Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Penumbra: Przebudzenie

Chiński trop nowej gry twórców Amnesia: Mroczny Obłęd

Olek, 10 lutego 2012, 18:13

Next Frictional Game - tak zatytułowana została zagadkowa strona w Internecie, która najprawdopodobniej zwiastuje nową grę twórców serii Penumbra. Deweloperzy ze szwedzkiego studia Frictional Games nie pozostawiają wątpliwości, że będzie to ich kolejny horror.

Nowy tytuł producenta gry Amnesia: The Dark Descent pojawi się również na konsolach

Ender, 10 września 2011, 12:28

Przedstawiciel Frictional Games, odpowiadającego za grę Amnesia: The Dark Descent, zdradził plany studia na najbliższe lata oraz odniósł się do ewentualnej produkcji gier na konsole.

Amnesia: The Dark Descent sukcesem finansowym

Taven, 26 października 2010, 13:15

Frictional Games, studio deweloperskie, którego członkowie najlepiej znani są z serii horrorów Penumbra, należy ostatnio do jednych z najbardziej wylewnych w świecie gier wideo. Po ponad miesiącu, na specjalnym blogu, ponownie podzieliło się ono przemyśleniami na temat odbioru swojego najnowszego dzieła – Amnesia: The Dark Descent.

Sukces pakietu Humble Indie Bundle

Jiker, 19 maja 2010, 11:56

Poznaliśmy ostateczny wynik finansowy akcji Humble Indie Bundle (PC, Max, Linux), dzięki której za niewielką cenę można było nabyć zestaw niezależnych gier i wesprzeć tym samym dwie organizacje charytatywne. Finalny rezultat pokazuje, że odniesiono za jej sprawą wielki sukces.

Pakiet gier niezależnych zebrał już ponad milion dolarów

Adrian Werner, 13 maja 2010, 09:30

Nieco ponad tydzień temu ruszyła akcja o nazwie Humble Indie Bundle, dzięki której można za grosze kupić zestaw niezależnych gier i jednocześnie wesprzeć organizacje charytatywne. Wiemy już, że inicjatywa ta okazała się olbrzymim sukcesem.

Pakiet gier niezależnych zebrał już ponad pół miliona dolarów

Hed, 9 maja 2010, 13:09

Kilka dni temu pisaliśmy o Humble Indie Bundle, czyli pakiecie gier niezależnych, który można kupić za dowolną cenę i przekazać część ustalonej kwoty na działalność organizacji charytatywnych. Pomysł przyniósł już ponad 600 tysięcy dolarów, z czego co najmniej 150 tysięcy trafi na szczytne cele. Dzięki statystykom wiemy, którzy użytkownicy dali najwięcej.

Najtańszy pakiet gier niezależnych wspiera organizacje charytatywne

Hed, 5 maja 2010, 09:02

W sieci pojawiła się dość niespotykana i szczytna oferta, dzięki której można kupić kilka naprawdę dobrych niezależnych gier i jednocześnie wesprzeć dwie organizacje charytatywne. W pakiecie Humble Indie Bundle znajdują się między innymi produkcje World of Goo, czy Penumbra: Przebudzenie, a najlepsze jest to, że cena całości zależy od hojności gracza.

Osiem nowych tytułów w Extra Klasyce

Crash, 11 września 2009, 11:05

Dzięki staraniom firmy CD Projekt, na terenie całego kraju do sklepów powędrowały nowe odsłony gier z serii Extra Klasyka. Graczy, z nieco mniej zasobnym portfelem, powinien ucieszyć fakt, iż wśród ośmiu nowości, pojawiły się takie hity jak Stranglehold czy Supreme Commander: W obliczu wroga.

Seria Penumbra na Steamie nieprzyzwoicie tanio

Elrond, 7 czerwca 2009, 11:21

Kontynuacja weekendowych promocji na Steamie – tym razem gratka dla miłośników przygodówek utrzymanych w konwencji horroru. Aż o 75% spadła cena złotej edycji Penumbra: Black Plague (zawiera dodatek Requiem) oraz Penumbra: Overture – nic, tylko kupować!

Frictional Games przedstawia pierwszy film z nowej gry

Exil, 1 kwietnia 2009, 10:45

Szwedzka, niezależna firma Frictional Games, odpowiedzialna za cykl mrocznych przygodówek Penumbra, przedstawiła dziś krótki filmik oraz screeny ze swojego najnowszego dzieła. Gra ma być survival-horrorem z widokiem z oczu bohatera, a aktualny tytuł produkcji to Unknown.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 grudnia 2008)

Jiker, 3 grudnia 2008, 12:14

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: łatka do Far Cry 2, promocja na Good Old Games, Nintendo bez patentu na nazwę Wii Remote, premiera nowego oprogramowania do PlayStation 3, łączenie serwerów Age of Conan jeszcze przed świętami i inne. Życzymy miłej lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 listopada 2008)

Jiker, 3 listopada 2008, 11:16

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: kolekcja gier z cyklu Penumbra, starsze produkcje Xbox Live Arcade z obsługą awatarów, Naruto z dodatkami i wersją demonstracyjną. Zapraszamy do lektury.

