Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2019, 11:11

autor: Lazlo

Windows Defender zostanie przemianowany na Microsoft Defender

Wygląda na to, że Microsoft przymierza się do zmiany nazwy Windows Defendera. Jak sugerują doniesienia, począwszy od aktualizacji 20H1 ma się on nazywać na wszystkich platformach tak samo - Microsoft Defender.

Alergicy mogą odetchnąć – jedna nazwa zawierająca człon Windows mniej. - Windows Defender zostanie przemianowany na Microsoft Defender - wiadomość - 2019-07-22
Alergicy mogą odetchnąć – jedna nazwa zawierająca człon Windows mniej.

Wygląda na to, że Microsoft sprząta nieco w swoim portfolio i postanowił zmienić nazwę swojego oprogramowania antywirusowego z Windows Defender na Microsoft Defender. Jak donosi serwis gHacks, zmiany mają wejść w życie wraz z aktualizacją 20H1 dla systemu Windows 10, która pojawi się na początku przyszłego roku.

Jedna marka

Ta niewielka zmiana nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonowanie programu i nie wiadomo, czy będzie dotyczyła również wcześniejszych wersji systemu od Microsoftu, takich jak Windows 7. Decyzja wydaje się być jednak zrozumiała i ma na celu zbudowanie marki Defendera jako programu, który nie jest związany wyłącznie z Windowsem.

W 2017 roku zadebiutował Windows Defender ATP (Advanced Threat Protection), który trafił na platformy Android, iOS, macOS oraz Linux. Później został on jednak przemianowany na Microsoft Defender ATP. Planowana zmiana nazwy wpisuje się zatem w strategię Microsoftu rozszerzania usług na inne platformy i promowania jednej, zunifikowanej marki.