Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 lipca 2021, 13:01

Windows 10 z funkcjonalnością Windowsa 11; to może przyspieszyć działanie gier

Jedna z funkcji Windowsa 11, które stworzone zostały z myślą o graczach, pojawi się także na „dziesiątce”. Mowa tu o DirectStorage, które pomoże nam skrócić czas wczytywania.

W SKRÓCIE:
  • Z DirectStorage skorzystamy na Windowsie 10.
  • Funkcja wymagać będzie posiadania aktualizacji 1909 lub nowszej.
  • Zwiększy ona prędkość wczytywania się gier.

Windows 11 to system, który ma ułatwić życie graczy. Najważniejszymi środkami do osiągnięcia tego celu są funkcje Auto HDR oraz DirectStorage, z których pierwsza do tej pory występowała tylko na konsolach Microsoftu. Okazuje się jednak, że nie tylko posiadacze „jedenastki” będą mogli z nich skorzystać. Gigant z Redmond ogłosił bowiem, że druga z wymienionych technologii pojawi się również na Windowsie 10.

DirectStorage to funkcja, która wykorzystuje możliwości dysków NVMe SSD do szybkiego przenoszenia zasobów bezpośrednio do GPU. Rozwiązanie tego rodzaju przyspiesza dekompresję i pomaga zoptymalizować działanie CPU, dzięki pominięciu go w całym procesie. Oznacza to szybsze wczytywanie się tekstur i krótsze ekrany ładowania. Działanie DirectStorage ma być szczególnie korzystne w przypadku gier osadzonych w rozległych, otwartych światach.

Aby skorzystać z powyższej funkcji na „dziesiątce”, potrzebna nam będzie aktualizacja 1909 lub nowsza. Konieczne jest również posiadanie dysku NVMe SSD, ponieważ DirectStorage nie jest kompatybilne z wolniejszymi HDD. Jednocześnie Microsoft przyznał, że na starszym systemie technologia ta nie będzie działać tak dobrze, jak na Windowsie 11. Mimo wszystko nadal powinna oferować zadowalające wyniki i pozwalać na bezproblemowe przyspieszenie działania gier.

Windows 10 z funkcjonalnością Windowsa 11; to może przyspieszyć działanie gier - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.