Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Sid Meier's Pirates!

Promocje mobilne na weekend 11–12 października (m.in. Shadowrun Returns, The Room Two)

Jiker, 11 października 2014, 09:45

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Shadowrun Returns, The Room Two, Need For Speed: Most Wanted i Sid Meier’s Pirates!.

Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią

Rock Alone, 5 maja 2010, 09:30

Tej jesieni na konsolach Nintendo Wii, zawita Sid Meier's Pirates! Ta klasyczna gra o morskich przygodach, której pierwsza wersja pamięta jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku, będzie według twórców, doskonale pasować do tej platformy.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10

Jiker, 23 kwietnia 2010, 12:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji The Settlers 7 i Uncharted 2: Among Thieves, darmowym DLC do MAG, restrukturyzacji w firmie SEGA, a także zwolnieniach w Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

Nowe gry w ofercie Xbox Originals już 11 lutego

Metatron, 5 lutego 2008, 17:29

Wraz z ostatnią aktualizacją dashboardu X360, serwis Xbox LIVE wzbogacił się o nową usługę, Xbox Originals. Dzięki niej posiadacze konsoli mogą pobrać na twardy dysk pełne wersje gier z pierwszego Xboksa, płacąc za każdą 1200 MP. Niestety od czasu aktualizacji skromna oferta usługi wzbogaciła się zaledwie o jeden tytuł. Na szczęście niedługo dołączą do niej trzy kolejne – i to nie byle jakie.

Sid Meier myśli o MMO

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 11:34

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Sid Meier’s Pirates! na PSP w złocie

Metatron, 11 stycznia 2007, 11:22

Przeznaczona na konsolę PSP wersja gry przygodowo-strategicznej Sid Meier’s Pirates! osiągnęła status „złoty”. Jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie dzielą miłośników korsarstwa od jej premiery, która mieć będzie miejsce 22 stycznia.

Gra Sid Meier's Pirates! doczeka się konwersji na PSP

Krystian Smoszna, 16 listopada 2006, 10:31

Niewiele ponad trzy miesiące dzielą nas od premiery gry Sid Meier’s Pirates! w wersji na konsolę PlayStation Portable. Remake klasycznej gry z 1987 roku ukazał się najpierw na PC, później na konsolę Xbox. Teraz przyszedł czas na handheld firmy Sony.

Koncern 2K Games będzie dystrybuował swoje produkty za pośrednictwem usługi Steam

Krystian Smoszna, 25 października 2006, 10:07

Stworzona przez firmę Valve Corporation usługa Steam, to już prawdziwa potęga w dziedzinie elektronicznej dystrybucji gier. Ogromny potencjał systemu, który ma już ponad dziesięć milionów zarejestrowanych użytkowników, został zauważony przez potentatów w branży elektronicznej rozrywki.

Czy Sid Meier zdradzi już jutro plany firmy Firaxis Games na 2006 rok?

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 08:07

Jeśli wierzyć doniesieniom redaktorów serwisu Kotaku, już jutro dowiemy się nad czym pracuje obecnie Sid Meier oraz studio Firaxis Games. Przedstawiciele firmy mają ujawnić aktualny plan wydawniczy na specjalnym spotkaniu, które odbędzie się po uroczystości odsłonięcia gwiazd w alei Walk of Game.

Sid Meier w ogniu pytań

ComCo, 30 listopada 2005, 13:09

Redaktorzy zachodniego serwisu Eurogamer przeprowadzili ostatnio interesujący wywiad z Sidem Meierem, człowiekiem-legendą branży gier, który stoi za takimi tytułami jak Pirates!, Alpha Centauri, czy Civilization. Nie zabrakło pytań o ostatnio wydaną Civilization IV, przyszłe plany Sida i… jego emeryturę.

Firaxis Games częścią Take-Two Interactive

eLKaeR, 8 listopada 2005, 15:55

Sid Meier’s Pirates i Sid Meier’s Civilization IV, czyli dwa stosunkowo świeże hity z firmy Firaxis Games, zostały wydane pod marką 2K Games, należącą do amerykańskiej korporacji Take-Two Interactive. Jednakże rynkowa sytuacja Jeffa Brigsa, Sida Meiera i drużyny uległa właśnie dość istotnej zmianie, ponieważ ten ostatni koncern przejął kontrolę nad dotychczas samodzielnymi developerami.

Czat z Sidem Meierem

Krystian Smoszna, 23 września 2005, 07:07

Już w najbliższy poniedziałek wielbiciele gier Sida Meiera będą mogli spotkać się z nim w sieci na specjalnie zorganizowanym czacie. Dyskusja z legendarnym założycielem firmy MicroProse związana jest z dodatkiem Even the Odds do Sid Meier’s Pirates! w wersji na konsolę Xbox, ale niewykluczone, że mistrz odpowie również na pytania dotyczące swojej najnowszej produkcji, czyli Civilization IV.

