Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 marca 2019, 10:55

autor: Serek

Xiaomi Redmi Note 7 - znamy prawdopodobną cenę w Polsce

Poznaliśmy prawdopodobną cenę smartfona Xiaomi Redmi Note 7 w Polsce. Zapłacimy za niego nieco więcej niż na Zachodzie, ale nadal będzie to atrakcyjna kwota, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości urządzenia.

Premiera Xiaomi Redmi Note 7 w Polsce już za 2 dni. - Xiaomi Redmi Note 7 - znamy prawdopodobną cenę w Polsce - wiadomość - 2019-03-12
Premiera Xiaomi Redmi Note 7 w Polsce już za 2 dni.

14 marca odbędzie się oficjalna premiera smartfona Xiaomi Redmi Note 7 w Polsce. Urządzenie pojawiło się już wcześniej w Chinach, a także w Hiszpanii. Podobnie jak w przypadku modelu Mi 9, prawdopodobną cenę sprzętu w Polsce ujawnił sklep x-kom.pl. Na stronie sprzedawcy pojawiło się ogłoszenie, według którego za wersję 4/64 GB w kolorze Neptune Blue trzeba będzie zapłacić 999 zł. Cena uboższego modelu (3/32 GB) nie została jeszcze ujawniona, chociaż możemy spodziewać się kosztu niższego o około 100-150 zł.

Żeby mieć taki smartfon nie potrzeba dużo pieniędzy, tylko duże kieszenie.
Żeby mieć taki smartfon nie potrzeba dużo pieniędzy, tylko duże kieszenie.

Niespełna tysiąc złotych za Redmi Note 7 wydaje się być optymalną kwotą, chociaż polscy klienci mogli spodziewać się nieco przystępniejszej ceny. Dla porównania: w Chinach telefon kosztował na starcie 1199 juanów, czyli około 660 złotych. Naturalnie nikt nie zakładał, że w Polsce zapłacimy za nowy smartfon tak mało, ale nawet w innych krajach europejskich jest nieco taniej. W Hiszpanii ten sam model kosztuje 199 euro, czyli około 850 zł. Mimo wszystko trudno znaleźć smartfon, który oferowałby podobne możliwości i nie kosztował sporo ponad tysiąc złotych.

Największymi atutami telefonu są szybki procesor (Snapdragon 660), mocna bateria (4000 mAh), 64 GB wbudowanej pamięci oraz aparat 48 Mpix, korzystający z technologii Tetracell. Warto także wspomnieć, że Xiaomi chce pozbyć się łatki „producenta taniego sprzętu”. Firma planuje inwestować więcej zasobów i tworzyć lepsze produkty, co w konsekwencji przyniesie wyższe ceny.

  1. Oficjalna strona internetowa Xiaomi