Tajemniczy projekt twórców Penumbry

Hed, 23 września 2008, 11:54

Firma Frictional Games, twórcy dobrze znanej serii horrorów Penumbra, zapowiedzieli nowy projekt. Jak można było się spodziewać nowe dzieło to kolejny mroczny horror. Niestety nie poznaliśmy jeszcze jego tytułu. Znamy za to kilka ogólnych wytycznych co do charakteru gry oraz pierwsze grafiki przedstawiające stylistykę projektu.

Premiera dodatku do Penumbry

Hed, 28 sierpnia 2008, 09:54

Dodatki w świecie przygodówek nie zdarzają się często. Z tym większą satysfakcją informujemy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sieci pojawił się kolejny tytuł z, utrzymanej w konwencji horroru, serii Penumbra. Jest nim Requiem, który wymaga posiadania części zatytułowanej Czarna plaga.

Penumbra: Requiem w sierpniu

vampire, 17 czerwca 2008, 14:20

Wczoraj firma Paradox Interactive, wydawca horrorowej przygodówki, Penumbra, podała datę premiery najnowszego epizodu tej serii. Zatytułowany jest on Requiem, a 27 sierpnia będzie dostępny do pobrania - odpłatnie za pośrednictwem serwisu GamersGate. Póki co nie wiemy jaki będzie koszt jego zakupu.

Porzucony projekt twórcy Penumbra do pobrania za darmo

vampire, 14 maja 2008, 11:45

Unbirth jest pierwszym projektem Thomasa Gripa, założyciela studia Frictional Games znanego z cyklu Penumbra. Niestety z różnych względów nigdy nie ujrzał światła dziennego jako produkt komercyjny. Jednak twórca tej przygodówki uległ w końcu prośbom fanów Penumbry i zdecydował się udostępnić wersję alfa gry w sieci torrent. Pliki możemy znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Zapowiedziano nową grę z serii Penumbra

Von Zay, 16 kwietnia 2008, 17:11

Dobre wieści dla miłośników zabawy z dreszczykiem – jak podaje wydawca Paradox Interactive – Frictional Games pracuję nad kontynuacją serii Penumbra. Nowa część nosić będzie podtytuł Requiem.

Pierwsze informacje na temat fabuły gry Penumbra: Black Plague

Metatron, 8 października 2007, 09:38

W połowie września informowaliśmy o tym, że firma Paradox Interactive zapowiedziała kontynuację gry Penumbra: Overture zatytułowaną Penumbra: Black Plague. Wtedy nie udostępniono jednak żadnych informacji na temat fabuły powstającej produkcji. W piątek opublikowano wiadomość, w której przybliżono graczom ten aspekt gry.

Szwedzi z Paradox Interactive zapowiedzieli drugą odsłonę cyklu Penumbra

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 18:15

Znany jest już podtytuł drugiej odsłony cyklu Penumbra, który w wersji komercyjnej został zapoczątkowany w marcu. Gra będzie nosić nazwę Black Plague i zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wydaniem programu zajmie się szwedzka firma Paradox Interactive.

Penumbra: Overture już do pobrania

Metatron, 2 kwietnia 2007, 12:03

Gracze, którzy z zapałem oddawali się zgłębianiu mrocznych zagadek Grenlandii w produkcji zatytułowanej Penumbra z pewnością ucieszą się z wiadomości, że pierwszy epizod jej komercyjnej wersji ukazał się zgodnie z planem i jest dostępny do pobrania za opłatą w wysokości 19,99$.

Penumbra: Overture trafi do systemu elektronicznej dystrybucji firmy Strategy First

Krystian Smoszna, 21 marca 2007, 10:52

Już za dziewięć dni grę Penumbra: Overture będzie można nabyć za pośrednictwem internetowego sklepu firmy Strategy First. Szwedzki producent – studio Frictional Games – podpisał porozumienie z wymienionym wyżej wydawcą, dzięki czemu jego debiutancki twór będzie dostępny dla użytkowników z całego świata.

Penumbra: Overture w "złocie"

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 16:50

Przedstawiciele szwedzkiego studia Frictional Games zakończyli prace nad pierwszą odsłoną cyklu Penumbra. Z opublikowanego w piątek oficjalnego oświadczenia prasowego wynika, że płyta z programem trafiła już do tłoczni.

Penumbra: Overture zostanie wydana w systemie elektronicznej dystrybucji GamersGate

Krystian Smoszna, 5 lutego 2007, 08:18

Szwedzka firma Frictional Games poinformowała w sobotę, że komercyjna wersja jej debiutanckiego produktu o nazwie Penumbra: Overture, zostanie opublikowana za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji GamersGate.

Got Game Entertainment wydawcą gry Penumbra w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 21 grudnia 2006, 10:46

Po wielu tygodniach bezskutecznych starań, pracownikom szwedzkiego studia Frictional Games udało się znaleźć wydawcę gry Penumbra w Stanach Zjednoczonych. Program zostanie opublikowany za oceanem przez firmę Got Game Entertainment.

Penumbra zostanie wydana w trzech epizodach

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 07:54

Członkom szwedzkiego studia Frictional Games udało się już znaleźć wydawcę dla swojego pierwszego, komercyjnego programu, który nosi tytuł Penumbra: Overture. Gra zostanie opublikowana na rynku przez firmę Lexicon Entertainment.