Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Another War

Cenega Publishing zamierza opublikować w kwietniu nową serię gier budżetowych

Krystian Smoszna, 15 lutego 2004, 12:35

Firma Cenega Publishing podała do wiadomości, że 23 kwietnia ruszy sprzedaż nowej serii gier, w której znajdą się znane już dobrze tytuły, jak i jeden premierowy. Programy będą sprzedawane w budżetowej cenie, która oscylować będzie w granicach 15 Euro na terenie Starego Kontynentu.

WWW – World Wide... WAR?!

Void, 30 czerwca 2003, 11:20

Kiedy zapytamy przeciętnego użytkownika komputera, z czym mu się kojarzy skrót „WWW”, możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, iż enigmatyczne to oznaczenie zostanie rozszyfrowane w następujący sposób: World Wide Web. Opracowany przez Tima Bernersa-Lee system „światowej pajęczyny” jest obecnie znany i wykorzystywany przez miliardy ludzi na całym świecie. Ale oto, dzięki polskiej firmie Mirage, pojawiło się nowe objaśnienie tego skrótu...

„Another War 2” – wywiad z twórcami...

Void, 28 marca 2003, 14:10

Niestety, uczciwie należy przyznać, że mało jest gier rodzimej produkcji, których wydanie na Zachodzie spotkało się z jakimś szerszym oddźwiękiem. Gdyby tak spróbować je policzyć, to więcej palców niż posiada jedna ręka nie potrzeba byłoby raczej używać. Cóż, potęgą wśród wydawców gier nie jesteśmy. Ale czasem i wśród plew trafi się ziarno...

Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku – kategoria cRPG

Solnica, 4 stycznia 2003, 14:58

Przed świętami rozpoczął się „Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku”, głosować można w dziewięciu różnych kategoriach, mnie zaś przypadło dzisiaj zadanie podzielenia się z wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi gier nominowanych w kategorii „Najlepsza cRPG”.

Alien Artefact - Wywiad z twórcami „Another War”.

Łosiu, 13 września 2002, 11:42

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z nowym materiałem jaki pojawił się w dziale Publicystyka, tj. wywiadem z zespołem Alien Artefact, twórcami gry Another War. Porusza on nie tylko tematy związane z samym Another War, lecz także ujawnia szereg cech drugiej części gry. Zresztą, co ja tu będę mówił – najlepszą reklamą niech będzie cytat z wywiadu: „Prace nad Another War Zwei zbliżają się już powoli do końca. Gra bazuje na przerobionym enginie 2D, z lepszą grafiką, znacznie większym obszarem gry (pierwsza z trzech większych krain ma tyle lokacji, co prawie całe „Another War”!) i znacznie rozbudowaną inteligencją postaci. Styl gry pozostanie podobny.”

Patch do Another War

Fajek, 2 lipca 2002, 11:55

Nawet w najlepszej grze zdarzyć się mogą błędy czy niedociągnięcia, które umknęły oku testerów w czasie żmudnego procesu kontroli jakości. Nie inaczej niestety jest w przypadku pierwszego polskiego RPG z prawdziwego zdarzenia - ANOTHER WAR. Na szczęście twórcy i wydawcy gry szybko reagują na sygnały o złośliwych pluskwach w kodzie i oto przed nami pierwszy dotąd opublikowany PATCH (WERSJA CD, WERSJA DVD) do tej znakomitej gry.

Poradnik do Another War

Solnica, 21 czerwca 2002, 17:14

Another War to pierwsza gra z gatunku cRPG osadzona w realiach drugiej wojny światowej, będąca na dodatek naszą rodzimą produkcją. Jej zapowiedź i recenzję zamieściliśmy na naszych stronach już jakiś czas temu, dzisiaj dołączył do nich kolejny materiał - poradnik.

Another War w TVN

Fajek, 11 czerwca 2002, 09:24

Firma Cenega Polska zaprasza wszystkich fanów i entuzjastów komputerowej rozrywki do oglądania dziś (a raczej jutro) o godzinie 0.45 programu Tenbit w telewizji TVN.

Recenzja: Another War

Fajek, 23 maja 2002, 12:35

Dziś mamy dla Was recenzje gry Another War, pierwszej gry cRPG osadzonej w realiach drugiej wojny światowej. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to gra rodzimej produkcji, zasługuje ona na większe zainteresowanie z naszej strony.

Premiera Another War - Wydanie Kolekcjonerskie

Fajek, 21 maja 2002, 09:53

W piątek 17 maja do polskich sklepów trafiło wydanie kolekcjonerskie gry Another War (na płycie DVD), pierwszej gry cRPG osadzonej w realiach drugiej wojny światowej.

Premiera Another War!

