Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 września 2021, 12:55

autor: Adam Królak

Windows 11 bez wyczekiwanej funkcji w dniu premiery

Windows 11 nie otrzyma natywnego wsparcia dla aplikacji z systemu Android w dniu premiery. Microsoft zapowiedział, że w nadchodzących miesiącach przeprowadzi testy nowej funkcji.

Microsoft obwieścił, że oczekiwana przez wielu klientów i silnie promowana przez korporację funkcja wsparcia dla programów z Androida nie będzie dostępna w dniu premiery systemu Windows 11. Możliwość uruchamiania mobilnych aplikacji bezpośrednio na komputerze z „jedenastką” była jedną z najciekawszych zapowiedzi konferencji z 24 czerwca. Dlatego zapewne chcąc uniknąć irytacji niektórych użytkowników, wpleciono tę informację w gąszcz pozytywnych doniesień na temat nadchodzącego systemu.

Z niecierpliwością oczekujemy na kontynuowanie naszej podróży, aby wprowadzić aplikacje z Androida do systemu Windows 11 oraz Microsoft Store dzięki naszej współpracy z Amazonem i Intelem. Proces ten rozpoczniemy od testów z uczestnikami programu Windows Insider w nadchodzących miesiącach.

Pojawiają się opinie, że skoro wsparcie dla aplikacji z Androida będzie dopiero testowane w „nadchodzących miesiącach”, to nie powinniśmy oczekiwać dodania tej funkcji wcześniej niż w 2022 roku. Zazwyczaj Microsoft sprawdza nowe elementy z pomocą programu Windows Insider na długo przed ich premierą.

Mimo braku jednej z wyczekiwanych funkcji Windows 11 na starcie otrzyma obiecaną integrację Microsoft Teams, nowy design ze zaktualizowanym menu Start, a także ulepszony Microsoft Store.

Możliwość uruchamiania aplikacji z Androida w systemie Windows nie jest zupełną nowością. W 2020 roku umożliwiono dostęp do smartfonowych programów na komputerach z „dziesiątką”. Jednak potrzebujemy do tego smartfona, z którym łączymy się poprzez aplikację Twój telefon. Z kolei opcja natywnego wsparcia w nowym systemie z możliwością pobierania „apek” prosto z Microsoft Store będzie pewnego rodzaju rewolucją.

Microsoft ogłosił niedawno dokładną datę premiery Windowsa 11, który w postaci darmowej aktualizacji pojawi się już 5 października. Firma poinformowała również, że wszystkie urządzenia wspierane przez giganta z Redmond otrzymają stosowny „update” do połowy przyszłego roku.

Windows 11 bez wyczekiwanej funkcji w dniu premiery - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.