Piraci Sida Meiera od wczoraj podbijają serca konsolowców

Krystian Smoszna, 14 lipca 2005, 10:47

Firma Firaxis Games poinformowała wczoraj, że jej ostatni produkt o nazwie Sid Meier’s Pirates! – przygotowany z myślą o użytkownikach konsoli Xbox – trafił wczoraj na półki amerykańskich sklepów. Program został wydany przez firmę 2K Games, która niedawno uzyskała ku temu niezbędne prawa od dotychczasowego posiadacza licencji – koncernu Atari.

Nowości w Sid Meier's Pirates! dla konsoli Xbox

eLKaeR, 9 lipca 2005, 15:15

Dobiega końca oczekiwanie posiadaczy platformy Xbox na konwersję programu pt. Sid Meier’s Pirates!, dostępnego od schyłku listopada minionego roku dla użytkowników PeCetów. Cierpliwość entuzjastów konsoli marki Microsoft zostanie jednak wynagrodzona, gdyż otrzymają oni szereg ciekawych bonusów.

Więcej szczegółów na temat trybu multiplayer w Xbox-owej wersji Sid Meier's Pirates!

Krystian Smoszna, 28 czerwca 2005, 07:16

Wielbiciele gry Sid Meier’s Pirates! zapewne wiedzą już, że najnowsza wersja programu przeznaczona dla użytkowników Xbox-ów, będzie różnić się od PeCetowej edycji paroma szczegółami. Jednym z nich jest rozbudowany tryb potyczek morskich dla wielu graczy, który pozwoli bawić się nawet czterem osobom naraz. Producent Piratów! podzielił się konkretnymi informacjami na temat tego wariantu rozgrywki.

Sid Meier's Pirates! w 2K Games, polska premiera pod dużym znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 4 maja 2005, 08:58

Koncern Take 2 Interactive wyraźnie polubił się z Firaxis Games. Zaczęło się od wykupienia za sumę 22 milionów dolarów marki Civilization, co pozwoliło ekipie Sida Meiera na spokojne prace nad czwartą odsłoną legendarnej strategii. Wczoraj poinformowano o kolejnej transakcji, tym razem dotyczącej marki Pirates!

Poradnik: Sid Meier’s Pirates!

Redakcja GRYOnline.pl, 7 kwietnia 2005, 19:28

Poradnik ten jest wyczerpującym zbiorem informacji na temat najnowszej odsłony gry Sid Meier’s Pirates!, a zawarta w nim skondensowana dawka wiadomości z pewnością dobrze przysłuży się podbijaniu karaibskich osad i zatapianiu wrogich okrętów.

Niespodzianka od Firaxis dla użytkowników Sid Meier's Pirates!

Krystian Smoszna, 24 marca 2005, 10:07

Firma Firaxis Games przygotowała niespodziankę dla wszystkich fanów wydanej pod koniec ubiegłego roku gry Sid Meier’s Pirates! W opublikowanym wczoraj zestawie o nazwie „Special Theme Pack” znalazły się elementy uatrakcyjniające wygląd naszej floty, nowy utwór muzyczny oraz premierowe postacie.

Pod piracką banderą... cz. 9

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2005, 16:23

Czas zakończyć opowieść o Piratach! Sida Meiera. Przez osiem kolejnych dni przyglądnęliśmy się obu wersjom Piratów!, jakie ukazały się w latach 1987 i 1993. Przybliżyliśmy również sylwetkę Sida Meiera i powiedzieliśmy coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach i słynnych korsarzach. Zgodnie z obietnicą daną wczoraj, dzisiaj podsumujemy fakty historyczne oraz zachęcimy Was do sięgnięcia po najnowszą odsłonę gry.

Pod piracką banderą... cz. 8

CDP.pl Press Release, 12 stycznia 2005, 11:19

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. Powiedzieliśmy również coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach i słynnych korsarzach. Zgodnie z obietnicą daną wczoraj, kontynuujemy ten ostatni temat.

Pod piracką banderą... cz. 7

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 10:27

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. Powiedzieliśmy również coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach i słynnych korsarzach. Zgodnie z obietnicą daną wczoraj, kontynuujemy ten ostatni temat.

Pod piracką banderą... cz. 6

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2005, 12:34

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. Powiedzieliśmy również coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach. Zgodnie z obietnicą daną wczoraj, przyjrzymy się sylwetką najsłynniejszych piratów.

Pod piracką banderą... cz. 5

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2005, 16:01

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. Powiedzieliśmy również coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach. Dzisiaj poznamy kilka podstawowych pojęć w tym temacie.

Pod piracką banderą... cz. 4

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2005, 17:38

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. W kolejnych odcinkach naszego artykułu spróbujemy skupić się na historii karaibskiego piractwa i odnieść ją do tego, co możemy zobaczyć w grze.

Pod piracką banderą... cz. 3

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2005, 13:27

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także pierwszej wersji Piratów!, która po raz pierwszy pojawiła się na komputerach Commodore 64. Dzisiaj czas zająć się reedycją klasycznego hitu, nazwaną „złotą”.