Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lipca 2021, 10:50

autor: Gacek

Xbox Series X/S to najszybciej sprzedające się konsole w historii Microsoftu

Konsole Xbox Series X/S od premiery w zeszłym roku osiągają bardzo dobre wyniki sprzedażowe – szacuje się, że do tej pory zakupiono już 6,5 miliona sztuk.

Ze wszystkich dotychczasowych konsol marki Xbox najnowsza generacja radzi sobie najlepiej. Firma Niko Partners szacuje, że od premiery sprzętu (tj. od 10 listopada 2020 roku), do 30 czerwca 2021 r., Xboksy Series S i X rozeszły się w ponad 6,5 miliona egzemplarzy. CEO Microsoftu Satya Nadella, komentując wyniki finansowe firmy za ostatni kwartał, podał, że w podobnym przedziale czasowym żadna inna konsola firmy nie sprzedawała się tak dobrze. Poinformował także, że użytkownicy Xbox Game Pass testują o około 40% więcej gier i spędzają w nich o 50% więcej czasu niż użytkownicy bez abonamentu.

Daniel Ahmad, analityk firmy Niko Partners, porównuje wyniki sprzedaży najnowszych konsol z poprzednimi modelami. Z jego danych wynika, że w podobnym czasie od premiery zakupiono 6,5 mln Xboksów Series X/S, 5,7 mln Xboksów One i 5 mln Xboksów 360. Należy jednak pamiętać, że Xbox 360 w pewnym momencie po prostu się wyprzedał, a w dłuższej perspektywie zagościł w mieszkaniach większej liczby graczy niż Xbox One. Najnowsze konsole miały też sporo problemów z dostępnością, ale mimo wszystko udało im się osiągnąć niesamowite wyniki sprzedażowe, co tylko podkreśla skalę ich popularności.

Co równie ciekawe, w ostatnim kwartale przychody Microsoftu z ogólnie pojętego „gamingu” wzrosły o 11%, czyli o 357 mln dolarów. Zyski z samej sprzedaży gier zmalały o 4%, ale nowa generacja konsol pozwoliła zwiększyć dochody ze sprzedaży sprzętu – zanotowano wzrost na poziomie 172%.

Microsoft radzi sobie naprawdę dobrze. Konsole Sony też sprzedają się świetnie, więc rywalizacja jest zawzięta.

Xbox Series X/S to najszybciej sprzedające się konsole w historii Microsoftu - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.