Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 listopada 2020, 09:46

Xbox Series S ma „nieco” ponad 300 GB na gry i to jest problem

Mamy złe wieści dla osób planujących zakup konsoli Xbox Series S. Okazuje się, że platforma zaoferuje jedynie 364 GB miejsca na dysku na gry i aplikacje użytkowników.

Stale rosnące rozmiary gier powodują, że kluczową sprawą stała się ilość miejsca na dyskach konsol nowej generacji. Okazuje się, że w przypadku Xboksa Series S otrzymamy 364 GB na własne instalacje. Informacje te pochodzą od użytkownika serwisu Reddit o ksywce spead20, który otrzymał swoje urządzenie tydzień przed premierą.

Konsola zaoferuje dysk o pojemności 512 GB, co oznacza, że system operacyjny zajmie ok. 147 GB. 364 GB jeszcze kilka lat temu wydawało się dużą ilością wolnego miejsca, ale obecnie coraz więcej produkcji wymaga ponad 100 GB. Na PC Call of Duty: Black Ops – Cold War zajmie nawet 250 GB. Wersje konsolowe najpewniej będą bardziej oszczędne pod tym względem, ale trend rosnących rozmiarów jest jasny i daje powody do niepokoju osobom rozważającym zakup Xboksa Series S.

Dla porównania Xbox Series X, czyli mocniejszy model next-gena firmy Microsoft, ma zaoferować 802 GB na gry i aplikacje. Z kolei w przypadku PlayStation 5 doniesienia mówią o 664 GB dla obu wariantów konsoli Sony.

Wszystko wskazuje na to, że gracze będą musieli przyzwyczaić się do oszczędnego zarządzania dyskami swoich platform. Niektórzy deweloperzy gier spróbują ułatwić nam życie, oferując możliwość instalowania tylko części zawartości, np. samej kampanii lub wyłącznie multiplayera. Spodziewamy się, że wkrótce takie rozwiązania staną się standardem. Można również oczekiwać wysokiej sprzedaży dodatkowych dysków (wszystkie konsole nowej generacji będą posiadały odpowiednie sloty).

Przypomnijmy, że Xbox Series X i S zadebiutuje 10 listopada tego roku. Konsole tego samego dnia trafią na półki sklepów w Stanach Zjednoczonych i Polsce.

  1. Xbox – oficjalna strona
  2. Centrum Xbox Series X