Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 czerwca 2021, 08:00

autor: Eklerek

Windows 11 może być darmowy nawet dla użytkowników Windows 7

Najnowsze doniesienia wskazują, że Windows 11 ma być darmową aktualizacją nie tylko dla użytkowników Windowsa 10, ale także dla posiadaczy starszych wersji systemu operacyjnego Microsoftu.

Prezentacja „Windowsa nowej generacji” odbędzie się 24 czerwca, jednak już teraz wiemy o nim całkiem sporo. Opinie internautów są dość zróżnicowane, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd Windowsa 11. Najnowsze przecieki pokazują także, jakie wersje systemu powinny być uprawnione do darmowej aktualizacji. Według XDA Developers są to Windows 7, 8, 8.1 i 10. To świetna wiadomość dla posiadaczy starszych wersji systemu, zwłaszcza wydanego w 2009 roku Windowsa 7, którego wsparcie zakończyło się 14 stycznia 2020 roku.

Windows 11 może być darmowy nawet dla użytkowników Windows 7 - ilustracja #1
Windows 7 i Windows 8 znajdują się na liście uprawnionych do aktualizacji wersji. Źródło: Windows Latest

Na tak szeroko zakrojoną akcję aktualizacji ma wskazywać plik Pkeyconfig, w którym znajdują się klucze konfiguracyjne dla uprawnionych starszych wersji systemu. Posiadacze Windowsa 8 będą musieli najpierw uaktualnić go do wersji 8.1, ponieważ nie jest ona bezpośrednio wspierana. Nie jest pewne, w jaki sposób przeprowadzimy aktualizację do Windowsa 11. Może się to odbyć przez Windows Update lub inne narzędzia, takie jak WSUS, Media Creation Tool czy Update Assistant.

Informacje te pochodzą z wczesnej wersji systemu (build 21996), która niedawno wyciekła do Internetu, i nie możemy mieć pewności, że nie ulegną one zmianie. Oficjalne stanowisko Microsoftu poznamy prawdopodobnie dopiero na prezentacji Windowsa 11.

  1. Oficjalna strona systemu Windows
  2. Windows 11 na screenach i filmiku; tak wygląda nowy system
  3. Windows 11 - użytkownicy reagują na wyciek nowego systemu Microsoftu
Windows 11 może być darmowy nawet dla użytkowników Windows 7 - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.