Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 marca 2021, 12:02

autor: Evil96

Windows 10 wymusi aktualizację do wersji 20H2

Aktualizacja 20H2 dla systemu Windows 10 zostanie wymuszona w przypadku urządzeń z wygaszonym wsparciem technicznym. Wszystkie kompatybilne urządzenia, starsze lub równe wersji 2004 zostaną zaktualizowane.

Aktualizacje Windows 10 mogą wzbudzać wiele kontrowersji, lecz nikt raczej nie zaprzeczy, że stanowią dość istotny element każdego działającego systemu. Firma Microsoft zapowiada, że w najbliższym czasie rozpocznie instalowanie najnowszej wersji „okienek” o numerze 20H2 dla urządzeń zbliżających się do końca wsparcia technicznego (EOS).

Wsparcie dla Windows 10 w wersji 1903 dobiegło końca, a w przypadku 1909 nastąpi to w maju 2021 roku. Microsoft z pomocą „uczenia maszynowego” dokona automatycznej aktualizacji kompatybilnych urządzeń. Dlatego osoby korzystające z wersji starszych niż 2004 mogą spodziewać się wymuszenia w najbliższych tygodniach bez zgody użytkownika, a w przypadku 2004 w drugiej połowie 2021 roku.

Użytkownicy zostaną powiadomieni o wymuszonej aktualizacji za pośrednictwem Windows Update. Sam proces ma się odbyć w taki sposób, aby uniknąć ponownego uruchamiania systemu w chwili, gdy korzystamy z komputera i tego bardzo nie chcemy. Natomiast jeśli znajdą się chętni do przetestowania nowej wersji Windows 10, to aktualizację można pobrać ręcznie z poziomu ustawień Windows.

Windows 10 wymusi aktualizację do wersji 20H2 - ilustracja #1
Aktualizację można również pobrać z poziomu ustawień

Jak podaje Microsoft, aktualizacja może nie być dostępna od razu, ponieważ będzie wdrażana stopniowo. Firma naprawiła większość krytycznych błędów w wersji 20H2 w tegorocznych aktualizacjach, dzięki czemu po wymuszeniu przez system update'u użytkownicy powinni mniej narzekać na występowanie ewentualnych problemów. W maju lub czerwcu spodziewana jest aktualizacja Windows 10 21H1, a w październiku lub listopadzie Windows 10 Sun Valley.

Windows 10 wymusi aktualizację do wersji 20H2 - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.