Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lipca 2021, 11:59

autor: Nicek

Microsoft nie pozwoli obejść minimalnych wymagań Windows 11

Wymagania sprzętowe Windows 11 będą dużo wyższe niż w przypadku Windows 10. Jeśli nie zostaną one spełnione, użytkownik nie będzie mógł zainstalować najnowszej wersji systemu operacyjnego.

Wyższe wymagania sprzętowe Windows 11 nie powinny nikogo szczególnie dziwić. Najnowszy system operacyjny od Microsoftu wprowadza wiele zmian, które będą potrzebowały mocniejszych podzespołów w komputerach. Fani zastanawiali się jednak, czy możliwe będzie zainstalowanie jego najnowszej wersji na sprzęcie niespełniającym minimalnych wymogów. Niestety, ale nie mamy dobrych wiadomości, ponieważ aktualizacja do Windows 11 nie będzie dostępna u osób, które nie posiadają wystarczająco wydajnych komputerów.

Jak potwierdziła Aria Carley podczas jednego z webcastów, obejście tych wymagań będzie niemożliwe. Jednocześnie zaznaczyła ona, że rozumie frustrację użytkowników, jednak podjęta przez Microsoft decyzja zapewni większą produktywność oraz mocniejsze zabezpieczenia urządzeń działających na Windows 11. Skąd jednak firma będzie wiedziała, że dane urządzenie nie jest kompatybilne z nowym OS-em? Z pomocą przyjdzie wbudowany mechanizm Windows Update, który wykorzysta dane do sprawdzenia, czy konkretny sprzęt spełnia wymagania. Jeśli tak nie będzie, system nie zaoferuje aktualizacji do Windows 11.

Microsoft nie pozwoli obejść minimalnych wymagań Windows 11 - ilustracja #1
Microsoft wprowadza restrykcyjne wymagania dla Windows 11. Czyżby firmie nie zależało na sukcesie nowego systemu?

Przypomnijmy, że „jedenastka” do poprawnego działania wymaga stosunkowo wydajnych podzespołów. Microsoft określił, że absolutnym minimum jest posiadanie przynajmniej procesora AMD Ryzen 1. generacji lub Intel Core 7. generacji. Firma obiecała jednak, że zastanowi się nad wsparciem dla starszych układów. Dzięki temu więcej użytkowników otrzyma szansę na przetestowanie działania Windows 11. Bardziej problematyczny jest jednak fakt, że nowy system wymagać będzie modułu TPM, najlepiej w wersji 2.0. Jeśli chcecie sprawdzić, jakie zmiany zostały wprowadzone w nowej wersji „Okienek”, to można już ją pobrać poprzez uczestnictwo w programie Windows Insider. Osoby dalej wstrzymujące się z decyzją o przejściu na Windows 11 zapraszamy do zapoznania się z naszymi spostrzeżeniami.

Microsoft nie pozwoli obejść minimalnych wymagań Windows 11 - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.