Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 stycznia 2020, 10:28

autor: Aquma

Xiaomi Mi Band 5 ma płatności zbliżeniowe, cena podobna do Band 4

Serwis TinzenHelp dotarł do informacji na temat opaski fitnessowej Xiaomi Mi Band 5. Według przecieku ma ona posiadać ekran AMOLED o przekątnej 1,2 cala i większej jasności oraz moduł NFC.

Xiaomi Mi Band 5. - Xiaomi Mi Band 5 ma płatności zbliżeniowe, cena podobna do Band 4 - wiadomość - 2020-01-10
Xiaomi Mi Band 5.

W serwisie TinzenHelp pojawił się przeciek na temat nowej wersji opaski fitnessowej Xiaomi Mi Band. Według tych doniesień „piątka” będzie posiadała jaśniejszy i większy ekran AMOLED (1,2 cala, w poprzednim modelu było to 0,95 cala) oraz nowość, którą wielu użytkowników przyjmie z dużą radością - moduł NFC wspierający system płatności Google Pay.

Co ważne, sprzęt najprawdopodobniej będzie sprzedawany w cenie zbliżonej do swojego poprzednika. W Chinach Xiaomi Mi Band 5 wyceniono podobno na 179 juanów, czyli zaledwie o 10 juanów więcej niż poprzedni model. Warto przypomnieć, że w dniu premiery w oficjalnej polskiej dystrybucji opaska Mi Band 4 była sprzedawana za 149 złotych. Jeszcze mniej (około 90 złotych) można było zapłacić sprowadzając sprzęt z Chin.

Mi Band to bardzo popularna seria urządzeń fitnessowych. Czwarta odsłona opaski chińskiego koncernu jest najlepiej sprzedającym się sprzętem tego typu na świecie (w trzecim kwartale ubiegłego roku do klientów trafiło 12,2 mln sztuk). Dzięki sukcesowi omawianej linii, Xiaomi jest liderem rynku sprzętu ubieralnego (z udziałem na poziomie 27%).

Według informacji redaktorów TinzenHelp, opaska Xiaomi Mi Band 5 zadebiutuje w Chinach 5 czerwca tego roku.

  1. Xiaomi - strona oficjalna