Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 lipca 2020, 14:59

Xiaomi Mi Smart Band 5 - cena i premiera, bez NFC w Europie

Xiaomi zaprezentowało najnowszą wersję swojej opaski fitness Mi Smart Band 5. Kontrowersje wzbudza brak NFC w wersji globalnej.

Xiaomi Mi Band 5 - cena i premiera, bez NFC w Europie - ilustracja #1
Menu angielskie, ale NFC brak…

Xiaomi zapowiedziało całą gamę „inteligentnych” produktów od smartżarówek, przez kamery, po opaskę fitness właśnie. Dokonało tego w trakcie wydarzenia Xiaomi Ecosystem na swoim kanale w serwisie YouTube. Tematem przewodnim eventu była wygoda i personalizacja „inteligentnego” domu i szeroko pojętych urządzeń „lifestyle'owych”.

Jeśli zaś chodzi o samą opaskę, to nie potwierdziły się wcześniejsze przecieki dotyczące Mi Smart Banda 5 i nie będzie on oferował NFC w wersji globalnej, na co wielu użytkowników liczyło. Xiaomi oznajmiło, że jest największym producentem opasek fitness na świecie - firma sprzedała ich już ponad 100 mln. Jeśli chodzi o nowości względem poprzednich generacji, to dodano możliwość personalizacji ekranu poprzez 65 różnych stylów wizualnych i dynamiczne motywy, nowe ćwiczenia, o 20% większy ekran (względem Mi Banda 4), o 50% dokładniejszy sensor PPG (rytmu serca), integrację z aplikacją Mi Home, baterię wystarczającą na 14 dni i przede wszystkim wyczekiwaną przez użytkowników zmianę systemu ładowania na magnetyczne. Ciekawe dodatki w zakresie monitorowania zdrowia to także aplikacje do kontroli poziomu stresu, ćwiczenia głębokiego oddychania i monitorowania cyklu menstruacyjnego.

Cena opaski w serwisie Gearbest wynosi 45,99 dolarów. Mi Smart Band 5 kosztować będzie w Polsce 179 zł. Jego sprzedaż rozpocznie się 20 lipca o godzinie 9:00. Xiaomi przygotowało dla klientów specjalną ofertę. Do 21 lipca do 9:00 rano lub do wyczerpania zapasów inteligentną opaskę będzie można kupić w specjalnej cenie 159 zł.

Mikołaj Łaszkiewicz

Mikołaj Łaszkiewicz

Pisanie ma we krwi, zawsze lubił dłuższe formy wypowiedzi. Swoimi przemyśleniami na temat gier dzielił się na różnych grupach tematycznych i zarywał noce dyskutując z kuzynem o nowościach w każdej kolejnej FIF-ie. Z wykształcenia prawnik, ale miłość do sprzętu komputerowego i gier zaciągnęła go do GOL-a, gdzie pracuje od maja 2020 roku. Najpierw był newsmanem w dziale technologii, z czasem zaczął udzielać się w grach i publicystyce. Obecnie redaguje i nadzoruje działanie newsroomu technologicznego. Gra na wszystkim i we wszystko, co widać czasem w recenzjach. Jego ulubioną konsolą jest Nintendo 3DS, co roku gra w nową FIF-ę i stara się poszerzać gamingowe horyzonty. Uwielbia szeroko pojęty sprzęt komputerowy i rozkręca wszystko, co wpadnie mu w ręce.

więcej