Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 maja 2020, 13:49

autor: Kuszu

Xiaomi Mi Band 5 będzie mieć kamerkę. Wyciekły pierwsze zdjęcia

Do sieci wyciekły właśnie pierwsze zdjęcia wyczekiwanego smartbanda Xiaomi Mi Band 5. Wszystko wskazuje na to, że nowa opaska od chińskiego producenta będzie się znacząco różnić od poprzednika.

Xiaomi Mi Band 5 będzie mieć kamerkę. Wyciekły pierwsze zdjęcia - ilustracja #1
Xiaomi Mi Band 5 zostanie wyposażony w kamerkę do zdjęć selfie
  1. do sieci wyciekły właśnie pierwsze zdjęcia wyczekiwanej opaski Xiaomi Mi Band 5;
  2. smartband na froncie ma posiadać kamerkę do zdjęć selfie i wideorozmów;
  3. Xiaomi Mi Band 5 wyposażony zostanie w wiele nieznanych wcześniej funkcji.

Najnowsze przecieki, którymi podzielił się portal Xiaomi today, sugerują, że Xiaomi Mi Band 5 będzie mieć całkowicie odmieniony design względem swoich poprzedników. Inteligentne opaski chińskiego producenta nie zmieniały się znacząco w ostatnich latach, dlatego fani marki z całą pewnością docenią „innowacje” przygotowywane przez Xiaomi. Model Mi Band 5 na froncie posiadać będzie nie tylko ekran o przekątnej 1,2 cala, ale również „oczko” z kamerką do zdjęć typu selfie oraz wideorozmów. Natomiast wyświetlacz ma charakteryzować się znacznie lepszym kontrastem oraz wyższą rozdzielczością.

Xiaomi Mi Band 5 będzie mieć kamerkę. Wyciekły pierwsze zdjęcia - ilustracja #2
Smartband ma zostać wyposażony w wiele przydatnych funkcji

Jeśli wierzyć plotkom, Xiaomi Mi Band 5 poza zmianami wizualnymi przyniesie kilka innych, może nawet bardziej znaczących nowości. Smartband ma zostać wyposażony w przydatny moduł NFC, umożliwiający między innymi na dokonywanie szybkich płatności zbliżeniowych. Ponadto opaska może dysponować technologią Personal Activity Intelligence, pozwalającą na znacznie lepsze analizowanie naszych treningów i zbieranie dokładniejszych statystyk. PAI wykorzystywać ma do tego pulsometr, więc funkcja pomiaru tętna będzie musiała być ciągle uruchomiona.

Obecnie mówi się, że premiera Xiaomi Mi Band 5 odbędzie się w czerwcu tego roku, a jego cena wyniesie około 180 juanów, co w przeliczeniu da niecałe sto złotych. Po doliczeniu podatku Polacy mogą liczyć na cenę nie przekraczającą 150 złotych.

Pojawiają się oczywiście głosy dementujące przeciek, dlatego wszyscy czekający na kolejną generację popularnych opasek od Xiaomi muszą uzbroić się w cierpliwość. Firma nie zabrała jeszcze stanowiska w sprawie, więc pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację nowego sprzętu.

  1. Strona główna Xiaomi