Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2023, 10:45

Wielki RTX 4090 Ti na zdjęciach z przecieku

Nvidia pracuje nad potężnym, 4-slotowym RTX 4090 Ti z 800 W TDP? Te zdjęcia mogą być tego dowodem, choć pochodzą z nieoficjalnego źródła.

Źródło fot. Nvidia
i
W SKRÓCIE:
  • Jeden z leakerów opublikował zdjęcia, na których prawdopodobnie widać nową kartę graficzną RTX 4090 Ti/Titan.

GeForce RTX 4090 to flagowy model Nvidii, ale wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że firma prowadzi bardzo zaawansowane prace nad mocniejszą wersją z dopiskiem Ti. Jeden z leakerów opublikował nawet rzekome zdjęcia nowej karty graficznej. A widać na nich prawdziwego giganta – 4-slotową konstrukcję referencyjną. Jeśli zwykły RTX 4090 wydawał Ci się zdecydowanie zbyt duży, nawet nie myśl o RTX 4090 Ti.

Wyciek zdjęć RTX 4090 Ti

Na zaprezentowanym zdjęciu widać numer płyty PG137, co można połączyć z wcześniejszymi informacjami innego sprawdzonego insidera z Twittera – kopite7kimi. Według podawanych nieoficjalnych danych mocniejszy RTX 4090 (z Ti lub Titan w nazwie, nie ma jeszcze pewności) ma mieć 18 176 rdzeni CUDA i 48 GB pamięci GDDR6X.

Wielki RTX 4090 Ti na zdjęciach z przecieku - ilustracja #1
Prawdopodobnie to RTX 4090 Ti z 4-slotowym śledziem. Źródło: MEGAsizeGPU

Karty graficzne Nvidii kupisz na Allegro

Największe wrażenie chyba robi jednak pobór mocy. Może on wynosić szczytowo nawet 800 W, ale prawdopodobnie zostanie ograniczony do 600 W TDP. Taka moc generuje dużo ciepła, i aby je odprowadzić, potrzebne jest spore chłodzenie. Do zdjęć MEGAsizeGPU pasować mogą inne fotki z wycieku, prezentujące masywną chłodnicę o możliwościach rozproszenia nawet 900 W.

Wielki RTX 4090 Ti na zdjęciach z przecieku - ilustracja #2
Zdjęcia projektowanego przez Nvidię chłodzenia – czy to RTX 4090 Ti? Źródło: Chiphell

Mnie jednak zastanawia inna rzecz. Biorąc pod uwagę problemy, jakich dostarczyły użytkownikom wtyczki zasilania „zwykłego” RTX 4090 z 450 W TDP, Nvidia powinna pokusić się o zastosowanie innego typu złącza lub ulepszenie niesławnej konstrukcji.

Wielki RTX 4090 Ti na zdjęciach z przecieku - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej