Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 sierpnia 2016, 15:54

autor: Góral

Xbox One S zadebiutował w Polsce

Xbox One S, czyli mniejszy model konsoli Xbox One z wbudowanym zasilaczem i obsługą technologii High Dynamic Range, zadebiutował dziś w Polsce. Sprzęt w wersji z dyskiem 2 TB sprzedawany jest w sugerowanej cenie detalicznej 1849 zł.

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że konsola Xbox One S zadebiutuje 2 sierpnia bieżącego roku, czyli właśnie dziś. W przesłanej wiadomości prasowej firma Microsoft poinformowała, że sprzęt powinien już być dostępny w polskich sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 1849 zł. Za tę kwotę możecie otrzymać wersję z dyskiem twardym 2 TB (w pudełku znajdziecie też pad, podstawkę, kabel HDMI, przewód zasilający oraz sześciomiesięczny abonament Xbox Live Gold), ale w późniejszym czasie ukażą się jeszcze edycje z mniejszymi HDD – 500 GB i 1 TB. Poza tym od 7 października w sklepach sieci RTV EURO AGD będzie można kupić limitowaną edycję z Gears of War 4: Ultimate Edition za 1999 zł. Obecnie jednak na rynku dostępne są tylko zwykłe egzemplarze z dyskiem 2 TB.

Xbox One S zadebiutował w Polsce - ilustracja #1

Xbox One S jest o 40% mniejszy od standardowej wersji, ma wbudowany zasilacz, umożliwia strumieniowanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K oraz obsługuje technologię High Dynamic Range. Wraz z konsolą zadebiutowała także ulepszona wersja pada z teksturowanym uchwytem, smuklejszą obudową oraz łącznością Bluetooth.

Premiera nowego modelu Xboksa One to jednak nie wszystko, co Microsoft przyszykował dla graczy. Dostępna jest już bowiem sierpniowa aktualizacja systemu, dodająca przede wszystkim możliwość odtwarzania muzyki w tle oraz Cortanę, która zastąpiła polecenia głosowe. Zmian doczekał się także język systemu – od teraz jest on niezależny od lokalizacji, w której się znajdujesz (np. możesz używać jeżyka polskiego w USA). Poza tym wprowadzono zmiany w Sklepie Xbox, w kolekcji gier, umożliwiono zapraszanie znajomych z Facebooka oraz dodano funkcje pozwalające na automatyczne udostępnianie screenów i materiałów wideo na kanale aktywności.

Aktualizacja pojawiła się także na Windowsie 10. Komputerowa aplikacja Xbox dostała m.in. możliwość ustawienia jakości obrazu podczas nagrywania klipów, a najpopularniejsze gry PC-towe dla Windowsa 10 doczekały się własnych centr w usłudze Xbox Live (widoczne także na XOne).