Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2020, 13:27

autor: Adrian Werner

Xbox Series X - pamięć rozszerzymy za pomocą karty Seagate

Microsoft ujawnił więcej informacji na temat zewnętrznych dysków dla Xbox Series X. Poza standardowymi opcjami USB dostępne będą również karty Xbox Series X Storage Expansion Card, prędkością dorównujące pamięci wewnętrznej.

Xbox Series X - pamięć rozszerzymy za pomocą karty Seagate - ilustracja #1
Na razie nie zdradzono ceny karty.
W SKRÓCIE:
  1. w konsoli jest slot na tzw. Xbox Series X Storage Expansion Card;
  2. karta zapewni dodatkowe 1 TB;
  3. Xbox Series X Storage Expansion Card będzie działało równie szybko co dysk wewnętrzny;
  4. nadal będzie można korzystać z dysków USB.

Wczoraj poznaliśmy dokładne wymiary i specyfikację techniczną nadchodzącej konsoli nowej generacji - Xbox Series X. Uwagę wielu osób zwróciła zapowiedź możliwości dokupienia karty zapewniającej kolejny 1 TB pamięci. Teraz dowiedzieliśmy się, jak będzie to wyglądało w praktyce.

Dysk wewnętrzny konsoli zaoferuje jedynie 1 TB, co w dzisiejszych czasach nie jest specjalnie imponującą liczbą. Dlatego możliwość podwojenia dostępnej pamięci bez wątpienia okaże się przydatna. Zostanie to zrealizowane w ciekawy sposób. We współpracy z firmą Seagate opracowano specjalną kartę, nazwaną Xbox Series X Storage Expansion Card, którą będziemy podłączali do złącza z tyłu konsoli. Ma ona zapewnić dokładnie taką samą prędkość wczytywania i zapisu co dysk wewnętrzny.

Na razie nie podano, jaka będzie cena Xbox Series X Storage Expansion Card. Wiadomo za to, że ta karta nie będzie jedynym sposobem zapewnienia konsoli dodatkowego miejsca na dane. Możliwe ma być również podpinanie tradycyjnych dysków zewnętrznych w formacie USB 3.2, takich samych jak te, które podłączamy do Xboksa One.

Microsoft nie będzie rekomendował instalowania gier opracowanych z myślą o Xbox Series X na dyskach USB, ale powinny one sprawdzić się dla produkcji z poprzednich generacji. Będą również przydatne do przenoszenia danych między konsolami.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach