Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 czerwca 2021, 09:18

autor: NowaGeneracja

Windows 11 na screenach i filmiku; tak wygląda nowy system [Aktualizacja]

Pojawiły się pierwsze screeny i nowe informacje na temat Windows 11. Sprawdźcie, co zmieni kolejna wersja systemu operacyjnego.

Aktualizacja

Na tydzień przed oficjalną prezentacją Microsoftu do sieci wyciekła wczesna kompilacja systemu operacyjnego Windows 11 (build 21996), a co za tym idzie – nie brakuje wrażeń z testów nadchodzącej wersji „okienek”. Przykładowy filmik z pokazem zmian i ich omówieniem, przygotowany przez redakcję serwisu Windows Central, możecie obejrzeć poniżej:

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE:
  • Wyciekły pierwsze screeny i informacje na temat Windows 11.
  • Wśród zmian są m.in. wbudowana aplikacja Xbox, nowy dźwięk przy włączaniu systemu, zaokrąglone rogi kart i odświeżony wygląd menu startowego, pasku zadań czy interfejsu użytkownika.

Na chińskiej stronie Baidu pojawiły się dzisiaj screeny z Windows 11, które następnie zostały wsparte artykułem Toma Warrena, dziennikarza serwisu The Verge, o nadejściu kolejnej wersji systemu operacyjnego. Jak się okazuje, niedługo karty programów będą miały zaokrąglone rogi, a dźwięk włączania Windows zostanie zmieniony – posłuchajcie nagrania.

Windows 11 otrzyma również nowe, prostsze w obsłudze menu startowe (bez kafelków), inny wygląd interfejsu użytkownika czy paska zadań. Ikony zostaną ustawione na środku, a wśród nich najprawdopodobniej pojawią się znowu widżety, zawierające szybki dostęp do informacji o pogodzie czy artykułów ze świata.

Windows 11 na screenach; tak może wyglądać nowy system [Aktualizacja] - ilustracja #1
Widżety / Źródło: The Verge

Jak zauważył Tom Warren, dużą część zmian stanowią elementy Windows 10X, który został anulowany przez Microsoft.

Nie wydaje się, aby w Windows 11 znacząco zmieniono wygląd lub funkcjonowanie sklepu, ale warto pamiętać, że obecne przecieki dotyczą wczesnej wersji aktualizacji i Microsoft może wprowadzić jeszcze nowe poprawki. Jak na razie firma postarała się o funkcję zmniejszania kart do wybranego rozmiaru przy pomocy jednego kliknięcia.

Windows 11 na screenach; tak może wyglądać nowy system [Aktualizacja] - ilustracja #2
Źródło: The Verge

Windows 11 przyniesie także łatwiejszy dostęp do sklepu i biblioteki Xbox Game Pass, ponieważ aplikacja zostanie zintegrowana z systemem operacyjnym. O kolejnych szczegółach mamy szansę dowiedzieć się 24 czerwca, kiedy Microsoft podzieli się prezentacją na temat „przyszłości” Windowsa.

Windows 11 na screenach; tak może wyglądać nowy system [Aktualizacja] - ilustracja #3
Pasek zadań Windows 11 / Źródło: Twitter Idle Sloth
Windows 11 na screenach; tak może wyglądać nowy system [Aktualizacja] - ilustracja #4

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.