Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 maja 2019, 12:11

autor: Aquma

Windows 10 May 2019 Update oficjalnie wydany

Firma Microsoft zakończyła prace nad kolejną dużą aktualizacją systemu Windows 10. May 2019 Update będzie teraz trafiał na komputery kolejnych użytkowników. Instalację można przyspieszyć lub opóźnić.

Kolejna aktualizacja Windows 10 trafia do użytkowników. - Windows 10 May 2019 Update oficjalnie wydany - wiadomość - 2019-05-22
Kolejna aktualizacja Windows 10 trafia do użytkowników.

W SKRÓCIE:

  1. Microsoft udostępnił aktualizację Windows 10 May 2019 Update;
  2. kolejni użytkownicy będą mogli teraz instalować łatkę swoich komputerach;
  3. proces można przyspieszyć lub opóźnić.

Firma Microsoft udostępniła w końcu kolejną dużą aktualizację dla swojego najnowszego systemu operacyjnego – Windows 10 May 2019 Update. Łatkę – wcześniej znaną pod nazwą April 2019 Update – mogą pobrać zarówno firmy, jak i prywatni użytkownicy. Patch przynosi kilka atrakcyjnych nowości, takich jak jasny motyw czy tryb piaskownicy, a także szereg zmian w istniejących funkcjach – m.in. w systemie wyszukiwania oraz bocznym panelu. Obszerną listę modyfikacji przygotowanych przez Microsoft znajdziecie w naszym artykule poświęconym omawianej aktualizacji, który niedługo zostanie uzupełniony o kolejne informacje.

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Microsoft, w przeciwieństwie do poprzednich łatek, Windows 10 May 2019 Update nie zostanie zainstalowany automatycznie – będzie to wymagało naszej zgody, chyba że system nie był aktualizowany od dłuższego czasu. Jak zwykle w podobnych sytuacjach patch będzie też udostępniany stopniowo kolejnym użytkownikom. Jeśli nie otrzymaliście opcji pobrania, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Osoby zainteresowane przyspieszeniem procesu mogą skorzystać z Asystenta aktualizacji systemu Windows 10.

Przypominamy też, że duże aktualizacje systemu Windows 10 bywają czasem kłopotliwe. Jeśli tym razem nie chcecie ryzykować i wolicie zaczekać, aż inni użytkownicy solidnie wszystko przetestują, możecie odroczyć instalację łatki – nawet jeśli Wasz system jest na tyle przestarzały, że będzie chciał ściągnąć patch automatycznie. By to zrobić otwórzcie menu „ustawień” okienek i wybierzcie kafelek „Aktualizacja i zabezpieczenia”. Upewnijcie się, że jesteście w zakładce „Windows Update” (na ogół menu otwiera się na niej) i kliknijcie przycisk „Opcje zaawansowane”. Po zjechaniu na sam dół ujrzycie dwa pola, w których możecie wpisać liczbę dni, o które ma zostać opóźniona instalacja poszczególnych rodzajów aktualizacji (interesuje Was to, które znajduje się wyżej). Opóźnienie może wynieść nawet rok.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Windows 10 April 2019 Update – co przyniesie wersja 1903 systemu?