Fajek, 10 maja 2002, 12:14

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera Another War – pierwszej gry typu cRPG osadzonej w realiach drugiej wojny światowej. Gra jest w pełni rodzimą produkcją, dlatego też szczególnie zasługuje na zainteresowanie...

Another War w Hyperze

Fajek, 26 kwietnia 2002, 16:01

Premiera Another War, niezwykłej gry RPG, w dodatku całkowicie polskiej, zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy, którzy są ciekawi, jak powstawała gra, kim są jej twórcy, a także jak gra właściwie wygląda, mogą już jutro obejrzeć specjalny program...

Demo polskiej superprodukcji cRPG - Another War

Solnica, 24 kwietnia 2002, 09:43

Zgodnie z wczorajszymi obietnicami mamy dzisiaj dla Was niespodziankę w postaci grywalnego dema Another War, pierwszej, tworzonej przez nasz rodzimy zespół Mirage Interactive gry cRPG osadzonej w realiach II Wojny Światowej.

Oficjalna strona gry Another War

Fajek, 23 kwietnia 2002, 16:24

Another War – pierwsza gra cRPG osadzona w realiach II Wojny Światowej. Takim sloganem reklamowana jest gra autorstwa Mirage Interactive a wydawana przez firmę IM Group (Cenega). Nasz wortal objął patronat internetowy nad tym tytułem co wiąże się również z otwarciem oficjalnej strony gry.

Another War - polska superprodukcja na horyzoncie!

Sznur, 18 kwietnia 2002, 17:43

Dziesiątego maja wszystkich polskich miłośników cRPG czeka nie lada wydarzenia. Jest to bowiem data premiery pierwszego polskiej gry cRPG, która śmiało mogłaby rywalizować z tak uznanymi tytułami jak Baldur’s Gate czy Fallout. Barwna fabuła, mnóstwo przygód, nieliniowa akcja, tajne laboratoria – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają nas w świecie Another War.

Another War na DVD

Fajek, 28 marca 2002, 17:00

Gra Another War ukaże się także w wersji DVD! W specjalnej, kolekcjonerskiej edycji na 1 płycie DVD znajdzie się również półgodzinny program wyprodukowany przez redakcję magazynu Hyper.

Wkrótce premiera Another War - pierwszej polskiej gry cRPG

Fajek, 14 marca 2002, 15:22

Zbliża się premiera najnowszej produkcji Mirage – Another War – która ma mieć miejsce 10 maja.

Another War nadciąga

Łosiu, 9 lutego 2002, 11:15

Prace nad Another War, najnowszym projektem firmy Mirage Interactive powoli dobiegają do końca. Jak poformował wydawca gry, firma IM Group, właśnie zakończyły się nagrania głosów lektorów i rozpoczął się proces dołączenia materiału dźwiękowego do gry.

Zapowiedź: Another War

Fajek, 17 stycznia 2002, 10:47

Gier w Polsce nie produkuje się zbyt dużo. Owszem, sytuacja ta ulega zmianie, jednak nadal ilości tytułów wypuszczanych przez naszych rodzimych deweloperów są znikome. Pomimo tego, wydanym dotąd grom (polskim), udało się „obsadzić” praktycznie wszystkie gatunki. Był FPS Mortyr, było mnóstwo strategii z serii Earth, były przygodówki (rewelacyjny Schizm), strzelanki i gry zręcznosciowe (Heli Heroes, Pet Racer). Jednak do dziś żaden polski producent nie stworzył gry z gatunku cRPG. Ten stan rzeczy zmieni się już niebawem za sprawą gry Mirage i gry zatytułowanej Another War.

Another War – poszukiwani betatesterzy

Solnica, 23 września 2001, 14:10

Firma Mirage Interactive poszukuje betatesterów do swojej najnowszej gry na PC zatytułowanej Another War.

Another War na ECTS

Fajek, 31 sierpnia 2001, 13:43

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się drugie co do wielkości targi gier komputerowych na świecie, londyńskie ECTS. I właśnie na nich firma CENEGA N.V. w której skład wchodzi IM Group sp. z o.o. oraz czeska Bohemia Interactive po raz pierwszy zaprezentuje demonstracyjną wersję Another War.

Co nowego szykuje nam Mirage Interactive?

Sznur, 9 maja 2001, 18:25

Ponownie daje znać o sobie grupa Mirage Inteactive, którą pamiętamy ze stworzenia, jeszcze pod nazwą Mirage Media, znanej na całym świecie gry akcji Mortyr. Po połączeniu się w 2000 roku z firmą IPS, powstała silna grupa wydawnicza IM Group, a Mirage zajął się wyłącznie produkcją gier. Na pierwsze efekty przyjdzie jeszcze zaczekać, ale wcale nie tak długo.