Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 sierpnia 2019, 09:30

autor: Serek

Zintegrowanie Instagram Direct i Messengera w 2020 roku

Bloomberg donosi, że w 2020 roku Facebook umożliwi czat między użytkownikami Instagrama i Messengera. Będzie to pierwszy krok na zapowiedzianej przez Marka Zuckerberga drodze do zintegrowania platform giganta.

Niebawem integracja Messengera z Twitterem, TeamSpeakiem, Discordem i GG. - Zintegrowanie Instagram Direct i Messengera w 2020 roku - wiadomość - 2019-08-13
Niebawem integracja Messengera z Twitterem, TeamSpeakiem, Discordem i GG.

Mark Zuckerberg ma zamiar postawić duży krok na drodze do pełnej integracji platform działających w środowisku Facebooka. Jak chce tego dokonać? Koncern planuje umożliwić wymianę informacji w formie czatu pomiędzy Instagramem a Messengerem. Z informacji uzyskanych przez Bloomberga (i udostępnionych przez serwis Wirtualne Media) wynika, że nowa funkcja zostanie oddana w ręce użytkowników w 2020 roku. Przyszłość będzie jeszcze ciekawsza, bowiem wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych w komunikatorze Instagram Direct w pewnym momencie zaowocuje możliwością stosowania chatbotów.

Chatboty, których Messenger używa od jakiegoś czasu, stały się świetnym narzędziem do kontaktowania się z klientem, stosowanym przez wiele dużych firm. Ich zadaniem jest prowadzenie konwersacji w jak najbardziej naturalny sposób. Niestety, nieświadomi użytkownicy bardzo często mają wrażenie, że rozmawiają z „żywym” człowiekiem. Pojawienie się chatbotów na Instagramie zdecydowanie zwiększy dodatkowe możliwości monetyzacji serwisu. I prawdopodobnie nie spodoba się użytkownikom.

Plany zintegrowania kilku platform pojawiły się już w marcu tego roku. - Zintegrowanie Instagram Direct i Messengera w 2020 roku - wiadomość - 2019-08-13
Plany zintegrowania kilku platform pojawiły się już w marcu tego roku.

Warto dodać, że zintegrowanie Instagram Direct oraz Messengera jest tylko pierwszym etapem większej metamorfozy. Mark Zuckerberg kilka miesięcy temu zapowiedział, że niebawem doświadczymy bezproblemowej komunikacji pomiędzy użytkownikami Messengera, Instagrama i WhatsAppa. Pojawił się również projekt zintegrowania facebookowych platform z wiadomościami SMS. Czy „cross-play” między dużymi komunikatorami rzeczywiście jest potrzebny?

  1. Oficjalna strona Facebooka
  2. Oficjalna strona Instagrama
  3. Oficjalna strona Messengera