Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 czerwca 2021, 17:08

autor: Eklerek

Windows 10 - pogoda na pasku. Jak wyłączyć nowy widget

Microsoft wprowadził w Windowsie 10 kolejną nowość – widget z wiadomościami i pogodą na pasku zadań. Po aktualizacji systemu funkcja sama się uruchomi, jednak można ją w prosty sposób wyłączyć.

Na pasku zadań w systemie Windows 10 pojawił się nowy element, „Wiadomości i zainteresowania”. Po prawej stronie widoczna jest prognoza pogody oraz okno z wiadomościami, automatycznie wywoływane po najechaniu na nie kursorem. Widget może denerwować, na szczęście jest prosty sposób, by go wyłączyć.

Windows 10 - pogoda na pasku. Jak wyłączyć nowy widget - ilustracja #1
Nowy widget „Wiadomości i zainteresowania” łatwo skonfigurujemy, klikając na niego prawym przyciskiem myszy.

Aby pozbyć się nowej funkcji, wystarczy najechać kursorem na pusty fragment paska zadań lub na sam widget i kliknąć prawym przyciskiem myszy. Pojawi się menu, w którym przesuwamy wskaźnik na rozwijaną listę „Wiadomości i zainteresowania”. Do wyboru są trzy opcje:

  • „Pokaż ikonę i tekst” – domyślny stan,
  • „Pokaż tylko ikonę”, ograniczająca obecność na pasku jedynie do obrazka symbolizującego pogodę,
  • „Wyłącz”, która całkowicie usuwa widget z paska zadań.

W nowym widgecie najbardziej irytujące może być wyskakiwanie dużego okna z newsami po najechaniu na niego, najczęściej przypadkowo, kursorem. Aby wyłączyć tę funkcję, trzeba odznaczyć opcję „Otwórz po najechaniu kursorem” na samym dole listy.

Windows 10 - pogoda na pasku. Jak wyłączyć nowy widget - ilustracja #2
Microsoft dodaje kolejne funkcje do paska zadań. Po uruchomieniu wszystkich zostaje stosunkowo mało wolnego miejsca.

Dla Microsoftu to bardzo pracowity rok. Znikają przestarzałe ikony i Flash Player, poznaliśmy też datę końca wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. „Windows nowej generacji” zostanie zaprezentowany 24 czerwca, ale już teraz nadchodzące zmiany są określane przez szefa Microsoftu jedną z najważniejszych aktualizacji ostatniej dekady. Może to oznaczać, że czekają nas spore zmiany, zarówno w interfejsie, jak i w dostępnych funkcjach. Pozostaje mieć nadzieję, że nie wszystkie nowości pojawią się na pasku zadań, bo już teraz po włączeniu dostępnych opcji miejsca na dodatkowe ikony robi się bardzo mało.

  1. Oficjalna strona systemu Windows
  2. Microsoft zaprezentuje nową generację Windowsa już w czerwcu
  3. Microsoft podał datę definitywnej śmierci Internet Explorera
Windows 10 - pogoda na pasku. Jak wyłączyć nowy widget - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.