electronic Arts nie ukrywa się już z faktem tworzenia nowego RTS-a w świecie wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. W sierpniowym, niemieckim wydaniu magazynu Gamestar pojawiła się nawet obszerna, sześciostronicowa zapowiedź nadchodzącej pozycji.

Lord of the Rings: Tactics od EA?

ComCo, 30 czerwca 2005, 14:43

Dwa dni temu przytoczyliśmy Wam rewelacje dotyczące ewentualnego powstawania drugiej części popularnego RTS-a, pt. Battle for Middle-Earth. Najpewniej minie jeszcze trochę czasu zanim pojawi się oficjalna weryfikacja tych wiadomości, a tymczasem w Sieci pojawiły doniesienia o możliwym developingu kolejnej gry osadzonej w realiach trylogii Tolkiena - Lord of the Rings: Tactics.

Sequel The Battle for Middle-Earth w produkcji?

Elrond, 28 czerwca 2005, 15:18

Na forum serwisu Middle-Earth Vault pojawił się krótki, ale jakże treściwy post. Otóż osobnik podpisujący się jako Nick, otrzymał maila, w którym znalazł zeskanowaną stronę holenderskiego magazynu growego, Power Unlimited, sugerującą powstawanie The Battle for Middle-Earth 2!

Konkurs z okazji milionowego pojedynku 1vs1 w grze „Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie”

ComCo, 28 czerwca 2005, 13:41

Zachodni serwis GameSpy Arena postanowił zorganizować ciekawy konkurs z okazji zbliżającej się wielkimi krokami, milionowej potyczki player vs. player (PvP) w trybie multiplayer gry The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth, która zostanie rozegrana za pośrednictwem tejże witryny.

Pierwszy dodatek do Bitwy o Śródziemie w produkcji?

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 07:25

Czy koncern Electronic Arts planuje oficjalne rozszerzenie gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie? Od wczoraj zadają sobie to pytanie wszyscy fani programu, którzy odwiedzili stronę jednego ze sklepów sprzedających oprogramowanie rozrywkowe w Republice Południowej Afryki.

Kolejny patch LoTR: Battle for Middle Earth opóźniony

Elrond, 11 kwietnia 2005, 13:35

14 marca informowaliśmy Was o przymiarkach do kolejnej poprawki gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie oznaczonej numerem 1.02. Dzisiaj wiadomo, iż patch ten ukaże się na pewno, jednak z powodu problemów technicznych jego premiera została przesunięta na koniec kwietnia.

Poradnik: Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Redakcja GRYOnline.pl, 5 kwietnia 2005, 19:15

Poradnik do gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie kierowany jest do osób, które natrafiły w grze na tak zwany martwy moment. Jeśli nie masz pomysłu na przejście konkretnego etapu – zajrzyj koniecznie do tej pomocy i rozkoszuj się dalej swoją grą.

LotR: Battle for Middle Earth dostanie kolejny patch

ComCo, 14 marca 2005, 09:04

Zainteresowanie strategią czasu rzeczywistego pt. Bitwa o Śródziemie nie słabnie, podobnie jak nie słabną starania programistów firmy Electronic Arts w ulepszaniu tejże produkcji. Nie tak dawno ukazał się przecież pierwszy patch do gry (patrz ten link), w przygotowaniu znajduje się już zaś kolejna poprawka systemowa, tym razem oznaczona numerem v1.02.

Drugi turniej „Bitwy o Śródziemie” wystartował

ComCo, 23 lutego 2005, 12:04

W dniu dzisiejszym rozpoczął się Drugi Polski Turniej Gry Bitwa o Śródziemie, który zorganizował polski oddział korporacji Electronic Arts oraz redaktorzy BFME Center, polskiego serwisu internetowego poświęconego grom powstałym na licencji filmowej trylogii „Władca Pierścieni”.

Bitwa o Śródziemie z pierwszą poprawką

ComCo, 14 stycznia 2005, 09:38

Nie ma róży bez kolców, gry bez błędów też niestety nie sposób uświadczyć. Jedna z najlepszych produkcji RTS ostatnich miesięcy, The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth, doczeka się pierwszej poprawki systemowej, oznaczonej numerkiem v1.01.

Nowy numer elektronicznego GameStara już dostępny (23/12/04)

Redakcja GRYOnline.pl, 23 grudnia 2004, 16:50

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością najnowszego, całkowicie darmowego wydania Tygodnika internetowego GameStar. Tym razem tematem przewodnim numeru jest gra Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie.

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie już w sklepach

Krystian Smoszna, 7 grudnia 2004, 12:45

Koncern Electronic Arts przygotował wszystkim fanom „Władcy Pierścieni” wspaniały prezent na Mikołajki. W dniu wczorajszym oficjalnie zadebiutowała kolejna gra z serii, zatytułowana The Battle for Middle-Earth (w Polsce „Bitwa o Śródziemie”).

„Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie” - szczegóły promocyjnego dysku

Cisek, 2 grudnia 2004, 14:03

Tydzień temu w sieci sklepów Empik pojawiła się oryginalna możliwość zarezerwowania sobie kopii nadchodzącej strategii rozgrywającej się w filmowym świecie „Władcy Pierścieni”. EA Polska jako formę rezerwacji umożliwiła nabycie promocyjnego dysku z kilkoma cennymi dla graczy dodatkami.

„Bitwa o Śródziemie” w złocie

Cisek, 23 listopada 2004, 08:17

Electronic Arts poinformowało dziś, że gra „The Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth” osiągnęła status „gold”. Tytuł ten stworzono w oddziale EA w Los Angeles, a pozwala on graczom na odtworzenie najważniejszych bitew znanych z filmowej trylogii. Stając po stronie dobra lub zła gracze zdecydują o losie Śródziemia oraz napotkają zarówno bohaterów, jak i złoczyńców znanych z filmów.

Bitwa o Śródziemie przeniesiona na grudzień

Kull, 1 października 2004, 10:17

„The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth” to zaraz po „Rome: Total War” (tyle, że ta już wyszła) jedna z najbardziej oczekiwanych gier strategicznych tego roku. Tymczasem EALA (twórcy Tolkienowskiego RTSa), zdecydowali o zmianie premiery gry z zapowiadanego wcześniej 16 listopada na 6 grudnia.

Nowe screenshoty z The Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth

ComCo, 4 lipca 2004, 09:40

W moim odczuciu, The Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth ma szansę na (przynajmniej) powtórzenie sukcesu trzeciej części cyklu Warcraft na polu strategii czasu rzeczywistego. Książkowo-filmowa licencja, zastosowanie usprawnionego silnika C&C: Generals, epicki wymiar bitew (kilkaset jednostek walczących jednocześnie) - to tylko kilka z wielu atutów nadchodzącej produkcji. Debiutu "Bitwy o Śródziemie" należy spodziewać się w tym roku, a ja zapraszam do zapoznania się z porcją najnowszych screenshotów, prezentujących całość w akcji.