Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2020, 13:27

autor: Adrian Werner

Xbox Series X - pamięć rozszerzymy za pomocą karty Seagate

Microsoft ujawnił więcej informacji na temat zewnętrznych dysków dla Xbox Series X. Poza standardowymi opcjami USB dostępne będą również karty Xbox Series X Storage Expansion Card, prędkością dorównujące pamięci wewnętrznej.

Xbox Series X - pamięć rozszerzymy za pomocą karty Seagate - ilustracja #1
Na razie nie zdradzono ceny karty.
W SKRÓCIE:
  1. w konsoli jest slot na tzw. Xbox Series X Storage Expansion Card;
  2. karta zapewni dodatkowe 1 TB;
  3. Xbox Series X Storage Expansion Card będzie działało równie szybko co dysk wewnętrzny;
  4. nadal będzie można korzystać z dysków USB.

Wczoraj poznaliśmy dokładne wymiary i specyfikację techniczną nadchodzącej konsoli nowej generacji - Xbox Series X. Uwagę wielu osób zwróciła zapowiedź możliwości dokupienia karty zapewniającej kolejny 1 TB pamięci. Teraz dowiedzieliśmy się, jak będzie to wyglądało w praktyce.

Dysk wewnętrzny konsoli zaoferuje jedynie 1 TB, co w dzisiejszych czasach nie jest specjalnie imponującą liczbą. Dlatego możliwość podwojenia dostępnej pamięci bez wątpienia okaże się przydatna. Zostanie to zrealizowane w ciekawy sposób. We współpracy z firmą Seagate opracowano specjalną kartę, nazwaną Xbox Series X Storage Expansion Card, którą będziemy podłączali do złącza z tyłu konsoli. Ma ona zapewnić dokładnie taką samą prędkość wczytywania i zapisu co dysk wewnętrzny.

Na razie nie podano, jaka będzie cena Xbox Series X Storage Expansion Card. Wiadomo za to, że ta karta nie będzie jedynym sposobem zapewnienia konsoli dodatkowego miejsca na dane. Możliwe ma być również podpinanie tradycyjnych dysków zewnętrznych w formacie USB 3.2, takich samych jak te, które podłączamy do Xboksa One.

Microsoft nie będzie rekomendował instalowania gier opracowanych z myślą o Xbox Series X na dyskach USB, ale powinny one sprawdzić się dla produkcji z poprzednich generacji. Będą również przydatne do przenoszenia danych między konsolami.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft