Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Silent Hill Origins

Nowy Silent Hill będzie grą FPS?

Adrian Werner, 22 kwietnia 2010, 09:18

Niedawno pisaliśmy o następnej części cyklu Silent Hill, nad którą pracuje czeskie studio deweloperskie Vatra Games. Najnowsze plotki sugerują, że gra może stanowić radykalne odejście od tradycji serii.

Czesi pracują nad nową grą z serii Silent Hill

Olek, 10 kwietnia 2010, 11:30

Zorganizowana w San Francisco konferencja prasowa firmy Konami zakończyła się niespodzianką. Tuż przed finałem spotkania dziennikarzom pokazano krótki filmik, zapowiadający kolejną grę z serii Silent Hill. Prace nad nią powierzono czeskiemu studiu deweloperskiemu Vatra Games.

Powstanie druga odsłona filmu Silent Hill

Jiker, 15 września 2009, 14:52

Serwis Hollywood Reporter poinformował, że Roger Avary oraz Samuel Hadida z firmy Davis Films – autorzy scenariusza do filmu Silent Hill z 2006 roku, bazującego na popularnej serii survival horrorów – otrzymali zielone światło na rozpoczęcie prac nad drugą częścią swojego obrazu. Jej produkcja ruszy po nakręceniu czwartej odsłony Resident Evil.

Najnowsza odsłona Silent Hill ukaże się na Nintendo Wii

Exil, 2 kwietnia 2009, 10:12

Seria popularnych survival-horrorów Silent Hill po latach doczeka się swojej pełnoprawnej odsłony na konsoli Nintendo. Gra ma być zmodyfikowaną na potrzeby Wii pierwszą odsłoną cyklu z PlayStation. Jej tytuł będzie brzmieć Silent Hill: Shattered Memories.

Remake Silent Hill w wersji na Wii; Climax robi trzy horrory?

Filip „fsm” Grabski, 26 lutego 2009, 12:42

Wieść gminna niesie, że Nintendo Wii niedługo doczekać się może kolejnej poważnej, dorosłej i strasznej gry. Niedawno EA zaczęło straszyć Dead Space Extraction, a od dzisiaj będziemy się bać Silent Hill?

Kolejne plotki na temat Silent Hill Origins w wersji na PS2

Misiek, 17 stycznia 2008, 18:50

O pierwszych plotkach dotyczących Silent Hill Origins w wersji na PS2 donosiliśmy Wam już kilka dni temu. Teraz światło dzienne ujrzały kolejne doniesienia sugerujące, że jest naprawdę duża szansa na konwersję wspomnianego tytułu z PSP na PlayStation 2.

Czy Silent Hill Origins trafi na PlayStation 2?

Przemysław Zamęcki, 12 grudnia 2007, 07:55

Na stronie internetowej producenta Silent Hill Origins ukazała się notka informująca o trwających obecnie pracach nad niezatytułowaną jeszcze grą dla koncernu Konami – wydawcy wszystkich poprzednich części Silent Hill. Jej premiera została ogłoszona na marzec 2008 roku.

Kompozytor ścieżki dźwiękowej do Silent Hill pracuje nad własną grą

Metatron, 10 listopada 2007, 12:33

Akira Yamaoka to doskonale znany fanom serii Silent Hill kompozytor. To właśnie on stworzył niezapomnianą ścieżkę dźwiękową do gier o Cichym Wzgórzu, która doskonale pomagała w tworzeniu mrocznego, surrealistycznego klimatu – tak uwielbianego przez miłośników flagowego horroru Konami. Jak się okazało, poza tworzeniem muzyki, kompozytor pracuje nad pewnym tajemniczym projektem.

Gra Silent Hill: Origins już w sprzedaży

Metatron, 7 listopada 2007, 13:19

Kiedy Konami zapowiedziało wydanie na PSP gry Silent Hill: Origins, wielu fanów serii zaczęło się niepokoić, czy niewielki ekran konsolki przenośnej będzie w stanie oddać przerażający klimat tonącego we mgle miasta. Amerykańscy gracze mogą się już przekonać, czy ich obawy były słuszne – produkcja od wczoraj jest już do nabycia.

Demo gry Silent Hill: Origins wyciekło do Internetu

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2007, 10:09

Karl Jeffery – szef brytyjskiej firmy Climax – stwierdził w rozmowie z redaktorem serwisu GamesIndustry, że to nie jego studio odpowiada za wyciek wersji demonstracyjnej gry Silent Hill: Origins, która w niedzielę pojawiła się w Internecie.

Line-up Konami na targi w Lipsku

Elrond, 21 sierpnia 2007, 21:57

Wśród "wystawiających" swoje tytuły na tegorocznych targach Games Convention pojawi się również firma Konami, która zdecydowała się na podanie do wiadomości tytułów, którymi chce przyciągnąć graczy do swoich stoisk. Z pewnością głównym punktem pokazów będzie pierwsza, europejska prezentacja rozgrywki w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

Roger Avary nie stworzy scenariusza do filmu Silent Hill 2

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 08:10

Roger Avary nie weźmie udziału w produkcji drugiej odsłony filmowego cyklu Silent Hill. Scenarzysta zrezygnował z projektu, gdy dowiedział się, że w pracach nad obrazem nie weźmie udziału reżyser Christophe Gans.

Silent Hill 5 w produkcji!

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 08:47

Serwis Game Informer nie wprowadził nas przedwczoraj w błąd. Koncern Konami Digital Entertainment, Inc. faktycznie zapowiedział nową grę z serii Silent Hill podczas tegorocznej edycji targów E3 Media & Business Summit. Kolejna, piąta już odsłona popularnego cyklu, przygotowywana jest z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Silent Hill 5 na E3?

Vercetti, 10 lipca 2007, 13:40

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin japoński koncern Konami zapowie oficjalnie pełnoprawną, piątą odsłonę swego sztandarowego survival horroru. Silent Hill 5 ma zostać pokazany na rozpoczynających się jutro targach E3 Media & Business Summit.

Silent Hill 5 jeszcze w tym roku?

Vercetti, 29 maja 2007, 15:12

Choć piąta odsłona popularnej serii survival horrorów ze stajni Konami nie została jeszcze oficjalnie zaanonsowana, to regularnie - co kilka tygodni - w branży pojawiają się na jej temat szczątkowe przecieki. Tak jest również i tym razem, o czym możemy przekonać się zaglądając do najnowszego numeru magazynu Electronic Gaming Monthly.

Christophe Gans nie chce reżyserować filmu Silent Hill 2?

Krystian Smoszna, 24 kwietnia 2007, 08:59

Jeśli ktoś łudził się, że za tworzenie drugiej odsłony filmowego cyklu Silent Hill weźmie się Christophe Gans, może powoli porzucać nadzieję. Producent tego obrazu – Don Carmody – daje do zrozumienia, że francuski reżyser nie chce angażować się w projekt.

Silent Hill 5 trafi równolegle do posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360?

eLKaeR, 21 kwietnia 2007, 08:44

Silent Hill jest jedną z tych serii, która wprawdzie nie doczekała się jeszcze oficjalnej zapowiedzi przeniesienia na platformy nowej generacji, ale na pewno nie uniknie takiego losu. Akira Yamaoka ujawnił właśnie w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu GamePro garść ciekawostek, odnośnie nadchodzącej pozycji, określanej mianem Silent Hill 5.

Christophe Gans nie podjął jeszcze decyzji o reżyserii filmu Silent Hill 2

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:30

Film Silent Hill zarobił na całym świecie blisko sto milionów dolarów (przy wydanych pięćdziesięciu), nie powinny zatem dziwić plany jego twórców dotyczące nakręcenia kolejnej ekranizacji popularnej serii gier. O tym, że sprawa nabiera rumieńców, próbuje przekonać nas Laurie Holden – odtwórczyni roli Cybil Bennett w obrazie Christopha Gansa.

Silent Hill trafia na automaty

Metatron, 16 lutego 2007, 14:18

Podczas odbywających się w Japonii targów Arcade Operator’s Union 2007, które, jak sama nazwa wskazuje, poświęcone są automatom arcade, zostało przedstawionych kilka ciekawych pozycji. Jedną z nich jest Tekken 6, o którym możecie przeczytać tutaj. Drugą z interesujących gier jest produkcja o tytule Silent Hill Arcade.

Współpracownicy Tarantino i Pratchetta tworzą scenariusz sequela filmu pt. Silent Hill

eLKaeR, 28 grudnia 2006, 11:11

Na tle innych kinowych adaptacji gier, film pt. Silent Hill prezentuje się całkiem nieźle. Wyreżyserował go Christophe Gans, który ujawnił właśnie, że trwają już prace nad kontynuacją jego cokolwiek udanego dzieła. Konkretnie twórca ów wymienił z nazwiska ludzi, piszących scenariusz drugiej części filmowego "Cichego Wzgórza".

Nowy Silent Hill

Kull, 28 listopada 2006, 10:36

Redaktorzy magazynu Official Playstation Magazine przeprowadzili wywiad z Akirą Yamaoką, producentem i kompozytorem muzyki do serii Silent Hill. Japończyk zdradził, że trwają prace nad kolejną częścią Cichego Wzgórza, a powstająca (na razie jedynie) na PS3 nowa gra będzie w znacznym stopniu różnić się od swoich poprzedniczek.

Konami na targach Tokyo Game Show 2006

Jiker, 14 września 2006, 15:17

Japońska firma Konami ujawniła listę gier, które zostaną przez nią zaprezentowane w trakcie nadciągających targów Tokyo Game Show 2006 (22-24 września). Znalazły się wśród nich pozycje na następujące platformy: Wii, PS3, Xbox 360, PS2, PSP oraz Nintendo DS.

GOL na GC 2006: Silent Hill Origins

Krzysztof Gonciarz, 27 sierpnia 2006, 14:04

Słabo się dzieje w kwestii PSP, bardzo słabo. Targi Games Convention tylko uwypukliły braki naprawdę dobrych gier na tę konsolkę, a nawet, o zgrozo, braki zapowiedzi takowych.

Film Silent Hill na DVD, UMD i Blu-ray już w sierpniu

Krystian Smoszna, 4 lipca 2006, 09:16

Firma Sony Picture Home Entertainment poinformowała wczoraj, że już wkrótce opublikuje na rynku film Silent Hill w trzech wersjach: DVD, UMD oraz Blu-ray. Obraz Christophe’a Gansa będzie można kupić w Stanach Zjednoczonych 22 sierpnia bieżącego roku.

Ku konsoli PlayStation Portable zmierza Silent Hill Origins

eLKaeR, 10 maja 2006, 09:09

Blisko miesiąc temu pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat gry Silent Hill: Original Sin dla PlayStation Portable. Podczas E3 2006 przedstawiciele koncernu Konami oświadczyli, że faktyczna, aczkolwiek ciągle robocza, nazwa nowego projektu brzmi Silent Hill Origins (debiut w 2007 roku). Warto zauważyć, iż niniejsza pozycja nie stanowi konwersji z innego systemu elektroniczno-rozrywkowego.